Last Exile
#1
[Image: 10888.jpg]

Quote:It's the dawn of the Golden Age of Aviation on planet Prester, and retro-futuristic sky vehicles known as vanships dominate the horizon. Claus Valca – a flyboy born with the right stuff – and his fiery navigator Lavie are fearless racers obsessed with becoming the first sky couriers to cross the Grand Stream in a vanship. But when the high-flying duo encounters a mysterious girl named Alvis, they are thrust into the middle of an endless battle between Anatoray and Disith – two countries systematically destroying each other according to the code of chivalric warfare. Lives will be lost and legacies determined as Claus and Lavie attempt to bring peace to their world by solving the riddle of its chaotic core.

Godina: 2003
Epizoda: 26

Kao što je neko možda primetio otvaram novi topic za neki anime samo ako je taj anime ostavio veoma jak utisak na mene

ovo je sigurno jedan od najboljih koje sam pogledao Smile
skoro da nemam neke probleme sa ovim
crtež je odličan CGI je odlično upotrebljen
muzika je neverovatna glasovi izuzetni svi likovi su odlično urađeni
priča je odlično urađena jedino što su bili predvidivi na trenutke ali ipak mi se sve svidelo Smile

borbe su fantastične Big Grin kraj sigurno jedan od boljih
posle Code Geass i Witch hunter Robin ovo sigurno ima najbolji kraj Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#2
Da ( prakticno jedini ) anime koji studio GONZO nije zeznuo. fenomenalnih 26 epizoda sa sjajnom miks animacijom epskom pricom i fenomenalnom muzikom. Jedan od prvih anime-a koje sam skinu kod kuce. Zbog tog utiska ( koji sam imao kao klinac od 16/17 godina ) i nosim taj nik. Definitivno jedan od najdrazih naslova. A kraj je THE BEST !
Reply
#3
Meni je definitivno ostala ucrtana u mozak ona scena kada krenu latice usred ceremonije pa krene da se spusta glavni brod...znaci taj deo mi je fenomenalno nacrtan...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#4
Ah!Silvana moja prva ljubav ( a u pitanju je brod )he he steta sto ga ne posedujem Big Grin
Reply
#5
(2009-06-05, 23:02)Last Exile Wrote: Ah!Silvana moja prva ljubav ( a u pitanju je brod )he he steta sto ga ne posedujem Big Grin

Ehh Silvana Smile
interesantno je kako su uradili posadu broda to mi se svidelo
svako ima neko zaduženje posebno komandna soba ili kako se već zove
to je jedna od najdražih stvari kao i uniforme na Silvani mnogo dobro izgledaju Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#6
(2009-06-05, 23:22)Dream Omen Wrote:
(2009-06-05, 23:02)Last Exile Wrote: Ah!Silvana moja prva ljubav ( a u pitanju je brod )he he steta sto ga ne posedujem Big Grin

Ehh Silvana Smile
interesantno je kako su uradili posadu broda to mi se svidelo
svako ima neko zaduženje posebno komandna soba ili kako se već zove
to je jedna od najdražih stvari kao i uniforme na Silvani mnogo dobro izgledaju Smile
Da samo me je rastuzio kraj tj ona pogibija Alex Rowe-a posto mi se cini da je posada ostala bez glavnog smekera. A tek sto sam zavoleo onaj Vanship :love: (verovatno posto sam i ovako freak za avione) kao klinac sam ga zamisljao u dvoristu tj parkiran u garazi pored chaletovog kombija XD
Reply
#7
Alex jeste jedan od najinteresantnijih likova i meni je žao što je poginuo ali ipak mislim da je bilo očigledno da će neko od njih da pogine do kraja

veoma upečatljiva scnea je i par trenutaka pre njegove smrti kad je Sofija naredila da pucaju u onaj brod Sad
i mislim da ipak nije poverovala da je Alex pozvao njeno ime na kraju
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#8
Zato mi i jeste bilo krivo sto Gonzo nije uradio drugu sezonu. A kakva bi tek bila manga da je Last krenuo kao to uf gutalo bi se he he XD
Reply
#9
Možda je bolje što nisu uradili drugu sezonu ko zna šta bi se desilo sa tim??
možda ne bi bilo ni blizu ove sezone a i nije im ostalo puno izbora za dešavanja u sledećoj sezoni
ili da se pojave vanzemaljci ili ljudi sa zemlje pa mogli su da urade nešto kao nove sukobe između strih zaraćenih strana samo što to ne bi bilo dovoljno upečatljivo posle onakog kraja

a i kao što sam kažeš GONZO nema previše dobrih naslova jedino još Full Metal Panic
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#10
Da Full Metal Panic ( mada je meni Kyoto Animation bolje odradio drugu i trecu sezonu ) inace te novele su gotove i nikako da izbace prevod za poslednju ( inace imam sve glavne price ) cekam ko ozeblo sunce.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)