Pokemon Igre
#1
Posto planiram da igram opet sve igre ispocetka, a nekako je smor prelaziti ih normalno stoti put, odlucih se da otezam malo igru, i nasao sam par izazova koji mogu ili dosta da otezaju, ili budu i dalje jednostavni. Trenutno sam poceo jedan challenge, a trebam uskoro i drugi. Jedan je Nuzlocke a drugi Scramble. Info: http://gbatemp.net/topic/323412-pokemon-...hallenges/

Krenuo sam Nuzlocke kod Blue, i moram reci da je mnogo zanimljivija igra kad se tako igra. Jeste da pravilo za hvatanje Pokemona moze biti smor posto sam npr. propustio sansu da uhatim Nidorana i sad moram imati Rattata u timu (dok ne nadjem zamenu). Ovo najvaznije pravilo mi se najvise dopalo. Ako Pokemon izgubi, izbacuje se iz time i nikad se vise ne koristi i ponasa se kao da je uginuo. S obzirom na to da moze da se uhvati samo jedan Pokemon po prostoriji (i jos ako ga slucajno ubijete, nema vise hvatanja), moze lako doci do game over. Naravno, moze se over levelovati i sve bi bilo jednostavno, ali su mnogi igraci posteni i treniraju do istog levela kao Gym leader, ili par levela iznad (kasnije i onako ne znace par levela nista).

Drugi koji trebam krenuti je Scramble kod Red. Takodje je zanimljiv, ali funkcionise drugacije. Drugi ljudi vam biraju Pokemone i stavljaju restrikcije, uslove za evoluciju i daju im nadimke. Ovaj tim sam ja dobio i sa njim planiram da predjem:
- Charmander - Cannot evolve into Charizard
- Drowzee - Evolve after soloing three trainers in Silph Co. Must know Hypnosis and Poison Gas. Nickname is Spectacle.
- Diglett - Avoid Selfdestruct or Explosion with Dig to evolve. No Earthquake. Final moveset is: Dig, Slash, Rock Slide.
- Seel - Must learn Horn Drill and it must evolve after it defeats a wild Dewgong with Horn Drill.
- Kangaskhan - Surfer. Nickname is Roo.
- Zubat - Cannot learn non-attack moves and must erase all non-attack moves ASAP.
Nije tesko kao Nuzlocke, ali opet mnogo zavisi od toga sta se padne. Srecom pa je Zubat jedini los Pokemon. Najvise cu se namuciti kod Kangaskhana posto se u Safari hvata. Uz to, necu imati Fly tako da cu morati peske da se vracam.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#2
Igrao sam par puta Nuzlocke i nisam daleko stigao. Živcira me kad moram igrat sa crap pokemonima. A i bez toga je teško jer u svkaom gradu možeš lječit pokemone samo 3 puta. Neznam dal igraš sa potionima ili ne. Ako ne igraš, oni će ti dodatno otežat igru. Ugavlnom, počeci su naj gori. Tu bi znao više puta krenut ispočetka, a kad dođem dalje, onda pak nemam volje da idem ispočetka Big Grin
Reply
#3
To za lecenje je opcionalno. Ja sam se odlucio za Pokecenter varijantu. Smem da se lecim u Pokecenter koliko puta hocu, ali zato sam izabrao item ban. Uopste ne smem koristiti heal iteme, a poison faint je i dalje death. Bas me iznerviralo kad me onaj lik sa Koffingom u Mt. Moon otrovao. Znaci stignes na kraj dungeona i moras se vratiti Escape Rope-om nazad da se lecis XD

Uglavnom, glavno pravilo je to za smrt i hvatanje. Ostalo je sve opcionalno. Kod sledeceg Nuzlockea cu dodati jos neke stvari poput evolution ban. Mada dobro, ako se pravilno trenira i nije toliko problem. Pravilan EV trening za startera i nece biti useless bez evolucije.

Sto se crap Pokemona tice, meni se eto to najvise i dopalo. Pokemon Red i Blue sam sto puta prelazio kao klinac, tako da me nekako smorilo da uvek igram istim timom. Posto ono, ko ce igrati sa Zubat ili Rattata. Sad sam bas lose prosao po pitanju encountera. Stigao sam do Cerulean City sa sledecim timom: Ivysaur, Rattata, Pidgey, Butterfree (uhvatio ga kao Metapoda, pa sad vidi koliko sam se mucio da ga dovedem od level 4 do 12), Sandshrew (sad ga uhvatio). U Boxu su mi Spearow i Zubat. Hvala bogu sto postoji pravilo da se duplikati ne racunaju, tj. i to je opcionalno. Ako bi se igralo sa duplikatima, onda bi vec bilo hardcore. Sad bih imao tim od tri Rattata XD Bitno da mi jos niko nije uginuo. Bice opasno kad krenu Pokemoni sa explosion i selfdestruct ili neocekivanim super effective napadima.

Imas razne varijante igranja, sto je super. Postoji to glavno pravilo, a opcionalna nemaju granice. Mozes sam birati svoja ogranicenja, npr. da Pokemoni ne uce nove tehnike.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#4
Sljedeći put igraj sa potionima i bez poke centra. Puno je teže na taj način. Na početku kad još nemaš potiona je kripanje baš zeznuto. Često bi znao reć: "ubit ću još samo ovog i tek onda idem na lječenje" i šta dalje? Zakolje me Big Grin jer sam ja štedio lječenje. Kad pokemon umre na velikom lvlu, teško je opet dići nekog slabljeg kojeg si imao u rezervi bez centra. Jedino da treniraš sve pokemone koje si uhvatio.

