A few doodles and sketches
#1
Malo mi bezveze da ih posebno uploadujem, pa cu samo ostaviti link ka deviantart-u, tamo je ionako sve dignuto.

http://akaicowboy.deviantart.com/gallery/

mada skoro nisam nista crtao >.>
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#2
LEpo lepo... Big Grin
U kom programu si bojio?
PS?
Reply
#3
Da... samo ps koristim. Mada ima ljudi koji koriste Corel Painter, i gledao sam kako ispadaju stvari -> ono je strasho ( dobro mislim ) Big Grin
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#4
Double post *Akai ducks for cover*

evo neka nova žvrljoka, trebalo mi je skoro 2 dana da je završim XD

http://akaicowboy.deviantart.com/art/Sci...-149418559
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#5
Hmmmm.. nije loše.. mada moram da ti kažem da su po mome nešto nosevi čudni.. tu bi trebao možda sa senčenjem nekim nešto da isprobaš...
nezaposlen um je igralište za đavola
[Image: 23hu6j4.jpg]
Reply
#6
Dunno, ovaj mi i ne smeta toliko koliko neki raniji XD
Ali generalno ne znam kako da sencim - lice pogotovu Smile

Mislim da bi i oblik nosa trebalo da bude drugaciji... mozda i pozicija.
Ma, sad je takav kakav je - mozda bude bolje na nekom narednom ^_^
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#7
ma da, kad likovi odluce da odrade nose job Smile
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#8
Daj msn da te dodam da me naucis da bojim likove koje sam nacrtao.
Nikako ne kapiram kako da obojim XD
Reply
#9
Hehe, dodji na IRC XD

Pegla je tamo uvek ( ne baš ) a ja slabo palim msn... pošto sam ga jel - zamenio s ircom Big Grin

Sve oko bojenja sam naucio preko tutorijala... mada ja i ne bojim nešto baš dobro XD

ako ne mislis da radiš novi lineart na novom layeru, nego hoces da iskoristis postojeći koji si skenirao, treba da
uradiš sledeće :

da bi evektivno uklonio belu pozadinu, klikneš na "channels" ( to je tamo odmah pored layera ) i tamo dole kliknes na prvu ikonicu koja izgleda kao mali krug od tačaka. To će da selektuje sve bele pixele na slici. Vratiš se na layere i udariš delete. Onda zaključaš sve pixele koji imaju neku vrednost boje ( klinki gore kod layera na prvu ikonicu koja izgleda kao kvadratić bez boje ( ima onu sivo belu kvadratnu popunu )

sad možeš da pojačaš svoj lineart ( alt + backspace ti boji sve u foreground color, a ctrl + backspace ti boji sve u background color ) udariš jednom alt + backspace a da ti je recimo crna boja setovana. Ako želiš, možeš delove linearta da bojiš u različite boje četkicom.
Ako vidiš da ti je crtež previše zamrljan, otključaj ga i obriši ono što ti smeta.

Ukoliko ti je idalje bled crtež, možeš da dupliciraš layer crteža jednom, dva puta - koliko misliš da je potrebno ( ctrl + j )

Boje uvek stavljaš na layerima ispod lineart-a. I radiš jedan layer osnovna boja, preko toga layer sa senkama, a preko toga highlight.
Ukoliko želiš da selektuješ recimo sve što si obojio na jednom layeru - recimo osnovna boja kose, pa na novom layeru da bojiš samo u okviru te selekcije ( da ne moraš da brišeš ako ti pobegne van ) drži ctrl i klikni mišem na ikonu layera ( tamo gde se vidi preview onoga što je u layeru ).

Ako ti se čini da bi trebalo da uradiš lineart digitalno - koristi pen tool... tutorijal za ima na deviantartu - http://acaraluv.deviantart.com/art/linea...l-21814747

Odatle sam ga ja učio. Realno gledano, za sve živo imaš nekakav tutorijal. Nisu svi baš dobri ali, opet, uvek naučiš nešto novo Smile

Hope this helps, best of luck Wink
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#10
docicu na IRC sad se registrujem pa mi pomognes kako da te nadjem ovo ovo da probam
Reply




Users browsing this thread: 2 Guest(s)