Grave of the fireflies
#1
[Image: 42067.jpg]

The story is based on the semi-autobiographic novel by the same name,whose author,Nosaka,lost his sister due to malnutrition in 1945 wartime Japan.He blamed himself for her death and wrote the story so as to make amends to her and him accept the tragedy.
It centres around two orphaned children during World War II in Japan.Their father is fighting the war in the navy and their mother is killed in a bombing raid leaving the older brother(Seita) and his four years old sister(Setsuko) .In the story we follow them as they do their best to survive in the Japanese countriside,battling hunger,prejudice and pride in their own personal battle.

Ovo je jedna od najtuznijih prica koje sam ikad gledala Sad
Scene su neverovatne...tuzne,dirljive,pokrenu u tebi milion misli i emocija...Mada sam od pocetka znala da je tuzan kraj ,ipak sam odgledala mada ne volim ovakve price jednostavno zato sto me jako rasplacu i danima su mi slike u glavi.No,moram priznati da mi nije zao sto sam odgledala ovaj anim.Veoma je lepo uraden i po meni bolji je nego da je u filmu.
Nemogu ni da zamislim koliko je autora novele grizla savesti,ziveti godinama sa mislima sta bi bilo da sam drugacije postupio...Da je samo progutao ponos i vratio se do tetke,mozda bi prica imala drugaciji kraj.Mozda se zbog toga kraj price zavrsava sa Seitinom smrcu!?
Mislim da je ovo jedna od onih tema u kojoj svako ima drugacije misljenje.Preporucujem ga za gledanje
Life is each moment you live to the fullest,until the time you disappear
Reply
#2
uh... baš sam razmišljala to pogledati, al' si me sada obeshrabrila... morat ću ga pogledati kada budem jako dobre volje...
...a osim toga, Ghibli je... mora biti dobar Smile
[Image: sig2t.png]
Reply
#3
Odgledo sam ga pre jedno godinu dana i jos mi je u secanju , mada je za mene malo previse teska prica .
Reply
#4
Prica je ekstra teska i potresna, dobro pripazite i spremite se kada budete gledali, posto moze i suza da bude na kraju...
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#5
Ja sam jedva odgledala kraj,toliko me je rasplakao.I da ,treba se psihicki jako pripremiti.Mozda ga ne bih jos odgledala ni ja da sam znala da je ovakav anime.Nesto mi govori da cu ga dugo pamtiti...
Life is each moment you live to the fullest,until the time you disappear
Reply
#6
i ja se polako pripremam da ga pogledam (mozda neko vrijeme nakon sto zavrsim death note)
pa cu onda podijeliti osjecaje
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
Reply
#7
Je, i ja također imam film, ali sam čuo da je dosta težak i žalostan, pa ga čuvam kada budem imao mira ili bio sam, pa da se isplačem, he,he
[Image: harpy211.png]
Reply
#8
Hm, koliko vidim jedan naslov vredan gledanja...downloadovacu ga.
Reply
#9
Jako ali jako teska i potresna prica, na kraju znam da sam pustio jsuzu ili dve jednostavno nisam mogao da izdrzim.Jedini anime koji je postigao slican efekat na meni je bio Ghost in the shell 1&2 deo pogledani u redu i mogu va reci da sam bio poprilicno sje**n nekoliko dana posle gledanja ali Grave je neprevazidjen.

PS:A zenske kazu da muskarci nemaju srca i da su totalno bez emocija!!Toungue
We lost the values but we kept the weed!
Reply
#10
ma mene je prvi i zasada zadnji anime koji me sjebao berserk. Ona zadnja 25 epizoda. Bio sam u šoku skoro tjedan dana.
[Image: harpy211.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)