Legend of Galactic Heroes
#11
Ne bih se slozio sa tobom, zato sto sam kako u Rainbow tako i u LOGH to vise gledao na privrzenost medju likovima, jeste malo neobicno videti toliku vezanost medju muskim likovima, ali opet s time su samo hteli da naglase kolika je jako prijateljstvo bilo medju njima...ako cemo po toj logici vojska onda ispadne najgej ustanova od svih, a neka od najjacih prijateljstava se tamo upravo dese Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#12
Ja sam rekao homoerotske tenzije, nisam nigde rekao da se ljudi guziche Big Grin. I u vojsci ima toga samo sto vojnici izadju u grad i pokupe lake devojke pa se oslobode izgradjene tenzije. Ako mislis da pricam gluposti, zasto onda u zatvorima i slicnim ustanovama ima toliko homosekzualizma? U anime-u sigurno nece prikazati takav "los primer za omladinu" pa producenti to ostave cisto kao naznaku, nagovestaj, kao sto rekoh malopre negde vise, negde manje.

'Ajde sada realno, znamo kako je Reinhard podneo [spoiler]gubitak Kircheis-a[/spoiler], lik nije jeo danima, postao je ruina proslog sebe. Cak i kasnije [spoiler]njegov brak sa Hildom je proizisao prvo iz toga sto se osetio odgovornim zbog jedne male avanturice gde ga je on utesila[/spoiler]. On je uvek bio uz Kircheis-a do samoga kraja, nisam neki psiholog ali to sto je prethudno spomenuto u vezi vezanosti muskih likova, najcesce je prikazano kao izuzetno jako prijateljstvo, naizgled decacko, koje je vidljivo kod dosta mladjih uzrasta. Jedno je prisnost ali tako blizak odnos izmedju dve zrele osobe, pa svakako zasluzuje barem podizanje obrve u znak blagog cudjenja ako nista drugo Big Grin.
Reply
#13
Hm...sta ja znam...nisam tako doziveo Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#14
Prevodjenje ovog serijala smo otpoceli Vortodox i ja pre nekih osam meseci, ali nismo mogli da se uklopimo u nekim stvarima tako da je prevodjenje ovoga propalo. Mislim da imam drugu ili trecu epizodu prevedenu vise od pola, pa je mozda i zavrsim.
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#15
Bilo bi sjajno kad bi ovo neko preveo do kraja, ovo je jedini anime koji sam pomislio da gledam sa caletom Big Grin tako dako ovo prevede, skidam kapu Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#16
Mogu da ti kazem da za prevodjenje nije ni malo lak, ali rado bih izasao u susret prevodjenju, ako bi postojao jos jedan prevodilac koji bi sve to kontrolisao i ispravljao.... i pod uslovom da nije Alex5ko! Toungue
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#17
A baš sam hteo da se javim XD
Reply
#18
XD kako covek da ga ne voli...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#19
Pogledah odavno onaj prequel film Golden Wings, pa stadoh sa gledanjem. Pa, me zanima, da li da ogledam prvo jos onaj jedan prequel film i one 2 gaiden serije ili sve to nakon ove glavne OVA serije?
Reply
#20
Kreni odmah sa glavnim, ja nisam gledao nijednu OVA epizodu, samo TV, druze s obzirom da imamo slican ukus, ovo je vrh anime koji ti krajnje preporucujem, izdrzi jedno 20ak epizoda da bi pohvatao tri glavne frakcije i sve silne likove koji se pojavljuju, ovo ako iko jednog dana prevede, odgledacu ga bar jos 2 puta. Jedna od najrealnijih i najboljih space opera ikada
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)