Buterfree i nije tako loš za početak, nije niti Pidgey. Znao sam imat Pidgeya cijelo vrijeme u timu. Neznam zašto, al on mi je uvijek bio neki osnovni pokemon.

Jel daješ nadimke pokemonima?



Reply
#5
Zamenio sam sad Pidgeya za Spearowa. Bas zato sto mi je Pidgey uvek bio u timu. Vise ga gotivim od Spearow, ali za promenu malo. Sad malo grindujem u Route 4 pre nego sto krenem da se borim sa rivalom i drugim gymom. Mnogo me nerviraju Rattata. Uvek dobiju critical sa Quick Attack.

Dajem. Ranije sam slabo, ili cisto iz zezanja, ali u poslednje vreme stalno dajem. Trenutni tim:
Lv. 18 Ivysaur zvani SGT. FROG
Lv. 18 Rattata zvani TOOTHY
Lv. 19 Butterfree zvani BUTTERS
Lv. 15 Sandshrew zvani MR.SANDMAN
Lv. 17 Spearow zvani LANCER
A u boxu je Lv. 8 Zubat zvani BATTOMAN

Taj Potion only challenge je previse hardcore. Kako bi punio PP ako ne ides u Pokecenter? Also, da li znas kako stoje stvari sa Pokemonima poput Hitmonchan, Hitmonlee i Eevee? Oni su pokloni. Vidim da ih neki ljudi koriste.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#6
Zato i je Hardcore ako ne ideš u centar. Valjda imaš za kupit pp restore u dućanu.

Baš sam malo gledao na drugom forumu i vidio sam da ih ljudi koriste. Većinom su svi imali Jaja, ali onda sam vidio da je neka ženska koristila Eevee. Ovisi do tebe kako si hoćeš zakomplicirat. Recimo, ako uzmeš poklon pokemona, nesmiješ u tom gradu kupit ništa drugo, ili dobit nešto drugo. Nuzlocke ne kaže ništa za poklon pokemone, ali do tvoje mašte je kako ćeš si zakomplicirat.

Očekujem da će jedan pokemon dobit ime po meni, samo nemoj da izgine Big Grin Ako već mora izginut, neka bude časno Wink
Reply
#7
Nisam ljubitelj niti Eevee niti Hitmonchan/lee, ali zato nemam nista protiv Gyaradosa koji se lako moze dobiti. Verovatno se secas onog lika u Pokecenter ispred Mt. Moon koji prodaje Magikarpa za 500$? Posto nemam nista protiv switch out treniranja, najmanji bi mi problem bio da ga istreniram do Lv. 15 kad nauci Tackle, pa cak i to evolucije. Tako sam Metapoda trenirao dok Butterfree nije naucio Confusion. Imao sam srecu Lv. 4 Metapod da uhvatim.

Ether se nigde ne moze kupiti. U tome je i problem kod njih. Ja ih realno nikad nisam koristio dok sam normalno prelazio. Kazem, bez centra bi bilo previse tesko da bi cak i oduzelo zabavu. Kad tad ce Pokemon potrositi sav PP.

Inace da se pohvalim, gledao malo na limundo i kupindo, i slucajno naisao na Pokemon Blue i Gold na kupindo i Red na limundo. Kupio sam prva dva, a Red cu morati da cekam nedelju dana dok istekne. Blue vec imam, ali rekoh, nece naskoditi ako imam SVOJU kopiju, posto nijedna Pokemon igra koju imam (sem Ruby) nije moja. Trenutno imam Blue, Yellow, Silver i Trading Card Game koje sam pozajmio kao klinac (srecom pa svi prevazisli Pokemone), a Ruby je moj. Cak sam kupio GBA samo zbog Ruby, i to mi je jedina igra za GBA. Srecom pa imam R4 kartu za NDS, posto bi onda za NDS opet imao samo neke Pokemon igre XD
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#8
Uzmi Magikarpa, pa čak i ako ne, kad dođeš u grad i dobiš Fish road, možeš uhvatit magikarpa.
Kad ga nabaviš, treniranje je naj teži dio Big Grin

Sad si me stvarno nabrijao na Nuzlocke, ali kad mi komp ne radi, damn!
Reply
#9
Upecacu ga. Ne isplati mi se da se vratim tamo. Stigao sam do Lavender Town i tu je vec krenulo nizbrdo. Raticate Lv25 mi je uginuo. Nije imao sanse protiv Gerijevog Gyaradosa. Drowzee sam trenirao od Lv13-21 i kolike sam srece imao, Geodude upotrebio selfdestruct pa ga je ubio. Sto je najgore, zeznuo sam stvar kod Butterfree i slucajno izbrisao Confusion! Sad moram da ga treniram do Lv32 (trenutno mi je 28) da bi naucio Psybeam. Srecom pa ume Sleep Powder, pa usput i uspavam protivnika pre zamene.

Trenutno mi je problem sto sam izgleda overlevelovao Pokemone. Kod Cerulean City sam trenirao do Lv. 19 pa sam onda krenuo do Billa pa u Gym. Gym je naravno lagan bio zbog startera, ali odatle je krenulo malo na gore posto sam bio previse OP. Naravno i dalje je tesko, ali normalni treneri nisu nista. Sad sam kod Celadon City i 4 Pokemona su mi Lv. 28. Nije kao da sam mnogo trenirao. Protivnici imaju bas bedne Pokemone. 4gym, i jos su protivnici na pocetku 20ih. Jedino Giovanni i Erika imaju jace.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#10
Znaći dva su zaginula Big Grin Pazi da ti ne ugine starter i Gyarados, a ostale lako zamjeniš. Kad bi sad uspio naći nekog strunog, imao bi već sad dobar tim.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)