King of Thorn
#1
[Image: King+of+Thorn+manojentertainment.jpg]

Tip: Dugometražni
Trajanje: ~110 min
Žanr: Drama, Misterija
Godina: 2010

Misteriozni Meduza virus se širi po svetu. Virus svoje žrtve pretvara u kamen. Lek ne postoji. Venus Gate korporacija odlučuje da krionizuje (zaledi) 160 ljudi sa virusom koje će oživeti kada se pronađe lek. Devojka Kasumi se budi u kapsuli i primećuje da se svi oko nje polako bude ali umesto dočeka naučnika dočekaće ih čudovišta. Šta se desilo sa naučnicima, odakle su se stvorila ova čudovišta, koliko su dugo oni spavali su neka od pitanja na koja ćete saznati odgovor ako pogledate anime.

http://www.youtube.com/watch?v=zx43rP4G70g

Kada sam pogledao ovaj trejler očekivao sam da će ovo biti akcioni horor. Ispalo je da drama/misterija i da su akcione scene iz trejlera skoro pa sve akcione scene anime. U stvari stručan naziv za ovaj žanr je science fiction survivor drama, nikad čuo ali svaki dan se nauči po nešto novo. Anime ima dobar crtež i animaciju sa zanimljivom pričom. Iako sam očekivao nešto sasvim drugačije nisam se smarao dok sam ga gledao.
Ako ne znate šta da gledate možete pogledati ovaj anime. Nije ništa extra ali nije ni loš, rekao bih da je malo jači prosek.
Reply
#2
Iskreno, mene je razocarao poprilicno. Al ima kome ce se dopasti verovatno. Ima puno CGI-ja koji je ponegde bas jako upadljiv. A sama prica... meh - nije mi se dopalo. Kazu da je manga visestruko bolja.
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#3
Oho nego sta manga je izvrsna a nije mnogo ni dugacka (nekih 37 chaptera) film nisam gledao ali ga imam u planu Anime
Reply
#4
Ja sam sasvim zadovoljan filmom, bilo nekih glupih momenta, CGI mi nije smetalo preterano, prica mi je koliko toliko bila ok, lici mi na neki holivudski akcioni film sa nekim scifi pozadinom ... takodje objashnjenje mi je dobro odradjeno flashbackovi and stuff, tako da 8/10
The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#5
Nije losa pricica, zbrzana poprilicno ali sa obzirom da su adaptirali 6 voluma mange u film od... 2 sata(?) i nije lose. CGI je meni uzasavajuce los bio, koristili su ga u nekim nepotrebnim momentima i to je bas odavalo utisak kao da se radi o nekoj jeftinoj produkciji. Licno meni se najvise svideo detalj [spoiler]da zapravo ni jedan ceo dan nije prosao kako su bili unutar kapsula za hibernaciju lol[/spoiler], ostale stvari nisu lose osmisljene i nekako je survival drama bolje osmisljena nego ona u High School of the Dead recimo gde su vise gledali na fluidnost animacije sisa nego na neko ponasanje ljudi u kriticnim situacijama. 7/10 od mene, ne verujem da bi ocena bila vise da nije bilo tog CGI-a ali bih svakako vise uzivao gledajuci.
Reply
#6
Ova prica mi deluje neverovatno poznato, cini mi se da sam negde procitao neke hvalospeve o ovom filmu. Taman cu da ga pogledam za vikend. Big Grin
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#7
meni je bio super, iznenadujuce dobar i super mi je bilo objasnjenje na kraju, iako frend kaze da nije prvi put vidio takvu pricu, da ima u ff nastavku tako nesto
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#8
u jedno sam siguran, a to da se nisam pokajao sto sam skinuo i pogledao ovo. nije remekdelo, ali veoma zabavno za gledanje
Reply
#9
Gneralno nije loš... bedak je što je urađen kao neka parodija sastavljena iz bezbroj drugih filmova.. jedino ta bolest to je nešto novo, tj. drugačija je.. ali sve ostalo već viđeno, stereotipno, predvidljivo napravili su nešto što će privući ali ne i ostati...
nezaposlen um je igralište za đavola
[Image: 23hu6j4.jpg]
Reply
#10
Pogledacu veceras, barem malo da se skrenem sa filmova Big Grin
[Image: 76561198014117425.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)