Bakemonogatari
#1
WTF! Najbolji anime iz 2009-e godine nema svoju temu?! Ovo mora pod hitno da se ispravi!

[Image: 25771.jpg]

Quote:The story centers on Koyomi Araragi, a third year high school student who has recently survived a vampire attack, and finds himself mixed up with all kinds of apparitions: gods, ghosts, myths, and spirits.

Genres: Mystery, Romance, Supernatural

http://www.youtube.com/watch?v=XTRTJpuxch8

Bakemonogatari je anime od petnaest epizoda koji nam dolazi iz studia SHAFT (Sayonara Zetsubou Sensei). Prica je podeljena u 5 "arc-ova" u kojoj se nas glavni junak, Araragi Koyomi susrece sa razlicitim natprirodnim silama i devojkama. To naravno ne znaci da je anime episodic, ofc.
Dakle, pre svega da vam kazem: Ukoliko ste ljubitelji brzih anime, shounena sa puno akcije i sl. batalite sa citanjem, izadjite iz ove teme i nadjite nesto drugo. Bakemonogatari je anime namenjen onima koji bi zeleli da probaju nesto sveze, nesto drugacije. Ovde gotovo da nema borbi, sve se zasniva na fenomenalnim, zanimljivim i cesto duhovitim dijalozima medju likova (npr. kada po 5 minuta pricaju na mobilnom). Svi likovi su jedinstveni, razliciti i upadljivi na svoj nacin. Definitivno, ovaj anime sadrzi likove koje cete dugo pamtiti. Crtez ce nekome delovati cudno, ali hej to je SHAFT. Svaka scena je fenomenalno uradjena i cestu su ubacene slike iz realnog zivota. Muzika i glasovna gluma su takodje savrseni. Elem, takodje bi bilo pozeljno da znate japanski. Ukoliko znate japanski, sigurno ce vam biti jos zanimljivije gledati (tj. slusati) njihove igre recima.
Oh, i takodje ima malo ecchi/yuri scena koje su odlicno uklopljene i ne kvare dozivljaj (citaj, ne volim ecchi).
Ocena: 10/10
Reply
#2
Da li se negdje susrecu vampiri? Stavicu ga na skidanje pa kada stignem da odgledam, vidim da je dobro ocjenjen.
WoT (The Wheel of Time ) enciklopedija : http://www.encyclopaedia-wot.org/
WoT wiki : http://wot.wikia.com/wiki/A_beginning
[Image: battousai.jpg]
Reply
#3
Ima dobar opening Big Grin
A kakav je anime ostaje da se vidi mada sam dosta skeptičan...
Reply
#4
(2010-07-02, 20:04)Matrim Cauthon Wrote: Da li se negdje susrecu vampiri? Stavicu ga na skidanje pa kada stignem da odgledam, vidim da je dobro ocjenjen.

Nah, ne susrecu se. Zapravo, u Bakemonogatariju, od 11 likova, jedan je potpuni vampir.

@Alex5ko
Znam i zasto. XD Ima 5 openinga i svaki od njih odlicno opisuje arcove.
Reply
#5
Crtez mi je se svideo dok sam ga gledao, dijalozi takodje, dijalozi su ono sto izvlaci ovaj anime, ali sam anime po sebi...pa...ono...necu da kazem da mi je bio los, ali na momente mi je bio uspavljujuci, jer sve se i svodi na dijaloge i gomile zbunjujucih slika, kao sto rece to je SHAFT...mada, zavrsnica nije losa...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#6
(2010-07-02, 20:09)alex5ko Wrote: Ima dobar opening Big Grin
A kakav je anime ostaje da se vidi mada sam dosta skeptičan...

nemoj bit , stvarno je ok Anime
[Image: clouds_2.jpg?_subject_uid=102743872&w=AA...kgiIn3C6Ig]
Reply
#7
^ Ma to je on skeptican zato sto je meni awesome. Toungue

Jelerane, u tome je i poena. Anime Neko ce se oduseviti duhovicostu dijaloga, a neko smoriti zbog njihove duzine. Mada vise je ovih prvih i ne cujem bas cesto negativne komentare o Bakemonogatariju. Big Grin
Reply
#8
Kao sto rekoh, dijalozi su ono sto izvlaci ovaj anime i da nisu tako dobri ne bi ni gledao do kraja...ostalo mi je djene djene, mada glavna likusa, koju trenutno imas kao avatara je nacrtana awesome...malo je falilo da idem odmah u temu najj.... riba Big Grin
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#9
Dobar anime nema sta prilicno unikatan i pravo osbezenje (autor Nishio Ishin je pravi majstor) i definitivno ga vredi pogledati. Ima 12 tv epizoda + 3 on-line (emitovanih preko neta) Sve preporuke Smile
Reply
#10
Jel gleda netko Nekomonogatari? Danas je izašla prva epizoda Big Grin
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)