Gosick
#1
[Image: 27906l.jpg]

Zanrovi: Misterija, drama, romansa, shounen
Studio: Bones
Broj epizoda: 24

Quote:Gosick takes place in 1924 in a small, made-up European country of Sauville. The story centres on Kujou Kazuya, the third son of a Japanese Imperial soldier, who is a transfer student to St. Marguerite Academy, where urban legends and horror stories are all the rage. There he meets Victorica, a mysterious yet beautiful and brilliant girl who never comes to class and spends her days reading the entire content of the library or solving mysteries that even detectives can't solve. The series mostly focuses on Kazuya and Victorica getting involved in different mystery cases and their struggle to solve them, at the same time forming important bonds with different people.

http://www.youtube.com/watch?v=rn2nfRlCR...re=related

Jos jedan nov anime koji ce uskoro biti zavrsen. Eh, sad, malo mi je tesko da dam svoje misljenje o Gosick-u jer je bipolarno.
Pre svega, mnoooogo volim Viktoriku i ona je razlog zbog kog nisam prestao da gledam ovaj anime kad me je dosadjivao. Ona je mala, plava (Love) i PRESLATKA. Moe Sherlock. Takodje, svidja mi se odnos i interakcija izmedju likova, pogotovo nacin na koji se razvija prijateljstvo izmedju Viktorike i Kudjoa. Thumbs up! Sto se tice misterije, nekako je slaba, tj. ne ocekujte da bude u rangu sa npr. Monster-om ili Detective Conan-om. U pocetku je Viktorika slucaje resavala "nelogicnom" logikom, ali mislim da su to (delimicno) popravili. Jedna "neobicna" situacija se odnosi na to kako u mraku niko nije mogao da primeti crnca zato sto je crnac. Big Grin Tu i tamo ima jos nekih cudnih scena, ali bez obzira na to, Gosick mi se i dalje svidja. ;__;
Crtez i muzika su super, tu nemam zamerki. Mozda je dizajn nekih sporednih likova slabo renderovan (XD), ali nista strasno. Pokusajte i vidite sami da li vam lezi, ali nisam siguran koliko je ljudi na forumu koji ce uzivati gledajuci Gosick-u.

http://www.youtube.com/watch?v=MsxyWP0en04
Reply
#2
ovo mi zvuči kao KamiMemo Smile
Reply
#3
Pokusacu da pogledam iz dva razloga:

- Mala plava me podseca na Hildu iz Beelzebub-a
- Volim misterije. Anime

Nikako da zavrsim FMA Brotherhood, ali cim ga zavrsim (a mozda i pre Big Grin) prelazim na ovo.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#4
Trenutno sam na nekih 15 epizoda cini mi se, trebao bih da pogledam ostatak ovih dana ~.~. Uglavnom, anime je meni daleko od sjajnog, zanimljiv je detalj to oko interakcije likova kao sto je vec pomenuto, i meni je to privuklo paznju kao jedna od boljih stvari (imam utisak da svako od likova ima neku svoju auru nezavisnosti da tako kazem, neke stvari rade na svoju ruku i tako to). Viktorika je meni totalno neutralan lik, nit' mi smrdi nit' mirise, cute goth loli i sve to ali nije bas pokazala neki specijalan appeal, ako ne racunamo njene epizode ponasanja kao autisticno detence, kotrljanje po podu i tako neke slicne radnje.

