Usagi Drop anime
#1
[Image: 1.jpg]

Info:

AniDB
ANN
MAL

Quote:Going home for his grandfather's funeral, thirty-year-old bachelor Daikichi is floored to discover that the old man had an illegitimate child with a younger lover! The rest of his family is equally shocked and embarrassed by this surprise development, and not one of them wants anything to do with the silent little girl, Rin. In a fit of angry spontaneity, Daikichi decides to take her in himself! But will living with this overgrown teenager of man help Rin come out of her shell? And hang on, won't this turn of events spell doom for Daikichi's love life?!

Video:



Komentar:

U pitanju je anime u kome se radnja vrti oko Daikichi-a koji na sahrani svog dede, saznaje da je deda imao cerku sa mladjom zenom. I, nakon sto niko od rodjaka nece, da se pobrine za to dete, on odvodi to dete tj. malu Rin kuci da zivi s njim. Animacija je veoma dobra, barem se meni svidela, dok su muzika i glasovi takodje dobri i bas nekako pristaju ovom tipu anime-a. Likovi su takodje veoma simpaticni i dobro uradjeni, tako da mi se veoma dopao ovaj ongoing anime, barem prvih pet epizoda. Sve u svemu, odlican Daily Life anime i jedan od onih uz koji mozete da se opustite i osecate lepo i prijatno.

Komentar?
Reply
#2
Prelep anime, jedva čekam svaku epizodu. Lol, možda sam već u tim godinama, ali mi je Daikiči oličenje pravog muškarca, a ne oni smotani ili "kul" tinejdžeri kojima većina animea obiluju. A Rin je prosto preslatka Smile
[Image: sasusaku2.jpg]
Reply
#3
@Micko: Slazem se, ostalo mi je jos dve epizode da odgledam i u nadi da ce ovakvi anime cesce da izlaze i dalje ne odustajem od anime industrije Smile Odlicno mi je i sto su klinci zaista klinci,a ne mali super-genijalci, mali onaj drugar od Rin je isto kul, sa njim ima dobrih momenata Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
^Upravo, klasični dečak od 7, 8 godina a opet skroz drugačiji od onih koje prikazuju drugde, gde su svi puni sebe, ne slušaju nikoga i skroz su iritantni. Koki sluša šta god mu Daikiči, pa i Rin kažu, poštuje starije i vidi se da mu nedostaje očinska figura. I sviđa mi se što se Daikiči ne ponaša kao neki smotani glupan u prisustvu njegove majke. Ma super smišljen i skroz realan anime Big Grin
[Image: sasusaku2.jpg]
Reply
#5
^Hehe dobro je kad Rin u dvoristu drekne na njega da se vrati i da crta...a dobro je i kako klinci navijaju za njega i mamu Anime Kad se u samoposluzi pravda da mu je to rodjaka je dobra scena, Sto se ja uopste njoj pravdam? XD
Kul je sto mozemo i malo vise da saznamo o samoj kulturi japana, poput probleme sa poslom na koje nailaze roditelji kad dobiju decu, i ono sa drvetom, skroz kul obicaj, dodje mi da i za svoje buduce dete posadim jedno Anime
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#6
Meni se toliko vizuelno sviđaju likovi, da je to nenormalno. A onda to vodi i da ih zavolim (likove) kao cele, i karakterno i vizuelno. Na primer, Kouki mi je toliko cute da... ah, cute.
I njegova mama ima prelep dizajn. A mislio sam da će anime biti loš, art vise, kad sam uzeo da ga gledam. u_u
[Image: 2.png]
Reply
#7
odličan anime i uz Kaijia najbolji iz ove godine, ali nzm koji im je đavo pa su rešili da naprave samo 11epki umesto da odrade celu mangu.
Reply
#8
Napravice dve sezone? I onako Noitamina blok uglavnom emituje 11ep animea. Prva sezona ide do time skipa, a druga ce biti posle time skipa, sto je IMO dobro. Umesto da forsiraju anime i istrose budzet, ovako mogu da sakupe bar malo para od prodaje BD/DVD. Valjda se svidja ovo nekom u Japanu. Al jbg, najveci deo fanova tamo cine otaku scums koje sigurno nece ovo zainteresovati, not moe enough.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
#9
(2011-09-15, 04:48)ZetaZaku Wrote: not moe enough.

[Image: 498cda21.jpg]

Reply
#10
Pogledao četiri epizode i moram priznati da sam se ugodno iznenadio. Animacija je odlična, pogotovo su me se dojmile scene s početka u vodenim bojama. Napokon su glavni likovi normalni, svakidašnji ljudi i to mi je najpozitivnija stvar u ovom animeu. Glavni likovi poput Daikichija su nažalost prava rijetkost u anime svijetu. Na svakog Daikichija dođe sto tisuća iritantnih tinejdžera-pravednika tako da se ovakvi likovi mogu izbrojati na prste jedne ruke. U svakoj epizodi ima i par humorističnih scena koje uopće nisu (bar zasad) loše. Spomenuo bih još i soundtrack koji je zanimljiv, poletan i savršeno se uklapa u ton serije. OP i ED su kreativno osmišljeni putem pokretnih dječjih crteža, a ED pjesma je jako solidna i ima pamtljivu melodiju. Čitav anime je zapravo jedno opuštajuće djelo koje bih mogao preporučiti bilo kome. Jednostavno ima ono "nešto".

Zaista je lijepo u moru sličnih, klišejiziranih animea vidjeti jedno originalno i inteligentno djelo. Zaključujem da s ovim animeom zasigurno ne možete pogriješiti.

PS Želio bih još samo pohvaliti Kneza Miloša za izvrstan prijevod uz koji je gledanje ove serije bilo još potpunije.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)