Chrno Crusade
#1
[Image: 14141.jpg]

Godina snimanja: 2003-2004
Broj epizoda: 24

Quote:The year is 1928 A.D. The place is New York, U.S.A. The economic prosperity brought forth after the Great War also heightened the presence of something far darker and much more sinister: the demonic Sinners. The Magdalene Order is an organization that tries to counter this force. Two of its exorcists are Rosette Christopher and her assistant, Chrono. Both appear out of place in an organization like this, and they are in a quest to find Rosette's missing brother, Joshua. Their relationships, secrets and fates can only be revealed in time...

E nakon busou renkina, sada se bacam na idući anime. E zainteresirao sam se za onaj chrono crusade (avantura, horor, komedija), ali nekako mi ne izgleda previše interesatno... previše ženskih likova i demona...
Pa bi možda mogao Death note, ionako mi je Hack sign dosadan...

ima kakva preporuka? XD
[Image: harpy211.png]
Reply
#2
Gledaj Death Note, od Chrono Crusade sam pogledao oko 7-8 ep i batalio.
Reply
#3
Definitivno gledaj Death note...Chrono Crusade je previse izbrljavljen,a hack//sign bi bio extra da ima fajte,ali veruj mi da do kraja mozda jedna fajta bude i to je to...definitivno se slazem sa Alex5ko Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
[Image: 14141l.jpg]

Quote:The year is 1928 A.D. The place is New York, U.S.A. The economic prosperity brought forth after the Great War also heightened the presence of something far darker and much more sinister: the demonic Sinners. The Magdalene Order is an organization that tries to counter this force. Two of its exorcists are Rosette Christopher and her assistant, Chrono. Both appear out of place in an organization like this, and they are in a quest to find Rosette's missing brother, Joshua. Their relationships, secrets and fates can only be revealed in time...

Zanrovi: akcija, romansa, natprirodno

Chrno Crusade ima 24 epizoda. Spada u shounen zanr, ali kako serija odmice pocinje da odstupa od standardnog kalupa za ovaj zanr. U pocetku mi se anime nije preterano dopao, konkretno period od 5. do 10. epizode mi je bas bio naporan. Npr. nakon ozbiljnog razgovora ubace nesto cime totalno anuliraju ono prethodno, pmm. nepotreban fanservis i slicno, mada mogu nekako da to oprostim, ipak je shounen... Ali onda stvari postaju ozbiljne, nema fanservisa, nema humora (koji je u nekim trenucima bio ok). Autori su koristili religiozne motive. U pocetku sam mislio da su to uradili samo da bi ispalo kul, ali je na kraju nekako sve bilo povezano i imalo je nekakvu dubinu. Takodje, anime ima odredjenu dozu realnosti. Ovde likovi zapravo umiru kada su ubijeni.
Sve u svemu, solidan anime za one koji bi hteli jedan shounen sa malo ozbiljnijom tematikom.
Reply
#5
Ovo je bio prilično interesantan anime meni se baš svideo, nisam mislio da će mi se svideti koliko jeste, posebno kraj, bio je prilično tužan, nisam to baš tako očekivao da će se završiti
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#6
Fanservice? ima mozda 3-4 scene u anime-u XD
ne znam, meni to nikad ne smeta pa ni ne primecujem Toungue
Ta opustajuca komedija je bas kewl na pocetku - barem je meni bila. Meni su krenuli smarati pri kraju poslednjih 3-4 epizode a sam kraj je super Smile
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#7
^Ma i to je mnogo. XD Jedna scena mi je bas zapala za oko: kada su Rosette i Chrno prosli motorom (velikom brzinom) pored one tri casne sestre i njima se podigle haljine uz onaj "iyaaa" zvuk. Sto se tice komedije, kao sto rekoh, neke scene su me nasmejale, ali je dobar deo uradjen u klasicnom anime fazonu da tako kazem.
Azmaria je kawaii desu.
Reply
#8
^probaj da gledas Agent Aika - dopasce ti se Big Grin Big Grin Big Grin
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#9
Stvarno? Stavicu ga u plan to watch.
Onda ti preporucujem Boku no Pico. Ima slatke cure. Big Grin
Reply
#10
ja sam nekada davno počeo da gledam, i odusto sam jer mi je bilo nekako previše dječije i previše naivno :S
možda uzmem opet nekad pogledat ponovo
[Image: hbh1E]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)