Preporuke filmova
#1
Na predlog Alexa, odlucih da otvorim ovu temu u kojoj bi davali preporuke i za dobre i za lose filmove, jer je generalno ona tema "Filmovi" nepregledna. Tako da vas pre svega molim, da ovde iskljucivo postujete kao neke kritike ili pak dozivljaje o filmovima od barem par recenica, a ne samo da ostavite IMDb link i koju sliku, da ne bi onda imali dve identicne, nepregledne teme. Pa, da pocnemo:

Preporuke za klasike mozete naci na Stari (Classic) filmovi .

Rise of the Planet of the Apes (2011)


[Image: 1.jpg]

Vrlo dobar film! Prica je dobra i tece bas kako treba tokom filma i vrlo lepo je prikazana emotivna veza izmedju coveka i simpanze. Efekti su takodje dobri, a gluma je sasvim solidna, pogotovo uloga James Francoa u liku Willa Rodmana. Sve u svemu, vrlo dobar film i jedan od najboljih, ako ne i najbolji film ove godine, barem od onih koje sam ja pogledao.

8/10
Reply
#2
Green Lantern (2011)

[Image: 1.jpg]

Kao veliki ljubitelj Green Lantern sveta, pa i generalno celog DC sveta, sam polagao velike nade u ovaj film, ali sam se ipak, na kraju veoma razocarao. Zato sto je ovaj film "jos" samo jedan solidan ili bolje reci prosecan superherojski film sa slabo odradjenom pricom, a nije bio ni nesto preterano zabavan i uzbudljiv. Gluma nije bila losa kao sam film jer je Ryan Reynolds uradio sasvim solidan posao, dok je mozda jedina odlicna stavka u ovom filmu gluma Mark Stronga u liku Sinestro-a. Sve u svemu, prosecan superherojski film, tako da kao fan ovog lika ne mogu da mu dam vise od 6/10.
Reply
#3
Captain America: The First Avenger (2011)

[Image: 1.jpg]

Konacno sam pogledao ovaj film i stvarno ne znam sta da kazem, mislim film nije nista posebno, al' moze da prodje kao superherojski. Prica nije nista posebno, sto sam realno ocekivao, jedina bas svetla tacka filma je Hugo Weaving jer je covek fenomenalno odglumeo lik Red Skulla. Chris Evans nije bio los kao Cap, ali sam ocekivao vise od njega... Ostali glumci su uradili sasvim solidan posao, ali je prica nekako isla polako, pa odjednom brzo, al' su ipak na solidan nacin prikazali nastanak prvog osvetnika. Sve u svemu, relativno zabavan film, ali koji za mene ipak predstavlja blago razocaranje...

6/10
Reply
#4
The Virgin Spring (1960)

[Image: 1.jpg]

Fenomenalan film! Jos jedan odlican Bergmanov film i za sada moj favorit, mada sam pored njega pogledao samo jos The Seventh Seal i Wild Strawberries. Odlicno prikazana drama o jednoj porodici u Svedskoj, u 14. veku i ukupno o tom celom seoskom drustvu (iako se to ne vidi na prvi pogled) i naravno, odlicno prikazana pitanja o moralu i religiji. Fenomenalna rezija Ingmara Bergmana koja me je na par trenutaka prosto iznenadila (bio u soku zbog 2 scene), scenario je dubok, zanimljiv, poucan, prosto je fenomenalan. Gluma takodje odlicna, Max von Sydow, kao i uvek odlican, dok je Birgitta Pettersson bila stvarno fenomenalna kao Karin, mada su i ostali glumci bili sasvim dobri. Pored svega toga, muzika je bila odlicna i u velikom delu je doprinela, da se stvori atmosfera koja je prosto fenomenalno docarala ceo taj predeo iz Svedske, nacin zivota i sto je najvaznije od svega, zbog muzike, atmosfera je mracna, napeta i jedinstvena. Iako je ovo tek treci film koji sam pogledao od Bergmana, on mi je lagano postao jedan od omiljenih rezisera i naravno, ovaj film je postao jedan od mojih omiljenih filmova uopste.

Sve u svemu, fenomenalan film sa odlicnom pricom, rezijom, glumom, kamerom, muzikom, ustvari sve u filmu je odlicno. I, naravno, odlicno adaptirana svedska balada "Töres döttrar i Wänge".

