Fist of the North Star
#1
Tip: TV
Epizoda: 109
Emitovan: 1984-1987
Žanr: Akcija, Drama, Borilačke veštine

Quote:In the post-nuclear apocalyptic future in 199X, the human race has regressed. Weak villagers are reduced to slavery, while genetically enhanced giants rule the world. Gunpowder seems only a distant memory, and the martial arts is the only weapon a man can count on.

Two schools face one another in the battle for dominion: Hokuto Shinken and Nanto Seiken. The series begins when the Hokuto successor, Kenshiro, travels the desert to confront Shin, a member of the Nanto Roku Seiken, their six ruling stars, who has taken his fiancee Yulia.
Read more at http://myanimelist.net/anime/967/Hokuto_...GVZ12J8.99

ovako! neki dan sam bas pogledo film iz 80 i dosta mi se svidio. bas brutalna akcija,apokalipticka atmosfera i psihopatskih negativci (pravi anime za muskarce Big Grin). kasnije sam skuzio da postoji serija koja je radena po mangi i malo je starija od filma. malo me odbija stara animacija,no probat cu bacit oko ako stignem. jos tu ima ova(original video animation)new fist of the north star iz 2003 i od 2006 su poceli radit nove filmove(sad ih ima negdje 4 ili 5). jel iko od vas upoznat sa ovim serijalom,ako je koje je vase misljenje o njemu?
Reply
#2
Ja sam gledao prvih 15ak-20 epizoda, ali sam onda sebi rekao, jbg Elerane ovo je ipak previse matoro...ono, lobanje prste na sve strane, krvi i slicno, ali nista revolucionarno...siguran sam da je film sasvim druga prica, a sto se tice downloada, mozes da skines na http://hsbsitez.com/premium-downloads/
By the way, nice avatar...jedan od mojih omiljenih likova iz MK =)
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#3
Meni je anime serija ok, za vrijeme kada je radjeno, jako dobro napravljeno. No onima kojima se ne svidja takva animacija, napravljeni su remake filmovi u 2005-2007 i anmacija je odlicna.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply
#4
Ja sam ovo pratio jos kao mali 98-99,prikazivalo se na nekim od nasih TV kanala,Hokuto no Ken Smile
Cak postoji i film,takodje prikazivan kod nas , http://www.imdb.com/title/tt0113074/
Reply
#5
Fist of the Nort Star hmmm davno sam ovo gledao jos kao klinac i u to vreme sam bio bas odusevljen Big Grin
Reply
#6
(2009-10-21, 12:38)Ichigo Kurosaki Wrote: Cak postoji i film,takodje prikazivan kod nas , http://www.imdb.com/title/tt0113074/

o moj boze to sam cak i gledao Rolleyes . koje jeftino piiiiiiiiiii,anime je puno bolji
Reply
#7
jedva nadjoh ovaj djavo

slobodno mogu reci da je jedan od boljih anime-a koji sam gledao.
iako je moje misljenje da su ga mnogo razvukli sa zavrsetkom,i da je moglo imati manje epizoda,jer su one pri kraju bili obicni fileri.
bilo je epizoda koje sam bukvalno gutao i nervirao se sto se zavrsilo,a i onih koje su trajale "citavu vecnost"..
da i predjem preko nekih homo scena,koje su bas bile preterane Smile
a i ujedno,za mene redak anime gde mi je drazi lik sa sporednom ulogom nego glavna uloga. Rei I Juuza Smile
Ja ga mozda naruzi,ali anime je vise nego odlican.Borbe dobro uradjene,muzika koja prati,odlicna,crtez uzimajuci u obzir da su 80-e godine ,je vise nego dobar.
ko nije gledao,treba obavezno....jer ipak je ovo kultni anime
ocena:
10/10
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#8
Hokuto no Ken je previše manly da bi bio homo

početak tj. prvi arck je bio malo dosadnij, jer se de tipa King-ova ispostava, minion, omae wo shinderu i tako dok se ne sretne sa Shin-om tu beše malo zanimljivije [spoiler]posle saznajemo da ga je i Raoh "posetio" i praktično je bio mrtav kda se Ken pojavo[/spoiler]

jeste Kenshiro glavni baja i gotivim ga, ali se slažem za Rei I Juuza, koji su gotivci samo tako, mda dobri su Raoh i Kaioh
Reply
#9
zaboravio si kako se
[spoiler] Yuda ispovedao Rei-u?Tipa kako ne moze da se bori sa necim toliko "savrsenim,lepim,fantasticnim" XD nesto slicno tome.
a i bilo je bas preterano.pokusao sam da nadjem na Youtube taj deo,nisam uspeo[/spoiler]
[Image: 33z5xsi.png]
Reply
#10
(2009-10-20, 23:55)Meneldor Wrote: No onima kojima se ne svidja takva animacija, napravljeni su remake filmovi u 2005-2007 i anmacija je odlicna.

Da li je dovoljno pogledati samo ove filmove. Koliko sam shvatio u pitanju je pentalogija od 3 filma i 2 OVA.

Pre godinu dve sam skinuo 10-ak ep na Grickov nagovor i pogledao sam par ep i nije mi bilo nešto i obrisao sam. Nije mi se svidelo kako su borbe uradili.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)