Bakuman
#11
Hm, kapiram. Ko god je gledao Death Note i zavoleo ga, verovatno je očekivao nešto drukčije.
Ja nikad nisam bili veeeeliki fan DN-a, pa sam zato i prema ovoj mangi bila skeptična. Ispostavilo se da priča jeste običnija, ali je meni lično više legla. Anime

p.s. Inače, upravo čitam chap 80.
Reply
#12
chapter 80
kao sto sam i mislio da im prva manga koju posle Tantoa ubace nece proci
...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
[Image: promo_sig07.png]
Reply
#13
:-/ Ovo je već treći put da napišem post, postujem i da onda on misteriozno nestane.

A napisala sam: svaka čast na pogotku!
Nisam mislila da će tako brzo imati novi predlog za mangu, ali doduše, i jesam očekivala više od money, intelligence and appearance, tako da mi je malo drago što nisu prošli. Anime
Reply
#14
Uh Bakuman je jedna unikatna manga i stvarno je ekstra odrađena!
I videla sam da je bio post o nazivu...pa inače Lavi iz DGM u nekom chapteru i u animi je nazvan 'Bakuman' pošto on radi kao neka vrsta zapisivača/bibliotekara...mislim da naziv govori o nekome ko se bavi knjigama, novinama, pisanjem, i da je iskombinovan Rolleyes
Inaše autori DN su napravili sasvim neočekivanu mangu koja govori o svetu mange, i bar ja, sam je čitala u jednom dahu! uopšte nije smorila i likovi i priča su extra!
Niizuma Eiji inače mi je baš odbojan lik, mada sviđa mi se njegovo ponašanje prema Mashiru u pošetku mange Big Grin a najbolji lik je uuuubedljivo Fukuda :love: kada je negde u 22 ch rekao da hoće da crta 'prave mange' al one nemaju dovoljno glasova Big Grin ja sam se valjala al čovek je u pravu Toungue
a Y3llah što ti se nije svidela njihova manga intelligence and appearance O.o
iskreno ja u početku nisam ni očekivala više od njih, a stvarrno su bili dobri (definitivno bolji od Eiji-ja! njegovu mangu ne bih ni pogledala..Rolleyes.)
*Музыка-зеркало твоей душы, инструмент-это ты.*without YAOI there's NO LIFE!~Thumbs up! [Image: 6518203afa11.gif] [Image: SamuraiSx.gif]
ne volim gluposti online, ali ovo je dobro, ko zeli da zaradjuje online ovo odmah! - potvrdjeno 100% Anime http://samuraisx.stiforphr.com/ ---> za info pitajte u PM Anime ~
Reply
#15
The title comes from Bakuchi, which means "gambling" and Manga making the title translate into something like "Manga Gambler", which would kinda make sense given the plot of the series. (izvor: http://www.gaiaonline.com/forum/manga/th....46784839/)
Nikad mi ne bi palo na pamet. Anime

Slažem se, Fukuda jeste sjajan. On mi je def. jedan od omiljenijih, i pošteno sam se ismejala čitajući njegove izjave (mada, Hiramaruove odvale su neprevaziđene...XD)
Razumem što Nizuma može biti odbojan. Smile Mene je nervirao samo u početku (kao što rekoh, mislila sam da će biti samo kopija L-a), ali sam u međuvremenu zavolela njegovu "ekscentričnost", bacakanje, teatralnost i sl. On je i razlog što jedva čekam anime, jer me živo interesuje kako će ti svi njegovi pokreti izgledati. (kao ovaj, npr. http://img32.imageshack.us/i/147773.jpg/)

A što se Money and Intelligence tiče, ta ideja mi je bila sasvim okej. Mislila sam na Money, Intelligence and Appearance koji se pominje u poslednjem poglavlju, jer mi deluje kao prežvakavanje stare ideje, a nadala sam se nečemu originalnijem. Smile
Reply
#16
U ekstra O.o ja to nisam našla Big Grin

hehe Hiramaru Big Grin ali ipak Fukuda rulllsToungue

a meni se L sviđa :love: i ja sam u početku mislila da je kopija L-a pa sam ga još nekako i simpatisala, ali sada nyahh...ne znam nije mi nešto..ne volim previše pogubljene ('ekscentrične') likove Rolleyes

a da ja zab da napišem 'Money..' Toungue mislila sam da si govorila o prvoj O.o
a druga..pa i ja sam u pošetku mislila da su mogli nešto originalnije...ali ipak, i ovako im je originalna manga, a da je prošire i malo prerade, pa čak i da uzmu u obzir prvu, mislim da bi opet uspeli da naprave nešto dobro i zanimljivo...
*Музыка-зеркало твоей душы, инструмент-это ты.*without YAOI there's NO LIFE!~Thumbs up! [Image: 6518203afa11.gif] [Image: SamuraiSx.gif]
ne volim gluposti online, ali ovo je dobro, ko zeli da zaradjuje online ovo odmah! - potvrdjeno 100% Anime http://samuraisx.stiforphr.com/ ---> za info pitajte u PM Anime ~
Reply
#17
(2010-04-04, 18:54)SamuraiSx Wrote: a meni se L sviđa :love:

Joj, bre, ma ja L-a obožavam! Smile Samo sam mislila da će Niizuma biti L kome su promenili ime (što kažu, bedna kopija XD), pa mi je to bilo bezveze.

Ideja jeste dobra, ali valjda sam bila razočarana jer sam očekivala nešto potpuno novo... Doduše, ovakav razvoj situacije je realniji nego da su odmah smislili zaplet koji bi nadmašio sve prethodne.

Sve u svemu, jedva čekam da vidim šta će sledeće smisliti! Anime
Reply
#18
(2010-04-04, 13:33)Y3llah Wrote: The title comes from Bakuchi, which means "gambling" and Manga making the title translate into something like "Manga Gambler", which would kinda make sense given the plot of the series. (izvor: http://www.gaiaonline.com/forum/manga/th....46784839/)
Nikad mi ne bi palo na pamet. Anime
Ja sam iz nekog razloga mislio da bakuman dolazi od (eksplodirati)bakuhatsu + manga. Jer oni jure da naprave neki eksplozivan naslov XD
Reply
#19
Može biti, može biti...
Sve u svemu, džabe sam iščekivala da se pojavi manga koja će se zvati Bakuman - mislim, unutar samog "Bakumana" XD
Reply
#20
pazi velika je verovatnoca da ce sledeca manga sto oni naprave biti neki dark gambling naslov... mozda nesto tipa kaigi ili slicno
onda postoji sansa da ce se zvati bakuman
...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
[Image: promo_sig07.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)