Sa druge strane lik koji se meni dopada je Avril, neko rece pre neki dan na IRC-u da ona samo trosi screen time koji serija ima nepotrebno, meni se ona skroz dopala i bas je eye candy faktor u seriji Big Grin. Kujo je pickica, nisam skoro zapazio lika u anime-u koga zenski likovi ribaju tako levo desno, naravno ne treba da bude sovinisticka svinja ali sto je previse, previse je. Sam faktor misterije je lolwat na momente, po neki od mini-arcova je predvidljiv pa zatim usledi "slucaj" za koji se covek zapita sta se to koji k dogadja. Ono sa obezglavljivanjem bicikliste "nevidljivom zicom" je prvo cega mogu da se setim. Viktorika resi slucaj time sto prokljuvi neke osnovne seme ljudskog ponasanja a nije u zivotu razgovarala ni sa 10 ljudi, psihologija ne funkcionise tako Big Grin.
Reply
#5
^
http://www.youtube.com/watch?v=fxv76r05B...re=related
ROLLING ON FLOOR LOLI INSANITY @___@

Secam se toga sa obezglavljenjem, samo sto se meni cini da je to bio motociklista? Big Grin A najjaci je ono sa ubicom. "Razmisljao si o plavusi kad si to video, znaci da je plavusa ubica". XD

@Otakuhime
To je onaj novi? Gledacu i to, mada mi iz naslova ne deluju slicno, barem setting ne. Big Grin

@Vele
Osim boje ociju, kose i haljine (koje Viktorika menja) ne vidim slicnosti. XD No, nisam gledao Beelzebub.
Reply
#6
aha, počinje izlaziti 2.7.
malo mi se više sviđa art (a i kontekst), pa mislim da ću njega gledati.
Reply
#7
Ostala je jos samo jedna epizoda...prosla ep. je bila veoma zanimljiva...
[spoiler]nisam znao da Cordelia ima takve borilacke sposobnosti....a ni ona baba nije za bacanje (super baka) XD....jadna Viktorija pobjegne od jednog manijaka naleti na drugog (Brian #2) [/spoiler]
[Image: 2jb1apz.jpg]
Reply
#8
Zavrsi se i ovo. Pred kraj je bilo nekoliko neocekivanih (i dobrih) obrta. [spoiler]Dok sam gledao poslednje 2-3 epizode sam sve vreme imao knedlu u grlu, pogotovo kod one scene u pustinji. Na kraju se sve zavrsilo onako kako sam ja zeleo, tako da sam srecan. Big Grin[/spoiler]

Sve u svemu, zadovoljan sam serijom. Malo traljaviji pocetak dok se ne uhoda, ali vredi.
Reply
#9
Vredi li ovo da se gleda? Jednom ranije mi je bio na granici za gledanje pa rekoh ajde da se raspitam. Da li previse potenciraju taj loli detective aspekt naustrb radnje?
Reply
#10
Mnogo lep anime. Strašno mi se svideo.

Kneže evo ti neke karakteristike pa oduči:
- misterije i zapleti su dobri, ponegde su malo predvidivi, ali su ti momenti retki
- tempo je dosta umeren, nema ni žurbe a ni usporenosti
- likovi su meni u najmanju ruku bili likeable, nema baš nekog developinga, ali to nije ni za očekivati, tako da ne smeta
- Victorique je super kawaii, meni lično ne ostavlja utisak standardnog loli lika. Njene emocije su lepo urađene i nema preterivanja, dobiješ feel da bi takva ličnost stvarno mogla da postoji i meni je baš lepo legao njen lik
- nema forsiranja te loli strane Victorique. Ima poneki loli momenat ali je tako uklopljen da ne remeti ritam serije
- ending je IMO dobar i siguran da bi svako ko ima imalo srca takav ending priželjkivao ( Toungue )
- elementi romanse su baš baš lepo uklopljeni, bio sam dirnut u nekoliko navrata iako po prirodi nisam baš preterano emotivan (čitaj pretvorio se u fangirl i počeo da plače XD)
- muzika je isto dosta dobra, ima jedan opening koji je baš bio dobar ali nisam siguran koji to bejaše, poodavno sam gledao
- animacija prihvatljiva u najmanju ruku
- crtež mi se dopao, posebno Victorique u pojedinim momentima, pravo kao da si tu pored nje

Sve u svemu meni je odlično legao, da je malo više vukao na romansu možda bih mu dao i 10, ali ovako od mene 9-ka.
[Image: 317bpjd.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)