Devilman
#1
Anime i manga koji su nastala tam negdje početkom 70tih od autora Go Nagaija. Priča o dječaku koj mora se ujedinit s demonom da bi spasio ljudsku rasu. Stariji anime nisam gledao ,a i bas me ne zanima zbog prastare animacije,a i previše mi dječije izgleda
http://www.youtube.com/watch?v=cVwZK-qtPdg

Krajem 80tih su napravljena dva OVA koji su remeak starog animea i mnoga bolja ekranizacija mange koliko čujem.
[Image: Devilman+ova.jpg][Image: devilmanova-1.jpg][Image: devilmanova-2.jpg]
Prva ova govori i prjeklu devilmana,druga se sastoji većinom od krvavih akciskih scena. Obije traju 40 minuta negdje i nažalost nemaju zaokruženu priču(što je šteta jer manga i nema neku dugu priču koliko čujem). Ako vam se sviđaju kravi horror animei poput Vampire huntera D onda obavezno pogledajte. Jedino vas moram upozorit da je engleski dub dosta loš.

[Image: amonposter.jpg] http://www.youtube.com/watch?v=eLkHRqrT2ZA

Ko bi reko da će ova dobit nastavak nakon 10 godina. Zapravo ne nastavlja se direktno na drugu ova-u nego na kraj orginalne devilman mange. Jedino su kraj preradili kako bi nastavili priču. Još jedan zabavan anime sa boljom akcijom i par zbilja prebrutalno nasilnih i šokantnih trenutaka. Preporučam da pogledate prve dvije ova ,pa onda ovo.

Još postoji live action film snimljen u japanu ,ali je piiiiiiiiiii pa neću pričat o njemu i postoji još dosta poznata spin off anime Devil Lady.
Reply
#2
Sta pogledati Devilman ili Devil Lady?
Mada trebao bih oba, jer su stvorena za mene XD
Reply
#3
hm mogao bi pogledati samo mi nije jasno jeli onaj noviji deo 1 ovo ili vise ova li ceo serijal
Reply
#4
(2010-04-07, 21:59)dasunka Wrote: hm mogao bi pogledati samo mi nije jasno jeli onaj noviji deo 1 ovo ili vise ova li ceo serijal

samo jedna ova koja trajer 50 minuta,kao i prošle dvije. time sveukupno imaš 3 ova koje su pokrile negdje pol priče mange. šteta kaj nisu uspjeli ispričat cijelu priču do kraja,no za to još ima vremena
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)