Hajime no Ippo: The Fighting/New Challenger
#1
Element je otvorio temu. Kada sam razdvajao manga postove slučajno sam uzeo i prvi post Sad
Evo tog posta
alex5ko

[Image: hajimenoippothefighting.jpg][Image: hajimenoippothefighting.jpg]

Info > AniDB

AniDB Wrote:Makunouchi Ippo is an ordinary high school student in Japan. Since he spends most of his time away from school helping his mother run the family business, he doesn't get to enjoy his younger years like most teenagers. Always a target for bullying at school (the family fishing business grants him a distinct odor), Ippo's life is one of hardship.

One of these after-school bullying sessions turns Ippo's life around for the better, as he is saved by a boxer named Takamura. He decides to follow in Takamura's footsteps and train to become a boxer, giving his life direction and purpose. Ippo's path to perfecting his pugilistic prowess is just beginning ...

Genre: Boxing, Shounen

no da ne spamujemo tamo bzvz Toungue
odmah da kazem na pocetku da ja ne volim box (recimo delimicno kao Kumi-chan ... zashto je Box zanimljiv ? ... ), nit bilo koje druge borilacke veshtine.
ali ipak sam pogledao anime, jer sam u sport related anime-u nashao neshto shto mi je zanimljivo/interesantno i osecaj koji se dobija dok gledash neki sport anime i koji je takodje prisutan u samom anime-u, to je rivalnost, napetost, napor i sve u svemu prijateljstvo itd... jeste da se ovo takodje moze naci u drugim zanrovima ali meni ovde bude na nekom vecem nivou Anime

Hajime no Ippo - The Fighting: moram priznati da mi prva sezona i nije neshto bilo neshto mind blowing mislim nije losh ali po meni je malo overrater mislim 8.82 ..
u pocetko uopshte nije bilo tako kao kod drugih sport related anime'a npr. dok sam gledao Major ili Capeta-u ili Hikaru no Go itd bio sam jedan sa sportom Big Grin .... a ovde jednostavno nisam neshto uzivao u samom sportu/ringu ...
ali na moju srecu scene van ringa su bile ok, bilo je poprilicn broj lol scena Big Grin i mogu reci da mi bilo komicnije nego GTO ili Fumoffu koji su medju anime fanovima najnaj komicniji anime naslovi .. ?

inace ako sam vec pomenuo Capeta-u ... manje vishe je isti kao Ippo .. pa proverite ako niste gledali Wink (tu mislim na karaktere, okruzenje je skroz drugacije)

ocekivao sam da ce mi ovaj anime promeniti stav prem box-u kao shto je Major promenio za baseball .. ali se to nije desilo ..

Takamura je lik u svakom slucaju, on vadi anime .. kao shto je Osaka iz Azumanga Big Grin itd. random solo karakteri

Hajime no Ippo: The Fighting - New Challenger: ali zato druga sezona me poprilicno iznenadio iako sam rekao koliko mi nije bilo zanimljivo u prvoj sezoni box sad se to nekako promenilo, nekako su borbe bile bolje ono nekako vishe napete [tense], animacija je bila vrhunska, i takodje odlicnih ni previshe ni premalo lol scena Big Grin
jedino shto nije bilo neshto je deo sa Yamada-om .. i kraj je ono dobijash idi citaj mangu ako te zanima .. bolje da su zavrshili tako da je Takamura postao shampion i napravili neki party, pa da vidimo i Kumi-chan malo ...
jedino ovo mi je bilo ono malo negativno shto je vezano za anime.. ostalo je sve odlicno uklopjeno, svi su dobili priliku kroz anime da se bore niko nije izostavljen .. sem Mashiba-e .. ali jbg
po ovome ocigledno je bolji od prve sezone Big Grin

e sad postoji josh jedan Tv special i jedna OVA

Champion Road: hmmm... pa shta ja znam .. prica se nastavlja na seriju, znaci nije neki recap/flashback ili neshto slicno, shto je dobro .. Ippo kao shampion ima jednu borbu i poen je da pobedi da bi ostao shampion .. pa klasicno ide trening pre toga pa borba itd ... sve u svemu nishta posebno ... mozda su mogli malo da skrate ali eto 90 min, i da bude atmosfera malo drugacija nekako su ubacili da challengerov trener bude jedan rival od Ippovog trenera kad su josh bili mladi .. ali nekako to nije bilo nishta spektakularno jer u ringu to se bash i nije osecalo jer oni su sreli po prvi put ... no dobar pokushaj u svakom slucaju ...

