problem oko USB internet modema. [reseno]
#1
imam jedan problem sa mojim internetom.
internet mi ide preko usb mts modema.
i problem je u tome sto je u starom kompu net solidno isao i mogao je da se konektuje, a sada kada sam instalirao na novi komp uopste nije moglo da se konektuje imalo je mreze i sve je kao na starom ali ne moze da se konektuje.
zna li neko zbog cega je to da mi malo objasni kako da resim problem? Smile
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
#2
Jesi spojen preko LAN-a ili preko USB-a na modem? Ako si preko USB-a onda ti trebaju drajveri da instaliras. Imas ih na: http://ftp.ftp.teol.net/

Mada problem ces brze i jednostavnije resiti ako si kupis kabal i spojis preko njega.

#3
spojen sam preko USB-a.
i na xp je dobro radio net sad kad mi je dosao windows 7 ultimate ne moze da se konektuje jednostavno kad pritisnem konekt ono samo izbaci i nista ne napise.
pokusao sam sa ovim tvojim drajverima ali ne mogu izgleda da su za xp a meni verovatno treba za w 7 ultimate. Sad
ne znam sta da radim.
kakvo je to kablo sta je to ne znam na sta mislis. inace jel znas jos neke drajvere?
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
#4
probaj ove drivere:

Code:
http://www9.zippyshare.com/v/46948053/file.html
#5
nista brete ne moze.
mozda nije do drajvera?
znaci ja samo otvorim ono mts idem a konekt ono samo izbaci.
ne znam jel treba sta po kontrol panelu da radim il sta vec jbt kakva glupost ne znam sto ovo ne srede u mts-u da moze.
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
#6
Treba ti ovakav:

[Image: ethernet_cable.jpg]

Jedan dio u modem. Drugi u PC. Netrebaju nikakvi drajveri nit instalacije. Smile

A za drajvere ako hoces preko USB-a instaliraj iz Vista32 il Vista64 (ako ti je 64-bitni sistem). Svi Vista drajveri rade na Sedmici jer su Vista i Sedmica radjenje na istoj bazi.

#7
hvala drago ali pazi kako ja taj kabal da utaknem u moj USB modem Huh.
jer ja imam mts modem znas reklamirali su a ovaj kabl ne moze da udje u modem objasni malo ako ti nije problem.
inace imam taj kabal od pre kad sam isao preko dial up- Smile
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
#8
To je onaj modem kao fles memorija. Jedino ako ima neki kabl koji ima na jednom kraju usp ulaz a na drugom ovaj koji ide u mreznu.
[Image: 317bpjd.png]
#9
da modem je kao fles memorija. Smile
u tome je problem stvarno bas mi glupo ovo moram svaki cas da povezujem ekran sa jednim kompom pa sa drugim da bih mogao na net a ovamo nesto drugo da radim. Sad
taman nameravao da prodam komp a ono ne mogu jer nece biti neta ne znam kako da resim problem je*o ih njihov mts.
trazio sam ove drajvere ali ne mogu da nadjem i ne znam sta treba samo da ih instaliram?
stvarno ne znam nista oko ovog. Sad
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
#10
deinstaliraj stare drivere, pa probaj one što sam okačio.

ali kod mene u komšiliku ima jedan taj net, uzeću i probati kod mene (win7 x64)




Users browsing this thread: 1 Guest(s)