10/10

Män som hatar kvinnor(The Girl with the Dragon Tattoo, 2009)

[Image: DragonTattoo_Sweden111019165145.jpg]

Pogledah ga pre dva dana na RTS-u po prvi put i odusevio sam se, stvarno odlican svedski film. Dobra rezija, odlicna gluma (Noomi Rapace me odusevila) i perfektan scenario. I, film je prikazao na dobar nacin uticaj nacizma koji je jos uvek negde prisutan.
Takodje, ne ocekujem da rimejk bude bolji, mada sam cuo da su nastavci ovog filma malo losiji, dok je knjiga celokupno fenomenalna.

9/10.

The Usual Suspects (1995)

[Image: 1.jpg]

Fantastican film! Pogledah sinoc na TV Avali po prvi put ovaj film i odusevio sam se, bas mi je zao sto ranije nisam pogledao ovaj film. Odlicna rezija, fenomenalan scenario (sasvim zasluzeno osvojio Oskar) i takodje, odlicna gluma, pogotovo Kevina Spaceya koji je bio perfektan (zasluzeno osvojio Oskar). Pravi primer odlicnog thriller filma sa lepo razvijenom pricom, dinamikom i naravno, sa odlicnim iznenadjujicim krajem za neke. Sve u svemu, perfektan film i jedan od mojih omiljenih filmova uopste.

10/10
Reply
#5
The Girl Who Played with Fire (Flickan som lekte med elden) (2009)

[Image: 1.jpg]

Odlican svedski thriller sa dobro razvijenom pricom, odlicnom glumom (Noomi Rapace je prosto fenomenalna) i dobrom rezijom. Stvarno ne znam, zasto je ovaj deo toliko podcenjen, jer se meni cak i vise dopao, nego prvi deo. Odusevio me je kraj film i jedva cekam, da pogledam poslednji deo ovog serijala.

9/10

The Secret in Their Eyes (El secreto de sus ojos) (2009)

[Image: el-secreto-de-sus-ojos.jpg]

Sasvim dobar argentinski thriller koji je osvojio Oskara za najbolji strani film, ali ja sam se malko razocarao, jer sam ocekivao bolji film. Sam pocetak filma i celokupan koncept film je bio odlican, ali je na kraju "samo" solidno realizovan. Gluma uopste nije losa i moram napomenuti Ricardo Darína (jedna od boljih gluma u zadnje vreme) i nekako je sam kraj filma izvukao ovaj film, jer je bio malo iznenadjujuci i veoma dobro uradjen (par veoma dobrih scena na kraju). Film mi se nije nesto vise svideo, jer je prosto bio jednostavan, obican, iako je imao dobar pocetak i zanimljivu ideju. I, film nas je jos jednom lepo podsetio da (neki) ljudi ne mogu da idu dalje u buducnosti, jer ih progone neka secanja iz proslosti, tj. osecaju neku grizu savest, zbog nekih radnji u proslosti.

7/10
Reply
#6
Donnie Brasco (1997)

[Image: 1.jpg]

Vrlo dobra crime drama koja prati infiltraciju FBI agenta u jednu od mafija koji vremenom postaje deo iste i nekako pocinje da gaji emocije za tu istu mafiju. Pre svega, moram napomenuti da je rezija Mike Newella sasvim solidna sa par dobrih scena, pogotovo na kraju filma. Scenario je takodje dobar, mada je bilo par glupih skretanja sa glavne price, koja su barem meni bili potpuno nepotrebna. Ali, bih pored dobro uradjene atmosfere u filmu, dobrog scenarija, najvise izdvojio glumu, kao najbolji segment ovog filma. Al Pacino odlican kao jedan od mafijasa (ovakve uloge mu najvise leze), onda Michael Madsen, takodje dobar kao mafijas, ali bih ipak pre njih, izdvojio Johnny Deppa koji je bio odlican, barem meni. (jos jedanput mi pokazao zasto mi je trenutno omiljeni i najbolji glumac u Hollywoodu) Prica veoma lepo, postepeno tece i sto je najvaznije od svega, je da mi se veoma dopao i kraj filma. Film nam je veoma lepo pokazao kako jedan covek ne moze na kraju nekako da unisti coveka, iako mu je to bio na pocetku primarni zadatak, na ovaj ili na onaj nacin, samo zato se taj isti covek zalozio za njega i sto veruje u njega, tj, postao deo njegovog zivota. Sve u svemu, veoma dobra crime drama, mada ga mogu okarakterisati zbog nekih delova i kao thriller koji je sasvim ispunio moja ocekivanja.