Mashiba vs Kimura: takodje manje vishe ok... videli smo skoro svakoga u ovom delu koji ipak traje samo 60min ... i sasvim dovoljno ... Mashibu bash i neshto ne gotivim ... Kimura je ok manje vishe ... i bilo je dobro to shto jbg nisam imao predstavu ko ce da pobedi .. jel se nadovezuje prica ili samo onako neki side story ... poshto Kimura rekao da ce prekinuti box karijeru ako izgubi, Mashiba ce biti pozvan na neku svetsku borbu .. pa mi je ishod borbe bio nepoznat za unapred .. a ne kao u seriji .. shto je bilo cool ... razultatom sam zadovoljan
jedino mi nije jasno ako vec Kimura fajta 5 godina i beshe imao 16 borbi .. Ippo je 2-3 god .. u svakom slucaju manje a vec ima 13 ako racunamo Champion Road .... ne razumem se box kao shto vec rekao nit me zanima toliko ali mislim razumem da ne mogu svakog meseca da imaju borbu jer treba da se i oporave i slicno .. ali razlika mi je malo nejasna

e sad:
(2010-02-14, 20:50)Perin Wrote: Ne, ne, ne treba Hajime no Ippo dropovati, to definitivno - mislimda je to jedini sportski anime koji mi se baš dopao Smile Svakako preporuka Smile

naravno da ne treba dropovati Anime
nego koji si josh gledao od sportskih, ma mozda mozemo neshto da preporucimo jer po meni Ippo jeste dobar anime, ali po meni ima mnogo boljih sportskih anime naslova Wink

(2010-02-14, 20:56)Sagara Souske Wrote: @Jelement.

1. Predugacak je.
2. Ne dopada mi se .
3. Predvidljiv je.
4. Zasto da ga gledam kad i tako necu doziveti kraj? Smile

Training > Training > Fight > Training > Training > Fight i tako u beskraj.

1. hmm.. Allen Walker, da D.Gray-man nije dugacak
2. to je vec druga stvar, stvar ukusa razumem
3. delimicno se slazem, narocito shto se tice prve sezone, ali druga ti pruza neshto sasvim drugacije Anime
4. to nije razlog Toungue

isto kao bilo koji drugi shounen sa martial art's tematikom i slicni .. nadam se da ne ocekujesh da nabrajam naslove Toungue
a i nije to poenta u anime nego shta se sve deshava za vreme toga a to je prica.
ali ok Big Grin



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



(2010-02-15, 11:37)ElemenT Wrote:
(2010-02-14, 20:56)Sagara Souske Wrote: @Jelement.

1. Predugacak je.
2. Ne dopada mi se .
3. Predvidljiv je.
4. Zasto da ga gledam kad i tako necu doziveti kraj? Smile

Training > Training > Fight > Training > Training > Fight i tako u beskraj.

1. hmm.. Allen Walker, da D.Gray-man nije dugacak
2. to je vec druga stvar, stvar ukusa razumem
3. delimicno se slazem, narocito shto se tice prve sezone, ali druga ti pruza neshto sasvim drugacije Anime
4. to nije razlog Toungue

1. Ocekivao sam da ces nesto tako reci. D.Gray-Man i Ippo su 2 potpuno razlicita anime-a, tako da mislim da ih ne bi trebalo uporedjivati. Meni je DGM od starta bio zanimljiv i postajao je bolji iz epizode u epizodu. Mogao sam da gledam 10-15 epizoda na dan i da se ne smorim. Smile
2. /
3. Meh, ok.
4. Jeste. Smile
Element Wrote:ovde jednostavno nisam neshto uzivao u samom sportu/ringu ...
ali na moju srecu scene van ringa su bile ok, bilo je poprilicn broj lol scena...
Takamura je lik u svakom slucaju, on vadi anime

Completely agreed.

[Image: Interesting.png]
Big Grin

Quote:a i nije to poenta u anime nego shta se sve deshava za vreme toga a to je prica.
Whay story?
Reply
#2
Svatko ima pravo na svoje misljenje i gleda sto mu se svidja. No Ippo je jedna medju boljim mangama, samo koliko chapter-a ima to pokazuje.
@Sagara: koja je razlika izmedju Ippa i ostalih dugometraznih anime-a? Samo to sto kome odgovara.
Ovo sve sto si naveo se odnosi i na One Piece, Naruto, Bleach... u jednu ruku glupi komentari, tako da imo tako povrsni ljudi bolje da se klone komentiranja.
Izvucena pouka: nisi ga bas previse gledao, nisi shvatio smisao anime-a, jednostavno si ga dropovo.

