Legend of Galactic Heroes
#1
Dakle, ako želite neko skroz superkul SF ostvarenje, spejs opera, intergalaktički ratovi, dobro afirmisane i odlično razrađene likove, malo ljubavnih scena, dosta akcije i taktiziranja, onda je, bez pogovora ovo anime za Vas. Meni lično spada u top 10 ostvarenja ikad, a o čemu se radi...pa:

[Image: LOGHGuide.jpg]

Quote:he story is staged in the distant future within our own Milky Way Galaxy, approximately in the 35th century. Unlike many science fiction stories, there are no alien civilizations. A portion of the galaxy is filled with terraformed worlds inhabited by interstellar traveling human beings. For 150 years two mighty space powers have intermittently warred with each other: the Galactic Empire and the Free Planets Alliance.

Within the Galactic Empire, based on 19th century Prussia, an ambitious military genius, Reinhard von Müsel, is rising to power. He is driven by the desire to free his sister Annerose, who was taken by the Kaiser as a concubine. Later, he wants not only to end the corrupt Goldenbaum dynasty but also to defeat the Free Planets Alliance and to unify the whole galaxy under his rule.

In the Free Planets Alliance Star Fleet is another genius, Yang Wen-li. He originally aspired to become a historian through a military academy, and joined the tactical division only out of need for tuition money. He was rapidly promoted to an admiral because of his demonstrated excellence in military strategy in a number decisive battles and conflicts. He becomes the archrival of Reinhard, though they highly respect one another. Unlike Reinhard he is better known for his underdog victories and accomplishments in overcoming seemingly impossible odds and mitigating casualties and damages due to military operations.

As a historian, Yang often predicts accurate predictions and narrates the rich history of his world and comments on it. One of his famous quotes is: "There are few wars between good and evil; most are between one good and another good."

Besides the two main heroes, the story is full of vivid characters and intricate politics. All types of characters, from high nobility, admirals and politicians, to common soldiers and farmers, are interwoven into the story. The story frequently switches away from the main heroes to the Unknown Soldier fighting for his life on the battlefield.

There is a third neutral power nominally attached to the Galactic Empire called the Phezzan Dominion, a planet-state (city-state on a galactic scale) which trades with both warring powers. There is also a Terraism cult, which claims that humans should go back to Earth, gaining popularity throughout the galaxy. Throughout the story executive political figures of Phezzan in concert with the upper-hierarchy of the Terraism cult orchestrate a number of conspiracies to shift the tide of the galactic war so that it may favor their objectives.


Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#2
Ovo je primjer jednog dosta dobrog anime-a. Ima svega, a dobro je uklopljeno.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#3
Ovo je anime za prefinjenu gospodu dobrog ukusa Big Grin. Sala na stranu ali LoGH je svakako jedan od najspektakularnijih anime naslova svih vremena, sto rece jedan

[spoiler]
Quote:All heroes die
[/spoiler], sto otprilike sumira to koliko je fantastican LoGH. Pored politickih intriga i svemirskih borbi, ovaj anime je sjajno predstavio jednu celokupnu sliku drustva kao i socijalnih obrazaca po kojima se ono menja i ponasa. Omiljeni likovi su mi Reinhard i Reuental a bilo ih je jos gotivnih. Nisam preterano voleo stranu alijanse slobodnih planeta iako je Yang Wenli imao zabavne dosetke sa vremena na vreme. Svaka preporuka za svakog ko zeli da pogleda nesto zrelije.

Btw Perine, cini mi se da je ova tema jos negde otvorena, ili je mozda u pitanju to da sam ovakav slican komentar pisao na Anime utisci temi, ko zna :3.
Reply
#4
Mislim da avatar moze da kaze sta mislim o ovom animeu, ovo je jedno od najprijatnijih iznenadjenja ove godine koje sam gledao, kao i jedan od najboljih anima koje sam gledao ikada, nije za svakog, zato sto ga nece razumeti, pogotovo kad se radi o politickim debatama i slicno, potrebno je dosta koncentracije za ovo ostvarenje, ali nakon 15 ak epizoda kad se covek ushemi, onda sve postaje ludilo Big Grin
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
@Corwin: Dva puta sam išao pretragu tema, jedno sa "Legend of galactic heroes" i jednom sa "LoGH" Smile Nema otvorene zasebne teme, mada ima pomenuto na par. Inače, ima dosta gotivnih likova stvarno, ali anime deffo ne treba gledati ono tipa po 30 epizoda odjednom; jednostavno, treba se dosta koncentrisati za ovo ostvareje, ali zaista je sjajno i vredi.
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#6
Ono sto mi se posebno svidelo jesu strategije i cifre kojim se barata....hiljade brodova, desetine miliona vojnika, a da pritom nema onih situacija poput gundama i ostalih anima da jedan robot unisti zilion brodova, vec brod na brod, covek na coveka, pa sta bude bude Big Grin resursi, umor vojske, sve je uzeto u obracun, neverovatno je koliko detalja i faktora racunaju prilikom neke bitke i slicno, formacije, sve to je ostavilo fenomenalan utisak na mene, zato sto ni u jednom trenutku mi ne deluje naivno....
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
U biti ovdje nema bas glavnih pozitivaca i negativaca, svaki od njih ima svoj pogled na svijet i zele to promjeniti, meh ne znam kako to bolje napisat Toungue. Uz strategije i taktike, mene su se jako dojmile i političke intrige, te Reinhardovo napredovanje u rankovima.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#8
^U vecini space opera anime-a je tako, tesko gde mozes izdvojiti klasicnog negativca. Isto kao i u Gundam naslovima uostalom. Meni je jedino bzv sto nisam gledao side story OVA serijale pre glavnog serijala posto mi je sada bas zao da odgledam kada uzmem u obzir sta se sve izdogadjalo, a centar radnje je na Reinhardu i Yang Wenli-ju >.>.
Reply
#9
Ekstra anime (jedan od best Sf u totalu) iako si ga neki pljuvali (cak ga nazivali i gej anime XD)...ti ljudi imaju problem u svoji glavama XD Zaista odlicna naslov sf opera at hear best Anime
Reply
#10
Ne vidim zasto gay anime ne bi mogao biti dobar Big Grin? Mislim da je pre problem imati predrasude nego problem sa "psihom" Toungue. Inace bilo je nekih vise nego ociglednih "parova" koje nijednu iole vrednu fujoshi devojku (devojke koje vole yaoi i boys love u globalu) ne bi ostavio ravnodusnom, u pojedinim slucajevima to uzima manijakalne proporcije), Reinhard x Kircheis, Yang x Julian i tako dalje, bilo je bezbroj takvih spojeva Big Grin. Vecina anime-a gde preovladjuju muski likovi imaju odredjenu dozu homoerotske tenzije, manje ili vise zavisi od naslova do naslova i od vrste setting-a naravno.

Smesno mi je kada se setim da me je neko (nije bitno sada ko Big Grin) pre neki dan ubedjivao da je to samo kojestarija cak i u naslovima poput Rainbow-a, gde grupa starijih adolescenata veoma "sumnjivog" izgleda provodi svoje dane u ustanovi nalik zatvoru. Takvi naslovi su gay kao vrata, ko ima problema sa time, pa sta reci, homofobija dolazi u vise oblika Big Grin.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)