Vinland Saga [manga]
#1
[Image: scaled.php?server=225&filename=vinlandsa...es=landing]
Autor: Makoto Jukimura
Izdavač: Kodansha
Magazin: Afternoon
Godina izdanja: 2005
Status: Ongoing
Žanr: seinen, istorijski, akcija, drama, avantura

Opis radnje:
Vinland Saga kombinuje severnoevropsku mitologiju, Vikinge i Englesku, u jednu priču epskih razmera i punu dobro razrađenih likova. Ovo nije istorijski tačna manga, ovo je manga sa istorijskom potkom. Služeći se istorijskim činjenicama Vinalnd Saga prati dogodovštine fiktivnog vikinškog ratnika Torfina, koji pomaže da se danski kralj Kanute uzdigne na presto u jedanaestom veku. Naravno, to nije sama osnova priče; nju nalazimo u stalnoj potrazi za osvetom, u želji za ubistvom mrskoga Askelada, koji je glavnom junaku ubio oca, i kojeg isti želi da pobedi u borbi jedan na jedan. Torfinova i Askeladova priča ustvari predstavljaju promenu jednog doba. Kada je počela vladavina Vikinga, Torfinovi preci nisu bili ništa drugo do masa malih kraljevstava, koji se nisu želeli mešati jedni sa drugim, koji su živeli svoj život kako su hteli. No, u devetom veku, Herald Fairhar je od tih malih kraljevstava stvorio jednu naciju, Norvešku. Oni koji su mu se suprotstavili pobegli su na Island, odakle potiče i glavni junak ove mange.

Opis preuzet sa Anime Jedinice, odnosno od Perina

Želeo bih samo da napomenem onima koji ne vole Vikinge i njihovu mitologiju, da to ne znači da im se ova manga neće svideti. Ja lično nisam neki ljubitelj Vikinga, a opet, meni je ovo najbolja manga. Stoga, ne sudite o knjizi (mangi) prema koricama. Smile
[Image: steinsgate.png]
Reply
#2
Nagovarao me je Perin da uzmem ovo da čitam ali nikada nisam imao volje XD

Kako budeš prevodio tako ću čitati Big Grin
Reply
#3
Odlican izbor, vrlo dobra manga Big Grin.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#4
(2011-09-22, 15:38)alex5ko Wrote: Kako budeš prevodio tako ću čitati Big Grin

+1, a i imam je u planu, tako da je ovo još jedan +. samo napred

Reply
#5
Ako ovo izguras do kraja, bices moj best friend. A, ovo je moja omiljena manga, taman da jos jedanput overim gradivo kada budes preveo neke chaptere. Wink

Svaka cast!

P.S. Ogroman sam fan Vikinga i tog doba istorije. Wink

EDIT: I, molim te dodaj, ako mozes u zanr da je to i drama i avantura, jer ovog drugog ima dosta, pa mozda i prvog, da se ne stekne utisak da je sve akcija, kad nije.
Reply
#6
Citam kako budes prevodio, samo zato sto ce biti na srpskom XD Inace me ne privlaci nesto mnogo Anime Srecno!
Reply
#7
Uuu, nisam znao da će ovoliko ljudi biti oduševljeno ovim projektom XD
Hvala na podršci Wink

@SerbianGod: Dodato Smile
[Image: steinsgate.png]
Reply
#8
+1 obozavam vikinge Smile Samo napred pa da se cita Smile
[Image: tumblr_lpfga86Icn1r0hogfo1_500.jpg]
Reply
#9
Odlican naslov vredan paznje i realno vise mi se svidja nego recimo Claymore i Berserk...a da i mala ispravka nije Weekly Shōnen Magazine nego Afternoon (sto znaci da manga izlazi mesecno ne nedeljno ) Anime
Reply
#10
Jednom mesečno izađe po 15 strana ili ~50-60?
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)