8/10
Reply
#7
Drive (2011)

[Image: 1.jpg]

Dopao mi se film! Posle brojnih pohvala odlucih i ja da pogledam ovaj film i uopste se nisam razocarao. Bas mi je nekako prijao taj slow-paced tok i stvarno sam uzivao u pojedinim scenama koje su prosto bile fenomenalne. Ceo film me je delom podsecao na noir filmove iz 40-tih i 50-ih godina proslog veka i to je naravno veliki plus, tako da sam zbog toga posebno uzivao u njemu. Sve u svemu, veoma dobar thriller film.

8/10

Bang Bang You're Dead (2002)

[Image: 1.jpg]

Pogledah ovaj film i mogu reci, da se nisam bas mnogo razocarao, jer nisam ocekivao neki vau film. Iako je pocetak nagovestavao, da ce ovo biti jos jedan klasican, glupi tinejdzerski film sa par stereotipa (koji jesu bili prisutni tokom celog trajanja filma), ali na kraju, sam dobio sasvim solidan/prosecan film. Film je sasvim solidno prikazao nasilje u skolama, osecanja tinejdzera i sve ostalo sto prati njihove zivote. Kako se blizio kraj, film je bio nekako sve bolji i zanimljiviji, ali je kraj sve upropastio...uopste mi se niije dopao, jer sam ocekivao nesrecan kraj, jer sam takav utisak, tj. atmosferu osetio tokom filma do samog kraja. Rezija je naravno, nista posebno, da ne kazem ispodprosecna, scenario je ima par zanimljivih stavki, ali ipak, plitak i sa dosta rupa. Dok je gluma sasvim okej, uglavnom zbog Bena Fostera koji je bio veoma dobar, dok su ostali bili ispod proseka, sve u svemu, gluma za ovakav tip filma, nije bila losa. Ako trazite neki ozbiljan thriller...onda ovaj naslov obavezno zaobidjite, ali ako trazite neki opusteni thriller...onda mozete baciti pogled na ovaj film.

6/10
Reply
#8
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest (Luftslottet som sprängdes) (2009)

[Image: the-girl-who-kicked-the-.jpg]

Poslednji, ali i najslabiji deo Millenium trilogije, ali daleko od toga da je film los, stavise, dobar je. Prica je veoma lepo zaokruzena, rezija solidna (bilo je par dobrih scena, ali ne, kao u prva dva dela), scenario "samo" solidan i nekako mi se cini, da su malo previse odugovlacili radnju u ovom filmu. Noomi Rapace je ponovo bila odlicna, kao i Michael Nyqvist i sve u svemu, jos jedan dobar, zanimljiv svedski triler koji je veoma dobro zaokruzio celu trilogiju.

7/10

Fitzcarraldo (1982)

[Image: fitzcarraldo1.jpg]

Odlicna nemacka avantura sa odredjenim primesama drame koja me je u nekim segmentima odusevila i veoma zabavila. Radnja tece veoma dobro, postepeno i preko nje se veoma lepo upoznajemo sa likovima i njihovim principima. Rezija Wernera Herzoga je maestralna, iz svakog glumca je izvukao maksimum i bilo je par fenomenalnih scena (operska scena na pocetku, scene sa brodom i naravno, pojedine scene u dzungli). Gluma je veoma dobra, pogotovo Klaus Kinskija koji je bio fenomenalan, uz uvek lepu i simpaticnu Claudiju Cardinale. Film je veoma lepo pokazao pokusaj jednog coveka da osvoji nepristupacne predele Amazonije , da bi zaradio novac, samo da bih pomocu tog novca ispunio svoj zivotni san. Predeli u filmu su stvarno, neverovatno lepi, nekako te ostavljaju bez daha i naravno, verno su prikazani odnosi izmedju belaca i Indijanaca, kao i ta celokupna atmosfera. U velikom delu, film podseca na neki "dosadan" dokumentarac, ali daleko od toga, jer je film veoma zabavan i uvek, se nekako nesto novo desava. Sve u svemu, veoma dobar nemacki avanturisticki film (koji nije za sve) i jos jedan uspeh dvojca Herzog-Kinski.

8/10
Reply
#9
Usual suspects je odliačn film Smile ja sam neko ko retko gleda filmove, stvarno retko, ovaj sam pogledao davno, mogu da kažem da mi je nešto ceo film bilo sumljivo, nešto nije odgovaralo celo vreme, ali nisam pogodio ko je krivac do kraja Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#10
Zerkalo (1975)

[Image: 4600448019044.jpg]



Kao i svaki film od Tarkovskog, dosta tezak za gledanje i ne spada u filmove pusti mozak na pasu. Prica prati secanja coveka koji umire i ceo zivot mu se vrti pred ocima, od rane mladosti do sadasnjeg momenta.

9/10
[Image: 76561198078674713.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)