Fullmetal Alchemist: Brotherhood
SnG: ti si smjesan vise, nikad da uspijes iole shvatit sto sam napiso evo zadnji put da ti probam objasnit

pride je bio ponosan sto je homunculus, znaci to mu je temelj postojanja, i reko sam da ne mislim da su zivi grijehovi jer ocito imaju i neku osobnost i um, ali kad se tice onog temelja na kojem je stvoren onda tu nebi smio bit u stupnjevima, a on se cak i uvrijedio kad su ga usporedili sa gluttonyem, znaci s drugim homunculusom, da bi ga na kraju i pojeo jer mu je tako pasalo

to nikako nije logicno ponasanje za njega, ne mozes bit ponosan i uzdizat se na to sto si homunculus i onda tretirat drugog ko da je nevazan i zamjeniv, mozete vi tu pricat sta ocete ali ovo definitivno stoji

Dream Omen: nije da je greed zeli to zato jer to nema, nego je zelio samo to, dakle ono cemu je prije tezio je samo mislio da zeli i zato je napado starog i htio sve i svasta, tek je na kraju shvatio da jedino sto zeli je prijatelje
a sloth je prokopo tunele oko i kroz citavu zemlju ak ti mislis da je to sam i samo sa rukama mogo u par mjeseci onda necu vise pricat s tobom XD

Eleran: to je bilo prije neg je skuzio sta zbilja zeli, zato sam i reko da se mogo nazvat confused, jer cijelo vrijeme se borio da dobije sve da bi ispalo da ono sto zbilja zeli je nesto totalno drugo

sto se tice envya, za njega nisam pojma imo cemu je zavidan prije neg je to Ed reko, i onda me razocaralo, istina da kad gledas unazad se cini logicnim, ali po meni to nebi trebalo tako funkcionirat, i niposto njegova zavidnost nije trebala i njemu bit misterija

autori mangi su ljudi koji nisu sveznajuci i sverazumjevajuci, kad imas ovako 7 likova sa osobnosti koja se bazira na jednom grijehu nije bas lako to uklopit u pricu i stokakve plotove sa ljudima kojima se osobnosti najcesce i mjenjaju tjekom price, sigurno da nije lako napravit cijelu radnju sa masu likova i da sve ispadne savrseno u svakom pogledu, to je jedino sto ja ovdje tvrdim
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
Svaka prica ima neke rupe, to je sasvim normalno, ali mislim da su u ovom slucaju neki sitni detalji, kao sto su ti, krajnje zanemarivi, uostalom, kad malo bolje razmislimo, autor je prikazao svoje vidjenje 7 grehova i to je to...svako od nas to dozivljava drugacije Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
Nemoraš bukvalno da shvatiš da sam mislio da će to da završi za nekoliko meseci XD ali bitno je da se slažeš sa mnom Smile ali kako bi ti uradio Envya?? Jer mi još uvek nije baš jasno šta tačno tebi smeta u vezi sa njim, bio je zavidan i ostao je zavidan, druga stvar je što to nije hteo da prizna ili nije razumeo, nemora da znači da je nešto preterano inteligentan ili nešto slično Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
A i ako cemo iskreno sto se tice Gluttonija, tesko na praviti prozdrljivog lika koji ce da bude dosledan sebi...kad pogledam anime unazad 20 godina, od Gokua, sada do Luffija svi glavni likovi su patili od Gluttony XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
ja bi napravio envya da kao prvo zna cemu zavidi, jer smjesno je da on sam to ne zna kad mora znat zbog cega je dobio takvo ime i da postoji nesto cemu jako zavidi, na kraju ispada da se u tih par stotina godina sta je zivio nije uspio to zapitat

takoder bi napravio da pokazuje neke negativne emocije vezane za ono cemu zavidi, ovako on cijelo vrijeme to ismijava, a sto je najbolje cijelo vrijeme je u pravu za to sto prica, zbog toga i nema smisla, da je bila jedno od dve opcije
1) da je ljut sto su ljudi takvi kakvi jesu i sto im on zavidi na tome
2) ili da ismijava ljude (ko sto je) ali da to sto ismijava nije istina, nego on da iskrivljava istinu zeleci ljude napravit losijma nego sto jesu

Eleran: al ovaj jede ljude Toungue, inace pojma nemam zasto uvjek tak glavni likovi se prezderavaju a autori ih uvjek crtaju mrsavima XD
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
Te osnovne emocije su dobili od svog oca, jer je ovaj gledao da ih se resi kako bi postao bog...da se nije zapitao, pa verovatno jeste i sam je to shvatio jer je i sam rekao, od svih do sada jedino Edward Elric me je razumeo, sto bi trebalo da znaci da je i on to razumeo i da je bio toga svestan, ali je bio u ubedjenju da niko drugi ne razume, a ja stvarno ne znam sta bi trebalo vise da uradi, sama rec zavist pocinje tako sto osoba zavidi na necemu sto sama nema, covek je izazvao Ishbalan war, jedan od najjvecih pokolja i uzivao u tome, ubio je Hughesa pretvorivsi se u njegovu zenu i podsmevajuci mu se sto je human i sto je to razlog sto nije potegao noz na njega, ja stvarno ne znam sta je jos Envy trebao da uradi da bi se uklopio u tvoj profil Envija? 0_o A to sto mi tek na kraju saznajemo cemu je zavideo, pa da li bi anime bio zanimljiv da smo za svakog saznali odmah koja je caka sa kojim homunkulusom? Ostavio je za svakog Homunkulusa da se pri samrti otprilike razjasni...dao je svakom homunkulusu teatralnu smrt i ciljao na to....
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
Stvar sa Envyem, kako sam ja shvatio, je da i ako je on u pravu da su ljudi slabi i jadni i lošiji od njih, oni pobeđuju zbog svoje odlučnosti i činjenice da imaju više osobina ne samo jednu glavnu, zašto je on morao da shvati sebe?? On je originalno mali i jadan i nikakav, tek kad se veže za nekog postaje moćan i to može da izazove kompleks niže vrednosti da postane kompleks veoma visoke vrednosti, pitaj samo male ljude zašto nevole visoke Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
po onome sta sam ja vidio envy nije bio svjestan da zavidi ljudima do samog kraja, i znam da je autor ciljo da se neki homuculusi razjasne na kraju i mislim da je tu pogrijesio

po meni nije ni bilo potrebe za tim, kraj je i ovak bio zanimljiv i pun neocekivanih stvari
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
(2010-07-18, 22:43)Dream Omen Wrote: kompleks niže vrednosti da postane kompleks veoma visoke vrednosti, pitaj samo male ljude zašto nevole visoke Smile

Morao sam, jace od mene XD
Jel ima nesto sto bi sa nama da podelis XD hehehehe Toungue
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
(2010-07-18, 22:48)Eleran Wrote:
(2010-07-18, 22:43)Dream Omen Wrote: kompleks niže vrednosti da postane kompleks veoma visoke vrednosti, pitaj samo male ljude zašto nevole visoke Smile

Morao sam, jace od mene XD
Jel ima nesto sto bi sa nama da podelis XD hehehehe Toungue

Haha XD bio sam prilično visok u osnovnoj školi Smile tako da je iz ličnog iskustva

Frog nerazumem zašto je to pogreško Smile kao što Eleran kaže, ne bi bilo interesantno da je to objašnjeno na početku kad se tek pojavio, ovako je najbolje i zato je i kraj i cela ta završnica toliko dobra, ako bi bilo drugačije izgubio bi se kvalitet, koji si i sam potvrdio Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)