Neon Genesis Evangelion
#71
A, zaboravio sam mu ime Big Grin. Ja sam totalna budala. Koliko puta sam pogledao anime a ne secam se ime njegovog oca Big Grin.
Kada je Omen spomenuo Misao ja sam bio O_o ko li je sad ovo Big Grin. Sva sreca da sam se setio kasnije inace bi se vatao da gledam anime ponovo XD.
[Image: i398735_SIGNATUREWATASHIWAONEGAINADESU.bmp]
Reply
#72
Psiho tata nema sta. Psihopata na kvadrat he he. Sto nije.....
Reply
#73
Cale je facona za medalju, he he i uvek sa tim belim rukavicama na rukama Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#74
(2009-05-14, 12:32)Eleran Wrote: Cale je facona za medalju, he he i uvek sa tim belim rukavicama na rukama Smile
Da se nadovežem na raspravu staru skoro godinu dana. Anime
Meni je ćale bio najgotivniji kad su se svi kuvali od vrućine, i onako bili skroz smoreni, a on i dalje onako hladan i nepokolebljiv. A onda promena kadra na donji deo stola i vidiš mu noge u lavoru. XD

Inače, matora koliko sam, tek sad sam prvi put odgledala ovaj serijal, mada filmove nisam još. I iako su me svi upozoravali na mindfuck kraj, nisam očekivala da će biti ovakav. Da mu dajem ocenu, bila bi 9/10. Bila bi 10 da sama osnova priče nije bila toliko šablonska - pojavi se anđeo, oni ga roknu, pojavi se anđeo, oni ga roknu itd. A i volela bih da sam saznala ŠTA su zapravo anđeli - ali dobro, to ću možda saznati kad odgledam film.

Samo, ne shvatam što vam Šinđi toliko smeta. On mi je baš kompletan lik i sasvim se razumljivo ponaša za nekog kome je majka umrla, a otac ga ostavio. I možda kuka previše u odnosu na ostale, ali na kraju on je taj koji izvadi stvari.Anime
Reply
#75
Zanimljiv pogled Yelo Smile drago mi je da si pogledala Evangelion to je sigurno jedan od najboljih animea ikad napravljenih Smile ali obavezno pogledaj bar The Endo of Evangelion inače nećeš znati šta se desilo na kraju Smile postoje duge rasprave oko toga šta su u stvari te poslednje dve epizode i većina se slaže da je to nešto što sedesilo tokom EoE filma ali kad pogledaš videćemo šta ti misliš Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#76
Au, znači, film je toliko bitan?
Ja sam mislila da se ne nadovezuje toliko, pa sam mislila da ga odgledam kasnije, ali evo upravo ga skidam.

A ovako sam skapirala da je cela ta priča o robotima i anđelima zapravo sporedna i da je ključni deo omaž ljudima (a posebno tinejdžerima) i njihovoj potrazi za identitetom. Anime

Javljam se čim ga odgledam. Smile
Reply
#77
Negde sam citao o tome odavno. Poslednje dve epizode iz serijala kreator uopste nije tako zamislio, ali se javio neki problem sa producentima i on je bio primoran da ih napravi. Par godina kasnije, valjda kada su finansijski stali na noge, kreator (ne secam se imena) je napravio End of Evangelion kao kraj kakav je serijal trebao da ima. Prica od prilike tako ide.

A sada prave Rebuild of Evangelion koji je jos jedna alternativna verzija cele price. Bas me interesuje kakv ce sad kraj da smisle.
[Image: sasusaku2.jpg]
Reply
#78
E da, i ja sam nesto citao da autor, bese Hideaki Anno, je u vreme dok je radio Evu bio toliko depresivan da nisu smeli da ga pustaju kuci iz studia da se ne bi ubio XD
Reply
#79
Ok, da vi to niste rekli, ja sad ne bih googlala. Stvarno zanimljiv background. Ali, da je prvo rađen anime, pa tek onda manga... O.o Nisam ni znala da to može. XD

Inače, meni je ovakav kraj kul. Dobro, realno, verovatno je isfrustrirao svakog gledaoca (uključujući i mene), XD ali baš podseća na roman Objava broja 49, gde sve vreme čekate da se razreši misterija, a onda kraj bude nešto sličan ovom. Ali, verujem da kad frustracija prođe, da se svako od nas zapita šta je to što je zaista bitno.
Sve u svemu, zanimljiv koncept - i definitivno dokaz da mange i anime spadaju u umetnost. I, ne, ne kažem da je nešto kul zato što ga ne razumem, Big Grin ali ima nešto u sebi što tera čoveka da ga gleda više puta i da stvarno razmisli o njemu.
Reply
#80
Uh...izbunari ti tu temu...hehe da ta scena je kul...i izraz Omaz me je nasmejao Wink imas plus od mene Smile
Pa ono ni meni Shinji nije los lik..kao sho mi je Raki u claymore faca dok je ostalima smarach, tako mi je i ovaj faca u ovom, ali naravno Rei mi je najzanimljiviji lik od svih...posle caleta naravno...
Znas kako sto se tice kraja...ne znam,ali mene to podseca na ono..ko pobedi rat taj i pise istoriju...tako nekako imam osecaj da sad kad je anime hit da ekipa koja ga je radila moze da izvinete na izrazu, da kenja sha god hoce o tvorcu i urbanim legendama kako je anime nastajao i da ce to da prodje, tako da na to ne obracam paznju...meni se kraj nije svideo, ali mi je anime piiiiiiiii, bez obzira na kraj...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)