Death Note
Nemogu da nađem clip, ali ako se dobro sećam on je u prvoj epizodi rekao da je bog novog sveta.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
Jeste gledali filmove death note?
Reply
Nisam gledao. Čuo sam da nisu loši.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
On nije rekao da on zeli da postane Bog novog sveta ,vec Kira ,Kira je trebao da bude simbol pravde..On je zeleo da napravi novi poredak u svetu ,hteo je da ga promeni,da iskoreni kriminal ..Ne razumisljajuci pri tome ,da tako oduzima slobodnu volju ljudima i postaje tiranin,i da je na kraju KIra postao ne samo simbol pravde ,vec i tiranije ,straha,ubistva..Meni se on svideo kao lik ,to je stvar ukusa ...Na kraju je cak i uspeo, smanjio je kriminal,prakticno iskorenio ,ali ipak s druge strane,stradalo je dosta nevinih ljudi ,ali mozda su ponekad zrtve neophodn,medjutim on je kao sto kaze Mau poludeo u drugoj sezoni ,udarila ga je moc u glavu..
Reply
Problem je što se posle njega moglo da postane puno gore, svi koji su se krili će sada biti mnogo agresivniji da preuzmu ono što su njihovi prethodnici i konkurencija ostavili. Nastao bi pravi mafijaški rat.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
Filmovi mi se uopšte nisu dopali... Ona 2 šinigamija ka' iz nekog horora.. A od likova su samo L potrefili, glumca koga znam još iz Norveške Šume Love ..Vidi se da nisu imali novca za bolje, iskreno..

Meni je baš bilo extra kako iz epizode u epizodu Lightova želja raste i raste..I na kraju se pretvori u nešto sasvim drugo.. Iako ga mrzim meni je Light predobro izmišljen lik.. Od inteligentnog učenika kome je bilo dosadno do...

L mi je najbolji anime lik IKADA.. Nema šta da se priča..

U suštini, sam DN je predobar anime.. Likovi, priča i određena doza "natprirodnog" ..A osim toga ima dobru animaciju kao i muziku.. Pošto mi je bio među prvim anime serijama koje sam gledala.. Nije da sam nešto bila zainteresovana.. Ono što me je najviše oduševilo je ipak bio kraj(bio je Love ).. L-ova smrt mi nije uopšte smetala jer su tada došli novi isto zanimljivi likovi Love Love
Reply
Obično ti prvi animei koje pogledamo ostanu nam u najboljem utisku. Meni su prvi koje sam pogledao Robotech, Voltron, Grantzort. Jedino Robotech/Macross i dalje mogu da kažem da je dobar. I da mi se i dalje sviđa Smile Rebel pogledao DN posle dve ili tri godine, možda ti se utisak promeni pošto pogledaš veći broj animea Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
@ Dream Omen .. Pa da je ostao ziv ,ko zna sta bi bilo,to je sad sve ,sta bi bilo,kad bi bilo Big Grin ..Uvek je on mogao da nadje naslednika..Moguce je to sto kazes za prve anime ,ali meni se svideo DN pre svega zbog toga sto su se problem resavali mozgom ,kao sto kaze Rebel,odredjena doza natrpirodnog,tj . pravila koja su ogranicavala Lightovu mocu ,meni se svideo vise Ligt nego L ,iako je i L strava..Odgledao sam posle toga jos neke anime i DN mi je pao sa prvog mesta(Berserk je bio zasluzan za to )ali i dalje je u top 5... Big Grin Kao sto kazem to zavisi od ukusa,nije sve ni u kvalitetu Big Grin ,iako smatram da je DN kvalitetan anime i preporucio bih ga svakome.
Reply
Ma kakav mafijaski rat... Light je uspio kriminalcima usadit strah u kosti, ne vjerujem da ce oni zbog toga poludit i ici uzimati sto je ostalo...ako da...
lako je stavit na tv novog "Kiru" Big Grin
Mogu postati samo oprezniji XD
Kira jeste iskorijenio kriminal koliko toliko...al je ipak bio osudjivan od ljudi, jer tko je on, obican covjek da si uzima za pravo da on nekome oduzima zivot, da izigrava Boga XD

@Rebel..cini mi se da si prva koju cujem da se nekom svidio kraj..... XD po cemu te odusevio? Big Grin
Reply
@Mau.. Misim da niko nije očekivao onakav kraj.. Jer došli su novi likovi, radnja se menja.. Poslednje epizode su mi ipak bile najbolje.. Radnja se odvijala ni sama nisam znala kuda, Mello umire.. Nakon što N uspije da raskrinka Light, pa kad ga Matsuda upuca.. Pa Light upucan bježi pored one ograde, ta scena mi je bila Love Na kraju umire i vidi L, gdje je naravno poslednja rečenica Ryuka bila presudna, da čovjek koji se služi Bilježnicom smrti ne može ići ni u raj ni u pakao, istinito za sve ljude, jer svi ljudi nakon što umru idu u M, ništavilo, tj. prestanu postojati.

Ne mogu da se odlučim gdje je kraj bio dobar u anime ili u mangi... U mangi je kraj bio nekako hororičan, prikaz Kirinih sljedbenika, koji pale sveću, pa ona horor žena Love

Kasnije Misa.. Znali uopšte ko što se s njom desilo..?? Je li izvršila samoubistvo? U mangi joj je ostalo 1 godinu dana života, čini mi se..

Takođe, DN me podsjeća na Code Geass.. Jer i tu postoji ta određena doza natprirodnog, gdje su naravno moći ograničene..
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)