DOTA 2
#1



Welcome to Dota, you suck - guide

Patch Content Analysis



Dota 2 stuff:
[spoiler]
Rosters, histories:
Dota 2 Wiki: History
Dota 2 Wiki: Teams
Dota 2 Wiki: Players
GosuGamers

Upcoming matches:
GosuGamers

Tournaments (Brackets, etc)
Dota 2 Wiki
Liquidpedia

Competitive Statistics
Dota-Academy

Coverage/News:
joinDOTA
GosuGamers
ESFIWorld
Teamliquid
It's Gosu

Rankings
GosuGamers

Stream Listings
joinDOTA
Stream Dota2
GosuGamers
Chrome Extension (With notifications)

VODs:
joinDOTA (Tobi Wan)
Purge
Luminous
LD
GoDz
Sheever
Epi
It's Gosu (Ayesee)
NEODota (Draskyl)[/spoiler]




If you are comming from LOL: [spoiler]
1. I think as a basic rule, carry a TP when you leave base. This will save you from ganks left, right and center. It will also help you to be an effective team player, allowing you to participate in ganks, and push lanes/defend towers which is an essential element in Dota2.

2. It's more important that you don't die early game, as opposed to trying to be too aggressive and going for that first blood.

3. A lot of new people auto-attack creep waves (meaning you push) early game, which is not beneficial (unless of course you are going for an early tower, and you have the mix to make it happen).

4. Denying is of course wonderful, but not worth dieing for once again.
Don't contribute to the already abusive community. Accept advice. Don't hate on the baddy. Everyone was new once. Spewing forth hate after a failed gank helps NO-ONE! Not you, not your team, not your neighbour, not the squirrel in the tree outside your window. Hopefully Valve never implement KD:R. Commend good players and report abusive players.

5. Don't buy boots as your first item. Buy tango's (HP/s), clarity's(MP/s) and branches(+stats). A quelling blade (for chopping trees + last hitting) is good, but only if you use it, and it is a fair chunk of your starting cash dollars.

6. As you mention, runes are incredibly powerful, so make sure you call misses.

7. A courier is essential to a smooth game, and you seriously gimp your mid if you don't have one. If you have to run back early on, you miss so much XP.

8. Wards will save you again and again. Someone needs to buy them, and if no-one does, take it upon yourself (Usually one person buys courier, 1 buys wards @ game start).

9. Jungle is very situational. Early game the jungle is *for your supports and your junglers**, not your carries. This is because the jungle is used by support to pull to give your carry solo experience in lane.

10.
A ping on the map does not say, "I am ganking in 10 seconds. TP down". 99% of people will have no sympathy for you if you rage because you got no help and all you did was ping.

11. As a rule, don't tower dive (chase an enemy hero through one of their towers) unless you are sure or have a team mate to rely on. So many failed ganks...

12.
Don't rely on your average pub player to save you, or make a great play. It happens, sure; but you will leave disappointed and angry if you roll like this.

13. Remember, a tower is worth a lot of gold, and should be defended.

14. Use your insight however, as trying to save a tower being pushed by 5 heroes by yourself alone is not going to help anybody. Also, towers are deniable below 1/10* (correct me if I am wrong).

15. *Every bit of gold counts, missing a creep kill here and there begins to add up. If you get every creep for the first 10 minutes, that's about 400gpm right there. Missing a single creep every creep wave brings that down to 300gpm.

There are also a few good console commands that may save you some time, and give you a little more information. Here's a link to a post containing them: http://redd.it/ltiul

And... I've run out of things to say. I imagine a lot of these things you may already know from LoL, but it's always worth mentioning them again and again so that people get to re-read them.[/spoiler]



Reply
#2
jedina novost naprema honu bi bila ta spika sa trenerom i sto bi kad neko ode bot zamjenio igraca

Zerg ako oces ja ti mogu poslat invite za hon, pa da vidis kak to izgleda, mogo bi odigrat 10 no stats gamea
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#3
Čim igru radi Valve biće za igranje samo na Steamu. I plaćaće se jer moraju servere održavati. Jer je ipak puno da svako pravi svoje server kao u L4D 1 i 2 jer ovde treba hostovati 10 a ne 4 igrača. Jedino da naprave kao LOL da se heroji i skinovi mogu kupovati za prave pare pa će onda da bude free.

Pošto sam se navukao na LOL igraću i ovo. Verovatno neće biti skupo max 20-30e. Mada većini igrača je LOL bolji od DOTA-e zbog balansa. Nemoguće je nabudžiti jednog heroja toliko jako da može da išiba celu protivničku ekipu dok to u DOTA nije nepoznata pojava... Mada verovatno su sada sredili skroz DOTA-u.


Što se tiče In-Game Voice Chat to ima bukvalno svaka Valve Source igra, to nije novina i to ne bi po meni ni trebalo da se spominje kao neka novost.

