Shaman King
#1
Daijobu datte, nantoka naru!

[Image: shamankingl.jpg]

Info > AniDB

AniDB Wrote:Shaman King is about a boy with a shaman power, Asakura Yoh, who wanted to become a king of shaman.

Asakura Yoh might look like a layback Junior High School kid. However, he is a shaman with a special ability to communicate with all the souls and spirits and possess them into his body! Yoh came to Funbari, Tokyo to make friends with all of the powerful ghosts and to become the best Shaman ever.

Genre: Super Power, Shounen

ocu i ja da pricam o ovom anime'u, ali ne u shta gledate topicu, poshto jel sam ovo vec pogledao, pa da ne bude da spamujem Toungue
shto se tice samog anime .. prica je o shamanima koji se bore sa svojim spiritima (dushama o.O) na "turniru" koji se organizuje svakih 500 god .. da bi pobednik postao Shaman King .. logicno zar ne ? Big Grin
crtez je onako skoro pa jedinstven .. ali cudan u svakom slucaju ... pa hard core fensi animacija anime fanovi .. verovatno nece uzivati u ovom ostvarenju Toungue
pocetak je onako prilicno blag ako mogu da kazem .. dok se ne pojavi Hao
ovako klasican ili tipican shounen anime .. gde prvi negativac Tao Ren postane saputnik i friend glavnom junaku i zajedno postaju sve jaci i jaci .. ali su josh uvek rivali Big Grin
Ryu je takodje legenda narocito kad peva
[spoiler]peva [/spoiler]ili kad flertuje[spoiler]flertuje [/spoiler]Big Grin
trazi svoj 'Best Place' Wink
X-Laws jedan od boljih odradjenih goody good organizacija .. i njihovi andjeli pwnuju andjele iz evangeliona Big Grin
znaci kao shto sam vec rekao prva polovina ili ustvari dok ne pocne borba za Shaman King-a .. otrpilike kad se prvi put koristi OverSoul .. u tom trenutku anime postaje prilicno mracniji pa me ni ne cudi kad sam citao da je americka verzija osakacena i cenzurisana u 3pm .. ali da pomalo i japanska verzija jer manga je josh hmm.. drugacija shto mroacu da procitam jer kraj je prilicno ne bash najbolji da tako kazem ..
u svakom slucaju anime sa dobrim OST-om .. prvi OP je jako dobar:

i tako .. znaci ako niste gledali i ocete neki dobar Shounen power up super power related anime naslov .. pa iskreno ja preporucujem Big Grin
The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#2
Pa evo da se javi i glavni badass lik XD Pa, nisan ja tako loš, je li... Samo su mi takvu ulogu dali Sad Sad XD Šalu na stranu... Pogleda san samo englesku verziju... Pogleda bi i japansku, al san napunija hard, pa dok ne odlučin šta ću izbrisat, ništa od toga... :/ Al anime je sve u svemu dobar... Ja san se uz njega odmorija i opustija... Sad, po meni, definitivno najbolja stvar su duhovi... Odnosno oni njihovi oblici, kad se pritvore u one glave-balončiće (nadan se da razumite šta želin reć) I naravno spirit Of Fire, jednako opak kad je bija beba, ko i kad je "odrasta" Big Grin Big Grin
[Image: hao-1.jpg]
Reply
#3
Ono što nisam rekao ranije Smile Anna je jedna od najdosadnijih likova, ali moram da priznam ovaj naime ima svojih momenata Smile kao što su ti sa Ryu-om on i njegov duh su jedni od najinteresantnijih likova XD i najzabavnijih Smile Horohoro je zanimljiv i njegov duh je urnebesan XD interesantni su mi likovi koji koriste led Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#4
Hm meni jedino sto se ne svidja u animi jesu upravo u toj formi baloncica, ono strawa samuraj i sve i onda onako balonchic chibi varijanta mi nekako pokvari utisak da je lik jak i gubi znatnu dozu ozbiljnosti sa tim, ali to je jedina zamerka, anime je kul da se razumemo Smile inace tek sam na 7-oj epizodi tako da cemo jos videti...sho se tice crteza likova slazem se, jedinstveno je...zasad je zanimljiv i svakako ce se odgledati na brzaka da mogu da citam te gore spoilere i komentarishem sa vama Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
E totalno je ok anime, gledao sam ga na nekoj stranoj televiziji i sve je bilo super, isli su po redu, nisu nista prestakali, ali kako se brlizila poslednja bitka sa burazom od glavnog lika, tako su odjednom sve sasekli i krenuli iz pocetka.
[Image: 76561198078674713.png]
Reply
#6
Gledao sam ovaj anime par puta.
Likovi su mi divni, iako su genericni Shounen likovi.. ali opet su mi prirasli za srce.
Well, favs su mi bili Anna i Faust. XD

Anime sam po sebi ima dobru pricu. Zao mi je sto su brzo prekinuli anime, mogli su da nastave jos po mangi.. ali dobro, sta je tu je.
[Image: 2.png]
Reply
#7
Gledao sam ovaj anime i kao sub i kao dub...well prilicno solidan nasov malo previse detinjast ali ok glavna mana po meni jeste sto je katastrofalno zbrzan i sto pola stvari iz manga storije uopste nema u anime-u ali sta je tu je. I dalje smatram da je manga bolja (ali ni ona se ne moze pohvaliti bog zna kakvim logicnim krajem) ali ni anime nije los za gledanje pogotovu ako volite super power...like me Big Grin

Ah da inace mislim da je ovo jedini anime gde mi se vise svidja dub op nego originalni jap op-teme XD

http://www.youtube.com/watch?v=8qLl145FqQg
Reply
#8
Ima i nekih prilično nelogičnih stvari kao npr neravnomerno raspoređene moći likova neki su nekad jači nekad slabiji zavisno od situacije i to mi je baš smetalo
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#9
Zar se nije vrteo i kod nas (Srbija) srpski dub, cini mi se da je bilo na Kanalu D, pre ~2-3 godine? Anime mi je fairly ok, kao sto ste vec i rekli, generic shōnen anime, ali ima svojih kvaliteta, tj. onih nijansi koje ga dele od ostalih shōnen naslova.
[Image: Untitled35235767.jpg]
Reply
#10
Anime se prvenstveno prikazivao na Jetex, a posle god ipo je poceo da se prikazuje na TV-happy...
[Image: Code_Geass___C_C_by_Alan0605.png?t=1263603582]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)