Kaze no Stigma
#1
[Image: Kaze-no-Stigma.jpg]

Godina snimanja: 2007
Broj epizoda: 24

Nekoliko godina nakon prognanstva iz Kanagi porodice, Kazuma se vraća u Japan, samo da bi otkrio da je sama egzistencija te porodice u opasnosti. Van njihovog znanja, tokom odsustva, Kazuma je postao Liferant i tako dobio ogromnu snagu u magiji pomoću koje može da kontroliše vetrove. Problemi Kanagi domaćinstva ga se nisu ticali, ali ipak pristaje da im pomogne za ogromnu sumu novca. Zajedno sa mlađim bratom Renom i tvrdoglavom naslednicom Kanagi domaćinstva Ajano, on mora da zaštiti one koje voli...naravno, ako mu plate!

Recenziju možete pročitati na Kaze no Stigma

E ovako, kako ne bismo nastavljali vise razgovor u Kaze no Stigma temi u Projektima i da ne spamujemo tamo dalje otvorena je ova tema gde cemo razgovarati o Kaze no Stigmi, pricati o njemu, kako vam se cine prevodi AY i SHS-a, koji je bolji po vama i slicno. Sve je dopusteno osim ogromnog spama.
[Image: i398735_SIGNATUREWATASHIWAONEGAINADESU.bmp]
Reply
#2
Cekaj nisam samo skontao jel u pitanju prica o prevodima ili mozemo i o kaze no stigma animi uopsteno da pricamo???
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#3
Valjda možemo o Kaze no Stigmi. Dao bih savjet da ne pišete na japanskom naslove threada, pošto samo par ljudi na ovom forumu zna da priča japanski, a kamoli da čita. Što se ovog anime-a tiče, meni je baš bio ok za pogledati, ono nije da nešto ekscelira u nečemu, ali je veoma solidan i brzo mi je prošlo vreme kada sam ga gledao. Čak štaviše, ovaj anime, iako je pun klišea, sam odgledao dva puta. Drugi put je bilo kad sam bolovao od mononukleoze, pa nisam mogao oda skidam, već da gledam anime koje sam imao. Tad sam pogledao i Bleach, baj d vej. Meni je jedino zasmetalo to što je anime mogao biti puno bolji da se priča lakše razvijala i da se više pažnje obraćalo na Kazuminu prošlost, koja je imala dobar potencijal za srž priče. Ovako, anime koji je lep za pogledati, ali ne odskače ni u jednoj stvari. Smile
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#4
Da raspravljanje o animeu je dozvoljeno isto. Prepravicu onda naslov Big Grin
[Image: i398735_SIGNATUREWATASHIWAONEGAINADESU.bmp]
Reply
#5
Meni je odlican stigoh do 17 ep. najvise mi se dopada odnos izmedju tria Kazuma Ayano Ren. Nema epizoda kad se nesto desava medju njima a da se ne nasmejem. Mada kao Sto Perin rece nista ono VAU posto je napravljeno dosta propusta ( od same nasilnosti koje u anime i nema do prepravljana likova ) inace Kazuma u anime-u i u novela/manga su dva razlicita sveta. Medjutim Dobra muzika, glasovi i sami protagonisti cine ovaj anime ( meni ) jako prijatnim. takodje mogli su malo da bolje odrade animaciju a i lik koji je radio Screen-Play se mogao daleko bolje potruditi. Sve u svemu nadam se drugoj sezoni ( ali ne u produkciji GONZ-a ) vec studija koji ce znati da prati izvorno stivo onako kako i treba.Wink
Reply
#6
Skroz solidan anime, lepo mi je i nacrtan, dobro su odradjene one wind i fire zezancije...contract and stuff Smile i da ima jedan klise koji je drugaciji na kraju koji mi je malkice drugaciji
SPOILER!!!
kad on pita onu ribu o poslednjim mislima dok je jos bila his beloved one da se tako izrazim XD ne klise mi je njen odgovor Smile if you know what I mean...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
Hai hai, ta scena je bila dobra. Steta sto je scenario tako lose odrađen, mogao je biti bolji anime puno da su se više ljud potrudili.
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#8
(2009-04-29, 12:02)Last Exile Wrote: Meni je odlican stigoh do 17 ep. najvise mi se dopada odnos izmedju tria Kazuma Ayano Ren. Nema epizoda kad se nesto desava medju njima a da se ne nasmejem. Mada kao Sto Perin rece nista ono VAU posto je napravljeno dosta propusta ( od same nasilnosti koje u anime i nema do prepravljana likova ) inace Kazuma u anime-u i u novela/manga su dva razlicita sveta. Medjutim Dobra muzika, glasovi i sami protagonisti cine ovaj anime ( meni ) jako prijatnim. takodje mogli su malo da bolje odrade animaciju a i lik koji je radio Screen-Play se mogao daleko bolje potruditi. Sve u svemu nadam se drugoj sezoni ( ali ne u produkciji GONZ-a ) vec studija koji ce znati da prati izvorno stivo onako kako i treba.Wink

Po meni GONZO je odradio fantasticnu animaciju, ali oni nisu radili na likovima vec neki drugi studio jer GONZO-v nacin crtanja likova svugde mogu da raspoznam. Tipican primer je Ajano koju GONZO 1000% ne bi tako nacrtao. Ako bi primetio malo vise GONZO radi katastrofa odlican posao kada su detalji u pitanju (kada sami rade nista im ne promice).

@Kada planiraju da izbace 2 sezonu, jer koliko sam ja cuo trebalo bi 3.10. ove godine da pocnu sa radom na njemu i to GONZO glavom i bradom Big Grin.

@Sezona 1 ima jako glupav kraj koji me je i smorio, ali jedina zanimljiva stvar mi je kada Kazuma pita Vernharda (mislim da mu je to ime): "Koja je poslednja misao Cui Ling?" i naravno Lapis, kopija mrtve Cui Ling koja je bila Kazumina bivsa devojka (Lapis je stvorena od poslednje misli Cui Ling) odgovara Kazumi "NESTO NECU SADA JER JOS NISI GLEDAO EXILE" i umro sam od smeha (i ako je jako tuzno).
[Image: i398735_SIGNATUREWATASHIWAONEGAINADESU.bmp]
Reply
#9
Otkud ti informacija za drugu sezonu? Anime je dosta star, tako da sumnjam u to.
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#10
@Code Geas: Big Grin verovao ili ne upravo sam o toj sceni ja pricao tamo gore Wink XD
@Perin: Bilo bi dobro da odrade nastavak...

dobro mi je i odnos caleta i njega, pogotovo ona epizoda kad svi zajedno idu na ono odmaraliste, pa se ova dvojica jedno 3,4 puta zakace, pa ne znas ko je suroviji i ko igra prljavije XD a ovi sa strane posmatraju pa prvo u njega 0_o pa ono kao, kako mozes biti tako surov pa to ti je cale....a onda cale kontru...pa ono svi 0_o WTF? XD mnogo jako....
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)