Vinland Saga [manga]
#11
@Last Exile prepravljeno... inače, tek sam sad video; u Weekly Shōnen Magazine-u je izlazio od aprila do oktobra 2005, a od decembra 2005 pa na ovamo izlazi u Afternoon-u.

@alex5ko izađe otprilike 20 i nešto strana, ponekad i 30 i nešto.
[Image: steinsgate.png]
Reply
#12
od Claymore-a je sigurno bolje, ali dal i od Berseka to tek kada krenem sa čitanjem
Reply
#13
Preveo sam prva dva poglavlja za 4 dana, šta mislite, je l' to neki solidan tempo s obzirom da je u pitanju ukupno 120 strana? I kad pročitate, ukoliko primetite neke greške ili tako nešto, slobodno ovde napišite, kritikujte me, pljujte i šta već ne XD ...mogu postati samo bolji Big Grin
[Image: steinsgate.png]
Reply
#14
30 dana po stranici je prosečan tempo (po meni), što naravno nije loše. Sve zavisi od toga koliko je teško da se prevede i koliko oblačića ima po stranici. Ako radiš u PhotoShopu, možda ti je lakše da prvo samo iskucaš prevod, čuvaš u .psd a onda ponovo otvaraš i polako brišeš tekst ispod, doteruješ izgled i lickaš mangu. Takođe manja šansa za greškie jer ga ti ustvari čitaš dvaput kao celinu. Jedva čekam da pročitam Smile
Reply
#15
samo jedna molba, aj dodaj u prvom postu koliko poglavlja/tomova ima manga
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#16
Ongoing je?
Reply
#17
Da. ongoing je, jedan chapter mjesecno.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#18
(2011-09-25, 15:20)Pegla Wrote: samo jedna molba, aj dodaj u prvom postu koliko poglavlja/tomova ima manga

10 tomova tj 76 chaptera za sada Anime inace izlazi jako sporo (jedva) dva toma po godini
Reply
#19
uprava zahvaljuje Wink
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#20
Evo malo par tehnickih predloga, posto sam se bavio malo type-settingom, pridruzio se jednoj scanlation grupi itd.

Prvo, nemoj da ti slova budu jako blizu krajeva od baloncica. Takodje, pokusaj da pratis jednu od tri strukture [spoljni oblik] teksta:
1) Piramida
2) Kvadrat
3) Krug

Smile Cisto eto par tih tehnickih stvarcica. x)
[Image: 2.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)