Claymore
#1
[Image: 21834.jpg]

Godina snimanja: 2007
Broj epizoda: 26

Quote:In this world, humans coexist with demonic predators called Yoma. These demonic beasts feast on human innards and can blend into human society by taking on human appearance. As a counter force, a mysterious organization created half-human, half-Yoma warriors known as the "Silver Eyed Witches" or "Claymores", after the huge claymore swords they carry. They are detested by humanity however necessary.

The story begins with a young boy, Raki, who has lost everything in a Yoma attack, and the Claymore, Clare, who is generally detested by society. Throughout the series, Clare and Raki show their deeper qualities, powers and Clare's never ending devotion to the goal she swore to fulfill in her childhood.

Jel netko od vas zna koliko je u planu epizoda ove serije . Koliko vidim na animebreakeru, zasad ih je tamo 15 . Cini mi se da je prilicno zanimljiva, pa bi si je poceo skidati, ali cu odustati ako je u planu beskonacno mnogo epizoda ....
Reply
#2
To je vec problem, mislim da kada se radi o takvim stvarima samo znaju crtaci. Ako im serija bude isla dobro ima da je stancuju garant. Ja se setim samo Bleacha, koga sam poceo skidati sa mislima o 26 epizoda, a pogledaj gde je sada.....
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#3
Da, znam, tako to ide...Steta, dosta serija su po meni upropastili upravo s tim transformiranjem u beskrajne priceRolleyes....Ajde, toleriram do nekih 100 nastavaka, ali kud ces vise....Ne znam, vjerojatno to nekome od fanova anime-a odgovara, ali meni definitivno ne .
Reply
#4
Pa, pogledaj samo Zmajeve kugle! Da li se neko zalio sto Z serijal ima preko 200 epizoda, a ni obican serijal ne zaostaje, samo GT ima 64 epizode, sto je kao "normalno".
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#5
goku Wrote:Pa, pogledaj samo Zmajeve kugle! Da li se neko zalio sto Z serijal ima preko 200 epizoda, a ni obican serijal ne zaostaje, samo GT ima 64 epizode, sto je kao "normalno".

Dragon Ball Z ima 290 i nesto nastavaka, ako se ne varamSmile, i nitko se nije zalio, koliko ja znamWink, ali ja ih nisam nikada sve pregledao, izgubio sam volju nakon stotinu i nekogRolleyes.....GT znam da ima " malo " epizoda, no nisam ga jos gledao....Ali, Dragon Ball definitivno spada medju najkomercijalnije anime proizvode u povijesti,to je jedan od bitinih razloga tih silnih nastavakaWink By the way, da se vratim na temu topica, sto se tice Claymore, malo sam prosvrljao po netu, i saznao da je u planu 26 epizoda, no kako ce se dalje razvijati, ne znam .
Reply
#6
Evo, počeo sam gledati anime, animacija je odlična, akcija dobra, krvi i mačevanja ima, baš kao berserk, ali ne baš toliko bolesno. no puno je dinamičnije. Likovi su solidni, i stereotip. Čudovišta pomalo nemaštovita, ali kako napreduje, obećava, pa možda iznenade. Samo jedino nervira klinac.
[Image: harpy211.png]
Reply
#7
Zvuči dosta zanimljivo. Big GrinBig GrinBig Grin
Reply
#8
Dešavanje ove priče se odvija u izmišljenom svetu koji podseća na srednjovekovnu evropu, ali u kojem među ljudima žive i demoni Jome kojima je glavni izvor hrane ljudsko meso. Jome se prikrivaju među ljudima sve dok ne napadnu; One se prikrivaju na taj način što promene oblik u neku od sovjih žrtava i sasmim tim dolaze i do znanja koje su njihove žrtve imale.
Jome su ultimativni predatori u tom svetu, pa je zbog njih nastala i bezimena organizacija koja je sastavljena od izvanrednih žena ratnica koje obični ljudi nazivaju Klejmori, verovatno zbog njihovih ogromnih mačeva. Klejmori su jedina stvorenja koja mogu da se suprotstave Jomama jer su i one same polu-ljudi polu-Jome. Ljudi predpostavljaju da su Klejmorke u svoja tela unele deom Joma, pa zbog toga imaju moć da osete Jome. Sama bezimena organizacija je veoma stroga i surova prema svojim članovima. Važno je napomenuti i to da Klejmori mogu da budu samo žene koje su svojevoljno odlučile da stupe u organizaciju. (BG-Anime)
[Image: harpy211.png]
Reply
#9
[Image: bscap0327.jpg]
[Image: bscap0347.jpg]
[Image: bscap0326.jpg]
[Image: harpy211.png]
Reply
#10
Čini mi se da bi mi se isplatilo to pogledati. XD
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)