@Element: Ne vrijedi se truditi ljudima nesto objasniti ako ne zele to shvatiti Big Grin
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#3
(2010-02-15, 12:35)Meneldor Wrote: Svatko ima pravo na svoje misljenje i gleda sto mu se svidja. No Ippo je jedna medju boljim mangama, samo koliko chapter-a ima to pokazuje.
@Sagara: koja je razlika izmedju Ippa i ostalih dugometraznih anime-a? Samo to sto kome odgovara.
Ovo sve sto si naveo se odnosi i na One Piece, Naruto, Bleach... u jednu ruku glupi komentari, tako da imo tako povrsni ljudi bolje da se klone komentiranja.
Izvucena pouka: nisi ga bas previse gledao, nisi shvatio smisao anime-a, jednostavno si ga dropovo.

Ja ni ne volim Bleach i Naruto. ._. Pogledao sam 16 epizoda i nisam imao vise strpljenja, a i ne volim boks/sport. Wink Naravno, nisu ono jedini "razlozi" zbog kog sam digao ruke od ovog anime-a, no dobro. To sto masa voli ovaj anime, ne znaci da i ja treba da ga volim, zar ne?
Nego, onih 882 chaptera koliko ih Ippo trenutno ima... To nema nikakve veze sa kvalitetom Mange/Anime-a... Ako stvarno mislite da je to zbog kvaliteta... I can't even laugh at you... To samo pokazuje koliko je taj anime/manga popularan. Mislite da bi Ippo/OP/Bleach/Naruto/D.Gray-Man/Dragon Ball/Pizza/Whatever imali toliko chapter-a da nisu popularni? Naravno da ne. Anime Mozda cu se jednog dana smilovati i nastaviti Ippo. A do tada cu govoriti u crvenom:
This is a bad anime. Toungue
Mozete slobodno da pricate o tome kako sam glup, povrsan itd. Feel free to hate me, I am used to that. Smile
Suzdrzavacu se daljeg komentarisanja u ovoj temi. Blood may spill.
Reply
#4
@Sagara Souske
ne prihvatam mishljenje nekog anime od bilo koga a da nije ni pogledao .. to je jednostavno glupo .. to shto si gledao nekoliko epizoda nishta ne znaci

no nego:
(2010-02-15, 12:18)Sagara Souske Wrote: 1. Ocekivao sam da ces nesto tako reci. D.Gray-Man i Ippo su 2 potpuno razlicita anime-a, tako da mislim da ih ne bi trebalo uporedjivati. Meni je DGM od starta bio zanimljiv i postajao je bolji iz epizode u epizodu. Mogao sam da gledam 10-15 epizoda na dan i da se ne smorim. Smile
ja nisam mislio da uporedim po zanru nego po duzini, jer si ti naveo da je Ippo predugacak Toungue

@Meneldor
jedno shto ne shvatam to je da Sagara Souske rekao ne voli sport related anime nit box, zashto uopshte poceo da gleda ?

no svako gleda shta oce, ali kao shto sam rekao komentare vezane za anime koje niste pogledali od kraja do pocetka, zadrzite za sebe! Hvala!
Anime
The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#5
Bez flejma, moliću (to kaže čovek koji najviše flejmuje XD XD) Hajime no Ippo je dobar anime, meni se dosta svideo, ali sto ljudi sto ćudi....mada, i sam smatram da ne bi trebao toliko pljuvati anime koji nisi odgledao Wink Recimo, ja i Last Exile se nikako ne slažemo po pitanju Berserka (on misli da je Berserk žešći smor a meni je omiljeni anime), ali opet, koliko se god nas dvojica prepirali, uvažim njegov stav (donekle XD) jer je on pogledao Berserka kompletnog Big Grin
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#6
(2010-02-15, 14:42)ElemenT Wrote: @Sagara Souske
ne prihvatam mishljenje nekog anime od bilo koga a da nije ni pogledao .. to je jednostavno glupo .. to shto si gledao nekoliko epizoda nishta ne znaci

no nego:
(2010-02-15, 12:18)Sagara Souske Wrote: 1. Ocekivao sam da ces nesto tako reci. D.Gray-Man i Ippo su 2 potpuno razlicita anime-a, tako da mislim da ih ne bi trebalo uporedjivati. Meni je DGM od starta bio zanimljiv i postajao je bolji iz epizode u epizodu. Mogao sam da gledam 10-15 epizoda na dan i da se ne smorim. Smile
ja nisam mislio da uporedim po zanru nego po duzini, jer si ti naveo da je Ippo predugacak Toungue

@Meneldor
jedno shto ne shvatam to je da Sagara Souske rekao ne voli sport related anime nit box, zashto uopshte poceo da gleda ?

