Hellsing vs Ultimate Hellsing
Ja sam pogledao Ultimate prije par dana, a jedno mjesec prije toga Hellsing.
Prve minute Ultimate-a su bile odlične (ili sam barem tako mislio), izgledalo je kao da je neko poslušao sve moje primjedbe od originala i napravio OVAu.
A onda.. SVI SU LUDI, niko nije normalan jbt xD
Svaki lik je na stereoidima, ima svoju luđačku pozu i govore, a anime nije ni horor više. Samo krv. Oh Tarantino.
Pretjerano je u svakom pogledu i ubacivali su sve i svašta.
One pokušaje humora.. srsly?
No ipak mi je bio kinda fun za gledanje.. i guess
Reply
Evo ja juce odgledao Hellsing original, i odusevio me.
Malopre odgledao prvu epizodu Hellsing Ultimatea, i ocekivao sam nesto VAU citajuci ovde.
Dobro, videcemo do kraja, ali prva zamerka, animacija i stil crtanja i sve to.
Jednostavno mi se ne svidja, mnogo volim starije animacije i stil crtanja.
Reply
Pa animacija i crtež su najjača strana Ultimejta, na zavidnom su nivou, ali anime ima užasno promašen ritam i puno teatralnosti, poprilično dosadnjikav u nekim momentima, pukovnik smara za medalju. Prvi anime mi je ostao u lepšem sećanju.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
Ne bih bas rekao, mislim mozda, ali to je ovaj noviji nacin crtanja koji mi se uopste ne svidja.
Neki put me podseti na novog Berserka Big Grin
Hocu reci da mi je nacin crtanja u starijim naslovima, u starijem Hellsingu mnogo realisticniji nego u novom.
Reply
Razumem te, danas je digitalni crtež previše sterilan i čist. Koliko se ja kao laik razumem, Ultimejt je i dalje dobrim delom ručno crtana 2D animacija samo digitalna uz kombinaciju CGI tamo gde je potrebno (vozila, okolina...), celuloidne folije i tradicionalna animacija su nestale iz upotrebe početkom dvehiljaditih. Recimo, Blame film je u potpunosti 3D CGI samo se tu koristi cel shading da bi više izgledalo kao 2D, ali likovi izgledaju tako ukočeno i neprirodno jer animatori seku frejmove. Imaš ovu novu Dragon Ball FighterZ igru gde su modeli 3D pa su valjda na njih ručno docrtavali detalje i u 60 herca to izgleda zadivljujuće crtanofilmovski i fluidno. Trebaće japanskim animatorima dosta vremena da savladaju pravilno CGI i da to sve izgleda što više kao pre ali naravno nikad onako lepo kao nekada.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
Slazem se, vecim delom mogu da podnesem crtez, ali mi upadaju neki ti sitni detalji koje ti pominjes (npr vozila i druge sitnice). Vidi se da je CGi i protiv toga sam. Kvari uzitak. Ali to je sto je. Uskoro zavrsavam Ultimate Big Grin
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)