Higurashi no Naku Koro ni
#1
[Image: higurashiimg037.jpg?t=1239212881]

Predpostavljam da ste verovatno culi za ovaj anime. Ako niste onda evo o cemu se radi:
Student Keiichi Maebara se zajedno sa svojim roditeljima preselio u mirno selo Hinamizavu. Tamo je upoznao devojke iz njegovog odeljenja Renu Ryugu, Riku Furude, Satoko Hojo i Mion Sonozaki. Prihvacen je u "klub" gde imaju svakave aktivnosti (igraju karte, zmurke i slicno). Polako Keiichi polako pocinje da saznaje za mracnu istoriju Hinamizave. Svake godine na festivalu "Watanagashi" jedna osoba umire, a jedna nestaje... Necu dalje otkrivati.

Zanrovi su horor, misterija, drama, psihologija, cak ume da bude smesan ponekad. Prva sezona Higurashi no Naku Koro ni sadrzi puno nasilja,mnooogo krvi i vrlo gadne scene. Postavlja mnogo pitanja, na koja Higurashi no Naku Koro ni Kai (druga sezona) odgovara. Kai ne sadrzi toliko nasilja/krvi/gadnih scena i kada ga odgledate radnja iz prve sezone ce biti jasna. Moram cak i reci da je Kai popravio utasak koji je prva sezona ostavila.
Higurashi no Naku Koro ni ima 26 epizoda, a Kai 24.

Ako ste odgledali ovo cudo onda kazite sta mislite o njemu, ko su vam omiljeni likovi i slicno.
Ako niste odgledali, a trazite jedan horor anime, izvolite.
Reply
#2
Moram priznati da sam jedino odigrao igru po kojoj je radjen a anime sam gledao do 11 ep. Utisak je ( bar sto se tice igre ) uz Fate Stay Night i Tsukihime ovo je najbolje visual novel-a ostvarenje. Ah moram da ga odgledam !
Reply
#3
Odgledao sam prve 3 price u prvoj sezoni, nikako da nadjem vreme da dokrajcim Big Grin
Anime je prilicno dobar posebno prva prica, mnogo mi se sidelo kako je uradjena!
[Image: mamoru_takamura_by_clocktart-d416mpb-1.jpg?t=1349112886]
Reply
#4
nedavno sam pogledao prvu sezonu ..
sve je lepo pocelo ali nazalost po meni prva prica i jeste najbolja .. posle kad sam video kako napreduje imao sam neki osecaj na pocetku da ce se na kraju stvoriti jedna velika slika i da su ove "price" delovi .. pa ce se spojiti .. kad ono u trecoj sam shvatio da to nece biti tako .. shto me malo hmm.. pa ne mogu da kazem iznervirao mozda malo razocarao .. ali u svakom slucaju prva sezona je ok .. ali nikako necu da kazem da ako anime ima puno krvi onda je to dobar anime ...
moguce da cu uskoro pogledati i drugu sezonu .. pa cu da cekam treci da se zavrshi Wink
The world is my country, science is my religion.
[Image: 2Rv1u]
Reply
#5
(2009-04-09, 00:59)ElemenT Wrote: nedavno sam pogledao prvu sezonu ..
sve je lepo pocelo ali nazalost po meni prva prica i jeste najbolja .. posle kad sam video kako napreduje imao sam neki osecaj na pocetku da ce se na kraju stvoriti jedna velika slika i da su ove "price" delovi .. pa ce se spojiti .. kad ono u trecoj sam shvatio da to nece biti tako .. shto me malo hmm.. pa ne mogu da kazem iznervirao mozda malo razocarao .. ali u svakom slucaju prva sezona je ok .. ali nikako necu da kazem da ako anime ima puno krvi onda je to dobar anime ...
moguce da cu uskoro pogledati i drugu sezonu .. pa cu da cekam treci da se zavrshi Wink

Sve ce ti biti razjasnjeno u drugoj sezoni.
Reply
#6
hm ako kazete da je bolji od Lunar legend Tsukihime koji se meni strasno svideo onda definitivno moram da bacim pogled Smile
@Sagara: He he nice signa jesi je ti radio? Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
(2009-04-10, 23:10)Eleran Wrote: hm ako kazete da je bolji od Lunar legend Tsukihime koji se meni strasno svideo onda definitivno moram da bacim pogled Smile

Pa nije bas bolji od Tsukihime ali tu je negde. U svakom slucaju treba ga pogledati Wink
Reply
#8
(2009-04-10, 23:10)Eleran Wrote: hm ako kazete da je bolji od Lunar legend Tsukihime koji se meni strasno svideo onda definitivno moram da bacim pogled Smile

I never said thatWink Meni se vise dopao Tsukihime (mislim na anime, nisam igrao visual novel), ali je i Higurashi vredan paznje.

Elreran Wrote:@Sagara: He he nice signa jesi je ti radio? Smile

Ne, nisam ja, ali imam jos nekih tako "zanimljivih" slika sa Edwardom, ako te interesuje, javiWink

Btw. koji su vam omiljeni likovi? Meni definitivno Rena Ryuuguu. Jedan od razloga moze biti:

[Image: rena-omochikaeri2.png]

Svaki put kad to vidim, nasmejem se!Big Grin
Reply
#9
Keiichi Maebara najvise zbog BEYZBOLKE !!!!! A da i zbog paranoje koju je imao na pocetku vrlo unikatan lik !!!
Reply
#10
Ja počeo gledati i za sada mi se sviđa.
Mamaaaaaaaaaaaaa!!!Pogledo treću epizodu i sad mu neko stoji ispred vrata i zvoni.Jebote strah me pogledati četvrtu epizodu.Ovaj anime je baš moj stil hvala što si ha naveo da mogu pogledati.


Ok sad sam pogledo ččetvrtu epizodu i tamo onaj mali umre.Nekužim kako u petoj epizodi on živ i izgleda kao da nezna ništa.De neka netko tko je gledao neka objasni.
[Image: Psychedelic_Skull.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)