AssDroid (Android ass subtitle editor)
#31
Pa ono, kad izadjes treba automatski da cuva u aplikaciji (kad se vratis da bude tu), ali ako hoces da se upise bas u .ass fajl onda moras save u meniju da ides. Aj vidi jel' radi pa ako ne radi onda cu da instaliram bas 4.2 emulator da probam.
Reply
#32
(2013-04-16, 20:29)Knez Milos Wrote: Pa ono, kad izadjes treba automatski da cuva u aplikaciji (kad se vratis da bude tu), ali ako hoces da se upise bas u .ass fajl onda moras save u meniju da ides. Aj vidi jel' radi pa ako ne radi onda cu da instaliram bas 4.2 emulator da probam.
Upravo testirah ovo sa izlaženjem i ne radi... A ne znam gde se nalazi meni za čuvanje... :-\
Reply
#33
Uh, jel' nemas dugme menu na telefonu XD
Treba ovako da iskoci:
[Image: device-2012-09-12-200144.png]

Mada cim ne pamti u samoj aplikaciji kad izmenis tekst, onda to vec nije dobro. Jel' ostane bar dobar prevod ucitan kad izadjes/udjes ili se i to isprazni skroz?

Edit: meni kroz koji si morao da prodjes da bi ucitao prevod in the first place XD
Edit2: probao na emuliranom 4.2 Androidu. Prvo nije htelo da se instalira (ali izgleda da je to problem do emulatora), ali posle kad sam uspeo da ga nateram, cini se da sve radi normalno. Kad izmenim tekst on ostane izmenjen, kad odem save (snimi), izmeni se i ass fajl. Znaci kad kazes da tebi ovo sa izlazenjem ne radi, da li se bas desi neka greska ili se cisto red prevoda koji si prethodno izmenio vrati na staro? A kad izmenis neki red prevoda u delu gde mozes da kucas tekst, naravno, udaris commit ili lupis enter na tastaturi, pa se on izmeni? Pa kad se vratis nazad gde su ti svi redovi teksta ono bude tako izmenjeno?
Reply
#34
(2013-04-16, 22:58)Knez Milos Wrote: Uh, jel' nemas dugme menu na telefonu XD
Treba ovako da iskoci:
[Image: device-2012-09-12-200144.png]

Mada cim ne pamti u samoj aplikaciji kad izmenis tekst, onda to vec nije dobro. Jel' ostane bar dobar prevod ucitan kad izadjes/udjes ili se i to isprazni skroz?

Edit: meni kroz koji si morao da prodjes da bi ucitao prevod in the first place XD
Edit2: probao na emuliranom 4.2 Androidu. Prvo nije htelo da se instalira (ali izgleda da je to problem do emulatora), ali posle kad sam uspeo da ga nateram, cini se da sve radi normalno. Kad izmenim tekst on ostane izmenjen, kad odem save (snimi), izmeni se i ass fajl. Znaci kad kazes da tebi ovo sa izlazenjem ne radi, da li se bas desi neka greska ili se cisto red prevoda koji si prethodno izmenio vrati na staro? A kad izmenis neki red prevoda u delu gde mozes da kucas tekst, naravno, udaris commit ili lupis enter na tastaturi, pa se on izmeni? Pa kad se vratis nazad gde su ti svi redovi teksta ono bude tako izmenjeno?
Evo, valjda, nekog napretka.... Poubijao sam sve taskove i ponovo pokrenuo aplikaciju. Sada kada izadjem zapamti ono što sam menjao, ali ne sačuva u sam .ass fajl (i dalje ima zvezdica kod naziva fajla).
Misteriozni meni se kod mene nikada nije pojavio... .ass fajl sam otvorio preko file managera.
Na tabletu ne postoji dugme za opcije već kada postoji potreba za njim postave u donjem desnom ćośkuntri tačke koje daju opcije kada klikneš na njih.
Reply
#35
Ok, problem oko menija resen, okacena verzija 0.4.2-vort. Trebalo bi sad da dobijes te tacke, sto ce ti dati pristup opciji save; ne znam za ovo sto ti prvo nije pravilo izmene pa onda jeste, to ne bi trebalo da se dogadja. Najbolje mozda da obrises aplikaciju skroz pre nego sto je reinstaliras, za svaki slucaj.
Reply
#36
(2013-04-17, 09:18)Knez Milos Wrote: Ok, problem oko menija resen, okacena verzija 0.4.2-vort. Trebalo bi sad da dobijes te tacke, sto ce ti dati pristup opciji save; ne znam za ovo sto ti prvo nije pravilo izmene pa onda jeste, to ne bi trebalo da se dogadja. Najbolje mozda da obrises aplikaciju skroz pre nego sto je reinstaliras, za svaki slucaj.

Fyeah!!! Now I haZ meniZ!!!
Prvi pokušaj čuvanja je uspešan! Tsestiraću još program obećava za sada :-)
Reply
#37
Another bug report. Kada se zaustavim na liniji koja ima {} tagove onda program odustane od postojanja ako pokušam da sačuvam.
Reply
#38
Hm, mozes li da mi izlozis tacnu situaciju u kojoj se to desava?
Npr. kad kazes da se zaustavis na liniji sa {}, to mislis koristeci onaj deo programa gde prevodis (a ne onaj gde listas redove prevoda)? I kad kazes sacuvas, mislis na ono "commit" dugme/enter na tastaturi da cisto primenis svoj prevod na red ili bas kad ides save iz menija na tom redu? Da li se ovo desava uvek, na svakom redu sa {}? Da li samo stignes na taj red pa ides save ili prvo izmenis/commitujes, pa onda ides save? Da li ti iskvari .ass fajl ili on ostane citav?

Ja sam isprobao par takvih varijanti u emulatoru, i ne puca mi. Najbolje bi bilo ako mozes da mi posaljes bas taj prevod sto ti je sad u telefonu i da mi kazes na kom tacno redu ti puca (ako si locirao takav). Onda cu ja da ga uvucem u emulator i da probam.
Reply
#39
Linija je ova:

Code:
{\fnDK Crayon Crumble\bord0\c&HC4BB92&\frx8\fry0\blur0.4\frz6.752\pos(549,160)\b1}The Little Bird and \NMany Many Colors

Dok prevodim, idem liniju po liniju. Dođem od ove, kliknem na opcije pa na dugme "Save" i tada se dogodi pucanje.
Reply
#40
Ok, ubacicu ovu liniju u neki random prevod sutra da isprobam (mada bolje bi bilo kad bi mi poslao ceo fajl), a reci mi jel pukne tako ako dodjes do ove linije, stisnes back (sto te vrati na onaj ekran sa izlistanim celim prevodom), pa onda stisnes save? I ne rece mi, jesi li proverio .ass fajl da li ostane citav posle ovoga? Zanima me da li program pocne da snima u fajl pa pukne negde, ili pukne pre nego sto pocne da drlja po tom fajlu?
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)