Kami nomi zo Shiru Sekai (The World God Only Knows)
[Image: Kami+Nomi+zo+Shiru+Sekai.jpg]

tip serije: TV
broj epizoda: 12 u prvoj sezoni, trenutno izlazi druga sezona, do sad 5
žanr: comedy, romance, shounen, harem, supernatural
godina: 2010/2011
rating: PG-13

Srednjoškolac Keima Katsuragi je revan igrač dejting simulacija. Na internetu je poznat kao "Capturing God" zbog svojih iznimnih vještina "osvajanja" bilo koje 2D djevojke iz igara. Međutim, u stvarnom životu tretiran je kao jedan obični četverooki geek otaku.

Na početku serije, Keima prima e-mail u kojem mu je ponuđen ugovor za "osvajanje" cura. On to smatra izazovom, te bahato prihvaća, nakon čega se pojavljuje demon iz pakla nadimka Elsie. Ona traži njegovu suradnju i pomoć kod hvatanja odbjeglih duhova. Ovi duhovi se kriju u srcima djevojaka, te Elsie predlaže da je jedina metoda "osvajanja" njihovih srca - natjerati ih da se zaljube. Zgrožen idejom, Keima odbija te objašnjava Elsie da je samo zainteresiran za "osvajanje" 2D djevojaka i da prezire stvarnost. Unatoč tomu, Keima bi morao pomoći Elsie bez obzira; ako podbace, zbog ugovora oboje gube glavu.

Jučer sam privela kraju prvu sezonu i namjeravam početi drugu, tako da se trenutno mogu osvrnuti samo na pogledanih 12 23-minutnih epizoda.
Ne mogu reći da ovaj anime mogu svrstati u svoje omiljene, no unatoč tome, koncept je zanimljiv i likovi su simpatični i dopadljivi. Inače volim poigravanje stereotipima otaku kulture u tematici animea i iako sam zaljubljenik u neke duboke, psihološkom karakterizacijom isprepletene serije, anime poput ovog je vrlo easy-going i dašak svježeg zraka, dok istovremeno nije previše bedast kao mnoge shoujo serije (često preferiram serije namijenjene muškoj publici). Ne želim dodavati nikakve spoilere, pa ću samo napomenuti da su se autori kod karakterizacije ženskih likova, dodali određenu dubinu istima ilustrirajući na njima određene svakodnevne tegobe mladih u tim godinama, te da djevojke nisu predstavljene isprazno kao što zna biti slučaj u mnogim klišej haremima.

[Image: 2z6wiuh.png]

[Image: 2j67kh2.png]

[Image: 2e5p8p1.png]

[Image: 2i87ted.png]

http://www.youtube.com/watch?v=AB8Z0zt41zc

http://www.youtube.com/watch?v=fHbjaiuchwQ

i to bi bilo to od mog prvog (od nadam se many more to come) threada :3
Reply
Yep jako dobar koncept citao sam mangu jedno vreme dok nisu prestali da prevode medjutim kad su prevodi opet krenuli redovno da izlaze nisam nastavio a anime nisam gledao (mada imam prvu sezonu na DVD) Nije los naslov ali ovo spada u onaj underground naslov koji nema neku veliku publiku. Mada kazem treba mu dati shansu, likovi su jako simpaticni (za ovaj zanr) glavni protagonista je definitivno zabavan a sam koncept (prica je prilicno zanimljiv i ne standardan...sve u svemu preporuka (iako objektivno nece imati neki veci uspeh) Smile
Reply
Odgledao sam prvu sezonu, simpatican anime. U sustini se slazem sa onim sto ste rekli. Keima u GOD modu je genijalan. Big Grin Cak mi je palo na pamet da uradim nesto slicno, tj. da gledam 6 animea u isto vreme. XD
Reply
Super serijica, Keima mi je uz Tomokija iz Sora no Otoshimono prosle godine bio omiljeni protagonista u nekom anime-u (samo za proslu godinu naravno). Meni nije jasno samo zasto potenciraju ideju kako je on dweeb i sl. samo zato sto je opsesivni gamer iako su mu ocene i sve ostalo A-ok :/.
Reply
Odgledao sam drugu sezonu i tako sam tražio šta je još izašlo od Kamija i vidim da se emituje treća sezona. [Image: hljeb.PNG]

I druga sezona je sasvim solidna. Sve devojke su bazirane na jednom ustaljenom arhetipu, ali glavni lik izvlači ono najbolje iz njih, tako da se nikako ne može reći da su devojke plitke.
U drugom delu omiljeni lik mi je profesorka Jun, znači oduševio sam se kada sam to video. Big Grin Da su još 9 epizoda posvetili njoj bio bi NAJ ANIME IKAD!!!! XD Jedino me je Chihiro smorila. :<
Reply
^Wut? Treca sezona Smile To ce da se gleda, ne znam zasto, ali imao mi je nekog shmeka ovaj anime i bio je krajnja opustencija Anime
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
Da, znao sam da treba da izađe, ali nisam znao je pre mesec i po počelo. Između drugog i trećeg imaš dve OVA-e.

http://myanimelist.net/anime/10805/Kami_...in_to_Idol
http://myanimelist.net/anime/15117/Kami_..._Tenri-hen

Obično ih ne gledam, mada Kamija treba u potpunosti ispoštovati. Big Grin
Reply
^Sacekacu onda sve da izadje pa cu taman da se prisetim uz ovu i furam trecu sezonu u cugu Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
Imam prvih 12 ep na hardu mesecima, ne mogu da se nakanim da pogledam.

Da li biste ga vi koji ste ga gledali ocenili ocenom 7.5 ili više?
Ako je ispod toga neću ga odmah gledati.
[Image: 317bpjd.png]
Reply
Lol, standardi su svima različiti. Postoje ljudi koji kažu da ih je nešto smorilo, a ocena 8. Ja sam za obe sezone dao 7, ali moja sedmica je tvoja devetka, tako da gledaj. Toungue
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)