Mozda je mislio posto je popularno, vjerojatno je i dobro/treba pogledat. Big Grin

(2010-02-15, 14:42)ElemenT Wrote: no svako gleda shta oce, ali kao shto sam rekao komentare vezane za anime koje niste pogledali od kraja do pocetka, zadrzite za sebe! Hvala!
Anime

U potpunosti se slazem.

@Perin: nije ovo flejm (mozda je). Govoriti o necemu sto nisi gledao da je lose, je slicno kao da kazes za neku osobu koju ne poznajes da glup, jednostavno se zove "povrsnost".
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#7
(2010-02-15, 14:42)ElemenT Wrote: @Sagara Souske
ne prihvatam mishljenje nekog anime od bilo koga a da nije ni pogledao .. to je jednostavno glupo .. to shto si gledao nekoliko epizoda nishta ne znaci

@Meneldor
jedno shto ne shvatam to je da Sagara Souske rekao ne voli sport related anime nit box, zashto uopshte poceo da gleda ?

no svako gleda shta oce, ali kao shto sam rekao komentare vezane za anime koje niste pogledali od kraja do pocetka, zadrzite za sebe! Hvala!
Anime

Ono sto sam rekao je zasnovano na 16 epizoda koje sam pogledao. Smile Mozda bih promenio misljenje da sam jos gledao. Smile
Zasto sam poceo da gledam Ippo?
Odgovor je jednostavan, zbog silnih pohvala, preporuka i vrlo visoke ocene na svim sajtovima. I ne ogrinicavam se na neki poseban zanr, tj. gledam sve bez obzira na zanr.
Meneldor Wrote:Govoriti o necemu sto nisi gledao da je lose, je slicno kao da kazes za neku osobu koju ne poznajes da glup, jednostavno se zove "povrsnost".
Pa ne bih bas rekao da je isto, ali dobro ako tako mislis...
No dobro, kad mi vec zabranjujete da imam svoj stav prema Ippu necu ni da postujem. Big Grin
Reply
#8
@Meneldor: Hahaha, ovo poslednje je na moj račun pretpostavljam? Big Grin XD XD A dobro XD XD
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#9
(2010-02-15, 15:00)Meneldor Wrote: @Perin: nije ovo flejm (mozda je). Govoriti o necemu sto nisi gledao da je lose, je slicno kao da kazes za neku osobu koju ne poznajes da glup, jednostavno se zove "povrsnost".
(2010-02-15, 12:35)Meneldor Wrote: @Element: Ne vrijedi se truditi ljudima nesto objasniti ako ne zele to shvatiti Big Grin

a ovo se zove umisljenost, daleko gore od povrsnosti, ti sad tu ides nekog omalovazavat i ponizavat, covjek je lijepo reko "2. Ne dopada mi se." i end of story, a vi ga sad idete navlacit da nabraja dodatne razloge, pogledo je 16 epizoda, ocito je dao animeu sansu, mozda je u krivu i anime bi mu se svidio da je nastavio gledat, ti mu mos rec da je u krivu ili pravu ali na pristojan nacin, nemas sta ti tu koga omalovazavat

osim toga kad se sjetim da si ti bio jedan od prvih sta su rekli "o ukusima se ne raspravlja" a vidi sad, malo dosljednosti nebi bilo lose

OT: bio sam uzeo ovaj anime u obzir za gledat ali odusto, bar za sad, dok se ne zavrsi anime i manga pa da mogu gledat bez cekanja, previse toga ongoing pratim vise ne znam di je glava a di rep Anime
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#10
Znaš kako, na neki način HnI nije ongoing anime - imaš relativno zaokružene priče nakon svake sezone, tako da možeš početi gledati Smile Inače, koga zanima, kratak prikaz hajime No Ippo-a na mome blogu, stoji već odavno: http://animejedinica.blogspot.com/2009/0...-ippo.html
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)