Kaiba
#1
[Image: 18142.jpg]


Kaiba 12 epizoda

Quote:A sci-fi love story set in a world where digitization of memory made physical death obsolete. A world where memories can be stolen and altered, and replaced in a new human body.

Kaiba wakes up in a room without knowing who he is. He has a pendant with the photograph of a woman he does not remember. After being attacked all of a sudden, he has to flee to space, meet various people, and rediscover the world.

"Even without my memories, I love you...".

Original series directed by Masaaki Yuasa (Mind Game, Kemonozume), and animated by MADHOUSE.

Jako me je odusevio i iznenadio ovaj anime.
Prica je dobra sa dosta preokreta, malo je zbunjujuc u pocetku jer vas ubacuje tako da ne znate nista sta se desava na pocetku, ali to je verovatno uradjeno da se osecate kao glavni karakter, a dalje zbunjuje jos i na pocetku masovno menjanje tela karaktera.
Verovatno ce mu mnogi zameriti crtez, ali posle 1-2 epizode se naviknete i videcete da mu urpavo taj crtez daje neki poseban smek.
Ja mislim da je ovo MUST SEE anime.
...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
[Image: promo_sig07.png]
Reply
#2
Jedan od definitivno naj originalnijih animea...nije bas za svaciji ukus ali meni se dopao ( uvek je lepo videti nesto sto je malo drugacije i originalnije Anime )
Reply
#3
gledao sam od Masaaki Yuasa-e Genius Party i Mind Game, planiram i ovaj naslov da pogledam cim budem u tom tripu Anime
The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#4
Može neko poređenje sa nekim drugim anieom?? Smile od tih mind f*** animea nisam pogledao previše gledao sam Serial Experimental Lain, Ergo Proxy, i mislim da nisam više ali ako može malo poređenje sa nekim sličnim Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#5
nema nikakve slicnosti ni sa jednim od tih naslova Smile
ne znam kakvo uporedjenje da ti napravim

mozda dead leaves ili trava fist planet?
mada opet to samo zbog alternativnog crteza
...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
[Image: promo_sig07.png]
Reply
#6
eh pogledao
Warp FTW
ali shta uradi ljubav coveku ...
dobar je anime, Vanilla me malo nervirao
a Popo mi je bio toliko poznat mislim na glas, pa sam proverio ko je kad ono Daiguren Hyorinmaru! Toshiro Anime
jeste anime malo zbunjujece u pocetku, ali posle sve se bude ok, za animaciju nemam zamerki koliko vidim to je specialitet Masaaki-a
stvarno treba pogledati Wink

@Dream Omen
eh, nisam gledao ni Serial Experiments Lain nit Ergo Proxy .. tako da ne znam koliko su ti naslovi Mindfuck ... po meni Kaiba je confusing at first, i mozda najbolji opis za ovaj anime
ali recimo na neki nacin mi je slican Eve no Jikan anime ...

edit:
btw napisao sam neku malu recenziju za ovaj anime, pa ako te zanima ili neshto ?
sad ne znam koliko je dozvoljeno da kacim link ka sajt ..
The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#7
po meni nema veze ni sa Lainom ni sa Proxijem, vishe veze ima sa meshavinom Tezukinih prvo crtezha sa Nekojiro, XD
jer ima prelep crtezh, slatke likove, sladak dechiji shareni crtezh, a krajnje brutalnu prichu Anime
:v
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)