Neon Genesis Evangelion
@ZetaZaku Da li postoji neki anime koji ti se svidja? Meni je NGE bio jako zanimljiv (iako nisam pogledao sve epizode), mada me je Shinji nervirao. Mnogo.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
(2011-06-13, 12:03)MFX Wrote:
(2011-06-13, 04:27)ZetaZaku Wrote: mada ceo anime Evangelion je rip off biblije

Evangelion nije rip-off Biblije, već je Biblija inkorporirana u Evangelion, kao i neki Jevrejski mitovi. Ne mogu da verujem da ti je palo na pamet da su pisci toliko glupi da plagiraju Bibliju. Svašta! Surprised

Pa ko zna, nisam pročitao celu knjigu, ali možda se kasnije pojavljuju džinovski roboti?? Thumbs up! XD
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
@Dream Omen: Sram te bilo propustio si najbolji deo Toungue XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
Izgleda da ću morati da pročitam još jednom Big Grin čisto me interesuje kako li je to počela bitka između anđela i džinovskih robota XD
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
Afaik, (imajte u obziru da sam pogledao 6 epizoda NGE) Bog je bio ljut zato sto su ljudi krenuli sa kloniranjem pa je poslao andjele da to isprave? Ako je kao sto sam cuo, ima dosta biblijskih motiva, pa se moze reci da je u velikoj meri inspirisano Biblijom Big Grin.
Reply
Ma salim se za plagiranje Biblije. To se vise odnosilo na osobe koje tvrde da je svaki psiholoski anime rip-off Evangeliona. Ne znam da li neko u ovoj temi to tvrdio, al znam dosta ljudi koji to pricaju Wink

@vele Nigde nisam rekao da mi se ne svidja Evangelion. Uzivao sam gledajuci ali kazem samo da je objektivno gledano prosecan.
[Image: 76561198041329936.png]
Reply
Slažem se da je precenjen. što sam napisao i u temi za precenjene anime Smile , nije loš i sve, ali nije toliko dubokouman koliko neki misle što se najbolje vidi sa ovim Rebuildom koji je onakav kakav je trebao da bude i originalno Smile Ili sam ja bar tako pročitao Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
Ja sam poceo da gledam i odgledao sam 7 epki Smile.
nije lose jeste da nisam ljubitelj robota ali ne mogu reci da anime nije zanimljiv.
zanimljiva je prica jednostavno tera me da gledam.Smile
glavni lik mi nije nesto zanimljiv suvise mi je povucen pa me nekad smara ali sve u svemu ovih 7 epizoda nisu bile lose.Smile
   [Image: 9aaa3d0dedce91097f10ea19853a3a90_480.jpg]
Reply
Sta reci... jos uvijek najdrazi anime ikada...

Da dodam na prijasnju diskusiju; NGE ima vise iz ortodoksne biblije i Kabalizma nego iz biblije... zapravo relativno malo su uzeli naspram ostalog...

Dakle gledam ja tu platnium kolekciju + 2 filma na ebayu... ufff kako bi lijepo stajala pored director's cut editiona :3 .... must resist... ughhh
Suckam u gramatici, overusam italike i boldove od 2001.
[Image: 29w5zk5.jpg]

[Image: Naga.jpg]
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Reply
^imas NGE na original dvd-iovima? *__* i'm jelly
[Image: 76561198098110211.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)