Record of Lodoss War
#11
U seriji ima toga, ali ima i nastavak price gde se pojavi drugi, mladjii, naivni vitez koji zeli da postane heroj. E sad preporucio bih ti mozda da gledas OVA-u pa onda drugu polovinu serije, ali nisam 100% siguran da je ni prvi deo identican, posto je u starijioj OVA-i stavljena tacka na pricu (cini mi se), a ovamo su ostavili otvoreno da bi nastavili sve u drugoj polovini serije. Mada nisam skroz nacisto posto sam pozaboravljao skoro sve XD
Reply
#12
Ono sto ovaj anima su bad ass oklopi Smile.

"Unbearable isn't it? The suffering of viewers, the agony of watching english dubbed anime.
Reply
#13
Iako je prica manje vise standardna epska fantazija - nekolilcina avanturista razlicitih klasa idu da rese probleme sa negativcem i usput nalecu na kojesta, meni je ovaj naslov bio toliko odlican da sam ga preveo - i odgledao (posto je to radnja koja se obavlja istovremeno) za najkrace vreme od svega sto sam prevodio, recimo da sam bez pardona imao akciju da prevodim po tri epizode dnevno.

Elem, u TV serijalu se nalazi ukratko ispricana prica iz OVA serijala sa par malih izmena vezanih za likove, i onda se nastavlja u drugom pravcu, naime kao sto knez rece, pojavljuje se novi, mladi wanna be heroj i prakticno serija prati njega i njegove avanture, a pojavljuje se i stara ekipa valjda na kraju kada dolazi do finalne bitke ako se dobro secam - nemojte me drzati za rec XD
Ja licno ne bih savetovao da se preskace nista, ali to je moje misljenje, posto nikad nisam bio u fazonu da gledam nesto samo da bi posmatrao stvari koje su direktno i samo vezane za glavnu pricu, nego lepo gledam sve - sto pokazuje da mi se svidja serija a ne gledam samo da bi odgledao i otpratio glavnu pricu. Da me toliko interesuje samo glavna prica i stvari vezane samo za nju, onda bi procitao opis serije i sve bi znao i ne bi gubio vreme na gledanje necega sto me prakticno ne interesuje.

Serija nema neku novu, nikad vidjenu pricu i nikad vidjeno - i do sada nespomenuto desavanje, ali na kraju krajeva, koliko je moguce izmisliti toplu vodu kad je rec o epskoj fantaziji? Sve se to u globalu svodi na isto, magije, fajtovi... Par-nepar dobrih avanturista se bori protiv nekog negativca i pokusava da spase svoje ili tudje kraljevstvo Smile
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)