Berserk
#1
[Image: 230px-Berserk_vol01.jpg]

His name is Guts, the Black Swordsman, a feared warrior spoken of only in whispers. Bearer of a gigantic sword, an iron hand, and the scars of countless battles and tortures, his flesh is also indelibly marked with The Brand, an unholy symbol that draws the forces of darkness to him and dooms him as their sacrifice. But Guts won't take his fate lying down; he'll cut a crimson swath of carnage through the ranks of the damned, fighting his anointed fate for a better destiny! Accompanied by his companions , Guts relentlessly follows a dark, bloodstained path that leads only to death or vengeance.



Created by Kentaro Miura, Berserk is a beautifully illustrated manga mayhem with an engrossing, superb storyline and action to the extreme -- violent, horrifying, and mercilessly funny -- and the wellspring for the internationally popular anime series. Not for the squeamish or the easily offended, Berserk asks for no quarter -- and offers none!

Prosto mi je fascinantno da nema tema na ovu mangu, a toliko puta je spominjana...bez po sumnje top 3 mange koje sam do sada citao, cak i da ovo sada sto nastavi ispadne piiiiiiiiiii, ono sto sam do sada citao mi je ostavilo dovoljan utisak da pored Gantz i jos par naslova ostane u top listama do kraja zivota...prica, crtez, sam razvoj likova kao i sami likovi, prosto ne znam sta pre da hvalim...
Ostali, misljenja? Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#2
Odlična manga. Prvi put mi je bila stvarno prebrutalna tako da me odbijalo nasilje, ali nakon par godina, ponovnim čitanjem sam samo još više uživao u toj količini nasilja, silovanja, mrtvih i brutalnosti. Stvarno odlična radnja, likovi i monstrumi, tek napete borbe i onaj berserk armor, totalna brutala. Ali sada, ovi zadnji chapteri, nekako mi se čini da sve više ide u krivom smjeru. Sirene i te stvari...
[Image: harpy211.png]
Reply
#3
apsolutni broj jedan i kada sam hteo da čitam milsio sam da krenem tamo gde je anime stao, ali sam ipak rešio da krenem od početka i nisam zažalio. odlična priča i detaljan crtež bez ustezanja.
Reply
#4
@John: E vidis to sa sirenama nisam jos citao Anime
Jel' neko moze da mi shibne link za ovo novo od mange sto je izaslo? Smile
@Zoro: I ja sam isto krenuo jovo nanovo nakon animea i skontao da ima gomile detalja koji u anime nisu navedeni, definitivno treba od pocetka krenuti bez obzira na anime
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
@Eleran
Ne budi lijen i prevedi opis, ovakvog ga svatko moze nac na netu Big Grin.

Svakako jedna medju najboljim mangama, najbolje u njoj mi je detaljan crtez, sto pokazuje da je Miura umjetnik Toungue.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#6
eleran:

http://view.thespectrum.net/series/berse...+01&page=1

evo, tu ti je sve što je dosada izašlo od Berserk.

Ali da, Mura ima stvarno fantastičan crtež.
[Image: harpy211.png]
Reply
#7
Koliko cujem ima dosta tentacle rape, a s obzirom da nije moe/ecchi, preskacem ovo. Jos koliko sam cuo, jedan od glavnih likova je homo i prima ga za pare. Not really my cup of tea. Al jbg, generican seinen sa nasiljem, sexom i sisama. Mozda procitam nekad kad se bude zavrsila manga i ako je kraj dobar jer verujem da ne vredi pratiti mesecnu mangu koja ce mozda imati neki crap kraj.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#8
Zapravo, koliko se sjećam, ima samo par scena s tentacle rape. Silovanja ima od strane divovskih čudovišta i raznih monstruma, to da, ali tentacle rape, ne znam... Možda tek onaj chapter u šumi kada Black dog zgrabi žensku...

A to za homo, nema eksplicitnih gay prizora ako to misliš. Riječ je o potpuno drugačijim situacijama koje su samo u tekstu, a ne prikazi.
[Image: harpy211.png]
Reply
#9
@John Constantine: S obzirom da je njemu Rainbow homoerotika, kao i 90 posto naslova, ne obracaj paznju na to...e da, hvala za link Wink

@ZetaZaku: Ako nisi citao ovu mangu, niti probao, onda nemoj da bacas kamenje i nepotrebno trollujes ovu temu...procitaj bar 2-3 voluma pa onda valjaj svoju homoerotika filozofiju....


Sto se tice crteza, toliko mi je bio jak, da je jedno godinu dana na desktopu se vrtelo u backgroundu na svakih 10 sekundi po 1 slika iz Berserka...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#10
Ali ako pise da je Grifith prodavao telo za pare, onda kako mozes reci da trollujem? Ili hoces reci da svi sajtovi lazu? Jedno su homo hintovi, drugo je kad se stvarno desi. A i Constantine je isto potvrdio da ima tentacle rape i slicnoga.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)