Mushishi
#1
Wink 
[Image: 30699.jpg]

Godina snimanja: 2005-2006
Broj epizoda: 26

Quote:"Mushi": the most basic forms of life in the world. They exist without any goals or purposes aside from simply "being." They are beyond the shackles of the words "good" and "evil". Mushi can exist in countless forms and are capable of mimicking things from the natural world such as plants, diseases, and even phenomena like rainbows.

This is, however, just a vague definition of these entities that inhabit the vibrant world of Mushishi, as to even call them a form of life would be an oversimplification. Detailed information on Mushi is scarce because the majority of humans are unaware of their existence.

So what are Mushi and why do they exist? This is the question that a "Mushi-shi", Ginko, ponders constantly. Mushi-shi are those who research Mushi in hopes of understanding their place in the world's hierarchy of life.

Ginko chases rumors of occurrences that could be tied to Mushi, all for the sake of finding an answer.

It could, after all, lead to the meaning of life itself...

Pffff vidim jedan ogroman propust na ovom forumu.,a to je da nitko nije otvorio temu o Mushishi-ju o.O
Ja valjda svima preporučujem ovaj anime.,i spominjem ga u dosta svojih komentara.,i skužim kako tu uopće nema ovakva tema...šok...
Ugl. na mene je ostavio strašan utisak...nikad ga ne uspoređujem sa ostalim anime naslovima jer zbilja spada u posebnu skupinu...dosta je misteriozan i na prvi dojam ljudima se čini dosadan no svi ostanu zapanjeni nakon što ga pogledaju....postoji i manga koju nažalost nisam pročitala.,ali planiram u bliskoj budućnosti...ugl. ne bih htjela opisivati sad radnju ovdje jer bi bilo zanimljivije da se ovdje razmjene utisci ljudi koji su ga pogledali...za one koji nisu još jednom-pogledajte ga...zasigurno nećete požalit'!!! Barem mu ja nisam našla zamjerke i ocjenjen je 10-kom na MAL-u Anime

http://myanimelist.net/anime/457/Mushishi
[Image: 76561198202735940.png]
Reply
#2
U pocetku mi je bio ok, ali sam se smorio posle 5-6 epizoda. Morao sam na silu da ga gledam, uopste me nije privlacio, a i epizodican je. No, lep je crtez.
Reply
#3
Jedna od najlepsih uvodnih spica...Lepe su price i odgledao sam ga, ali je anime koji se odgleda 2-3 epizode dnevno, ne vise, upravo zbog epizodicnosti koju je Sagara spominjao, mada je krajnje originalan u odnosu na ostale naslove...ne znam sa cim bih ga poredio.
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
^Imas Natsume Yuujinchou, Mononoke ili Kino no Tabi. Meni su svi nekako slicni. Big Grin
Reply
#5
^i svi su jednako dobri.,istina...prilično mu je "sličan" natsume i isto tako je dobar.,ali već druga sezona nije u rangu(barem po meni)

Mononoke(izvrstan Anime)


Sagara...ja sam ga iz istog razloga započinjala gledati 3x i tek taj treći put,kad sam nastavila, vidjela sam koliko je zapravo dobar...a meni se epizodičnost baš svidjela...što se očito neki ne bi složili XD..ugl. a i glavni lik je prilično zanimljiv(mističan).,radnja izvrsna i kao što je Eleran rekao taj anime se gleda 2-3 ep. dnevno...barem ja sam tako Anime
[Image: 76561198202735940.png]
Reply
#6
Pogledao sam 4 epizode i onda ga droppovao. Koliko se sećam ni nema 1080p verzija da uživam u crtežima, već samo neki DVD kvalitet... A nisam neki ljubitelj epizodičnih animea koji nemaju nikakvu konkretnu priču, sve se svodi na neke bube koje lete unaokolo. Melanholičan jeste, ali bi mi se mnogo više dopao kao neki film sa pomešanih pet-šest priča.

Doduše imam u planu da probam da pročitam mangu.
Reply
#7
Jedna od mojih omiljenih anima, neverovatno zanimljive price, crtez i nije neki ali to nadoknadjuje cela atmosfera u animi, price o mushi stvorenjima,prelepa uvodna spica i niz drugih stvari.
Mladjoj populaciji i ljubiteljima akcionih anima se verovatno ne dopada toliko jer u ovoj animi ciljna grupa nije mainstream publika i odudara od vecine komercijalizovanih stilova anima.
Negde tek rodjen, negde davno zaboravljen
Reply
#8
Anime k'o anime. Ništa posebno, nije ostavio neki wowcool utisak na mene, a ljudi ga kunu da je masterpiece... Oh well.
[Image: 2.png]
Reply
#9
Hah Ćilibar da...slažem se po pitanju svega osim o ovome da nije za mlađu populaciju...ja sam za gledala sa 16 i od tada pokušavam naći slične anime.,ali ok...ja nikad nisam bila tipično dijete pa ok XD
Btw. meni je najbolji mushi Ginkova cigareta XD -->zakon Anime

Wow ali baš me iznenadilo koliko ljudi ovdje ima koji uzdižu neke prosječne anime.,a blate Mushishi koji je definitivno kvalitetan anime i zavrijeđuje svaku pozitivnu riječ...nah ugl. ima svakakvih mišljenja pa ok!
[Image: 76561198202735940.png]
Reply
#10
Baš nasuprot, ja ne volim akciju i mainstream šonene i Pokemone ali ovo mi podjednako smorno bilo, zato što je otiš'o u drugu kranjost, dok šoneni pokušavaju da stvore toliko komplikovanu priču da se ona izgubi, ovaj je ni nema od samog početka, a ne razumem kakav je to anime bez priče. :/ Kao da se iz epizode u epizodu iznova postavlja uvod za nešto novo, pozornica je spremna ali na njoj se ništa ne dešava :/
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)