Sad će biti tovar da bot igra bolje od igrača koji izađe XD

Po ovim slikama likovi baš i nisu cartoon XD
Reply
#4
Hm to je verovatno finalna verzija Source-ovog engine-a koja bi trebalo da pokrece Portal 2 i HF 2 episode 3...sto se dote tice probao sam HoN i ne svidja mi se dok je LoL ok mada me ni on nije nesto preterano privukao tako da cu ipak sacekati ovo nastavak Smile

Edit Mislio sam na Portal 2 my bad sorry ppls XD
Reply
#5
Valjda Postal 3 već ima 2 Toungue

Biće DOTA 2 i za MAC pošto je u zadnjih mesec dva Valve sve svoje igre prebacio i na MAC Big Grin

Takođe kao i sa svakom Source/Valve igrom dobiće se free uz igru i alati tako da će vrlo brzo biti fan made mapa, heroja, skinova...

Ja bi iskreno više voleo neki ozbiljan stil a ne cartoon. Kao što su ovo slike, to mi super izgleda. Samo da ne preteraju sa efektima pa kada dođe do šibanja 5v5 pa svako odradi svoj ability da se pogubiš po ekranu XD
Reply
#6
Za sada od slika koje su izbacili morphling zaista izuva, ovih drow varijanti smo se toliko vec nagledali da tesko da ce me neki crtez oduseviti Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
ma te slike su... slike, nece heroji izgletat tako to je sigurno, isto ko u LoLu sto na slici izgleda super a onda u igri malo drugacije ipak

uglavnom kad dode vidit cemo kak ce bit, ako ce bit dobra mozda i nju kupim ali samo ako se ne bude placala mjesecno

(2010-10-19, 14:31)alex5ko Wrote: Mada većini igrača je LOL bolji od DOTA-e zbog balansa. Nemoguće je nabudžiti jednog heroja toliko jako da može da išiba celu protivničku ekipu dok to u DOTA nije nepoznata pojava... Mada verovatno su sada sredili skroz DOTA-u.

ali zato je LoL malo dosadan, jer nemoras toliko pazit i kombinirat od pocetka, recimo meni je razlika izmedu HoNa i LoLa nevjerovatno velika, u HoNu moram pazit na svaku sitnicu a u LoLu vise manje nemam sta

samo zato HoN moze iznervirat, sto nije pozitivna stvar ako se mene pita
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#8
Upravo se zbog toga LOL i sviđa ljudima. Dosta je sporijeg tempa i taktičniji je, timski. Na početku i sredini da ne govorim na kraju partije 2v1 ne može niko. 1v1 da ali već 2v1 moraš imate sve skupe extra iteme a da ova 2 imaju samo osnovne iteme. I tada ako ova 2 imaju po stun gotov si.

Recimo 2v1 možeš da čuvaš liniju do recimo lv 8 i onda te njih 2 pregaze. Ti ćeš imati više minioan killova, imati bolje iteme (za 1 bolji item), ti ćeš biti ~2lv veći od njih dvoje, ali njih dvoje će te pregaziti kakvo crno držanje kule ne daj Bože napredovanje. Kada god u ekipi neko solira jungluje taj se uvek vraća na svoju poziciju na lv6 jer posle toga kao što rekoh ovaj sam nema šanse.

LOL se više zasniva na taktikama nego itemima i soliranju. Jer u end game svi su dosta slični. Naravno ako u nekoj od ekipa nije bilo nekog da feeduje ko nenormalan XD Pa onda jedan ima extra jake iteme XD Ali tada se taj uvek i prvi gankuje XD

EDIT
Evo detaljno o DOTA 2 sa ovim samo dosta većim slikama Big Grin

http://gameinformer.com/b/features/archi...tails.aspx
Reply
#9
ne bi bas reko, istina je da je sporijeg tempa ali nije nista takticniji, jedan od razloga sto mi LoL dost brzo dosadi je jer nema bas neke taktike

imam nekih ~250 gameova u LoLu i preko 1000 u HoNu, i mogu ti rec da upravo zbog toga sto ni jedan lik ne moze se uzdignut iznad ostalih nema neke taktike u igri, jedino sto ti preostaje za taktiku ti je vrijeme i mjesto, jednostavno svi likovi su takvi kakvi jesu i ubacis ih sve u istu zdjelu i sad ko ce prezivit a ko nece nije toliko stvar tajminga ko u HoNu

u HoNu cim vidis koga su izabrali znas na koga moras pazit i kome ne smijes dozvolit da se uzdigne iznad ostalih, i to mjenja taktiku igre skroz, da ne kazem da 25% likova imas stun, 25% silence, a neki i jedno i drugo, tako da na kraju dobijes zivi kaos i svasta se moze desit, ti likovi koji su tipa "one man army" nisu ni laki za igrat niti su nepobjedivi

recimo chronos je jedan od najjacih late game likova, a ja ga bez beda ubijem sa pollyem koji je cisti support jer s njim imam i stun i disable (govorim o kasnom dijelu igre)

u HoNu je taktika i tajming apsolutno sve, i kad igras game u kojem ti i suigraci i protivnici to kuze onda ispadne prej*beno, i nije ti ni bitno jesi li pobjedio ili izgubio, recimo takav game mi se nikad nije desio u LoLu

uglavnom po meni HoN i dota su dosta slicni, mozda ni nema neke prave razlike, a LoL stoji za sebe
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#10
Nije ti se desio u LOL jer nemaš ekipu sa kojom redovno igraš.
Sve ovo što si sada napisao važi i za LOL.

Dosta o HON-u i LOL-u ovo je tema za DOTA 2.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)