Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Edo.. Ako zelis, i Sloth se moze savrseno uklopiti u svoj "greh". Lenjost. Lenjost uma = Glupost. A i Sloth je stalno vikao "what a drag" isl, mada, kao sto Eleran rece, iz nekih strahova je morao obavljati svoj posao.

A i njegova sposobnost, brzina, pridodaje njegovom imenu. On je najbrsi Homonkulus, ali jednostavno je previse lenj da tu brzinu koristu.. dok ne prigusti, naravno. XD
[Image: 2.png]
Reply
sloth uz lijenost znači i tromost a on je bio sav trom (isključujući kad se borio protiv armstronga iako tad je mogo samo u jednom smijeru ići brzo), ja mislim da je svaki homunculus odgovarao svojim karakteristikama, Lust je zavela Havoca i ovaj je nastradao poslije zbog toga, Envy je očito zavidan ljudima zato je i imao moć preobražaja u svakoga kog vidi, Gluttony je bio proždrljiv i samo je htio jesti, greed je bio pohlepan prema svemu a najviše za onim što su ljudi imali a on nije mogao imati, pride je bio pun sebe po danu, ali kad padne mrak on ne može ništa što je i inače karakteristika takvih ljudi ( normalno u prenesenom značenju - pred svima se ponašaju kao superiorniji, a kad su sami sumnjaju u sebe) jedini možda koji mi nekako ne paše na ime je wrath ne znam točno objasniti taj Gnjev/srdžbu.
Reply
ovdje se prica o 7 smrtnih grijeha, i kod nikog to nije bilo izrazeno osim kod gluttonya
vise je havocov grijeh bio lust nego lustin, da je zavela mustanga onda bi prizno joj al ovako nista
envy se mogo pretvarat i u zivotinje a nije ispalo da je i njima zavidan, njihove sposobnosti nemaju nikakve veze s njihovim imenom
pride je bio ponosan na to sto je homunculus ali je ipak lako odlucio pojest gluttonya
sloth je ljenost, i moze on bit ljen umno kad ipak radi sve sto mu se kaze, ja ne znam kakva je to ljenost kad radis poslusno dan i noc

i nije se nitko od njih bojo starog, svi su mogli pobjec ako su htjeli, ko sto je i greed napravio, i stari ih nebi mogo nac, tako da to ne opravdava nista

meni je to si njihovim grijesima bilo interesantno od pocetka pa me zanimalo kako ce zavrsit, ne kazem da je ispalo lose, al moglo je i bolje
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
Kad citam imam osecaj kao da uopste nismo gledali isti anime Smile ima bas ona upecatljiva scena kad se prvi put pojave braca pred njihovim ocem, kada izadju iz Gluttonijevog stomaka, i Envy krene da brblja i brblja i otac mu kaze dosta da ucuti, ovaj ga pogleda, kaze dobro i odmah ucuti...i kako ih nije mogao naci kad je osetio sve sto se desava u celoj zemlji, kako bi onda provalio ono kuckanje od Pride po Alfonsovoj tikvi da ih nije mogao naci? Greed je jedini to uradio upravo zato sto je Greed Smile hehe obozavam ove nase debate...naprosto forum ozivi Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
slažem se s eleranom, tako sam i ja skužio anime, i u samoj zadnjoj borbi se vidjelo koliko se pride zapravo boji Father-a.
Reply
Ja ne znam Frog da li si ti preskocio deo kad je stari prvog Greeda razapeo na krst i ubacio u onu lavu?

Quote:pride je bio ponosan na to sto je homunculus ali je ipak lako odlucio pojest gluttonya
I kakve to veze ima? O_o On se zvao "Pride", a ne "Ponosni Homonukulus-vegeterijanac".

Znas sta je glavni problem kod tvog.. smatranja da likovi ne odgovaraju svojim grehovima? Problem je to sto ti ocekujes da su oni 100% grehovi. Odnosno, zivi grehovi na nogama, a oni su vise puta pokazali da imaju i druge ljudske osobine, ali je ona po kojoj su dobili ime presudna.
[Image: 2.png]
Reply
slusali su starog da, ali ni u jednom trenu ih stari nije kaznio za nesto sta bi lose proslo ili nebi uspjeli napravit i u tom smislu se nisu bojali, greed je bio unisten jer nisu imali koristi od njega, i mogo im je sje*at planove posto je imo informacije o njima

inace kako je krenulo sa greedom mi se svidjelo, lik je cijelo vrijeme bio u svom elementu\grijehu, cak je odlucio da ce rade u smrt nego radit za nekog drugog, da nije ispalo na kraju da je lik zeljan samo i samo ljudskog prijateljstva onda bi mi i on super bio osmisljen ko i gluttony

i nije istina da ja mislim da su oni zivi grijehovi na nogama, zato sam vise puta reko da je po mom trebalo vise bit izrazeno ono sto im je temelj postojanja (procitaj nekad tocno ono sto pise SnG),
recimo pride je trebo se zbilja ponosit necim, i to ne u stupnjevima nego apsolutno, ako je bio ponosan sto je homunculus onda nije trebo tako olako pojest drugog homunculusa, bez obzira na sve i upravo zbog svog ponosa

ono sto je bio temelj njihovog bica nije bilo dovoljno izrazeno nego je na kraju samo napravljena neka poveznica izmedu njihovog imena i njih
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
Ti, Frog, zaista tezis biti jako kontradiktoran sam sebi. I to u istom postu.

Quote:i nije istina da ja mislim da su oni zivi grijehovi na nogama
Quote:recimo pride je trebo se zbilja ponosit necim, i to ne u stupnjevima nego apsolutno

... lol

Sto se tice Pride-a:
On je upravo pojeo Gluttony-ja da bi ocuvao svoj ponos, koji je bio ugrozen kad su ga ljudi i kimere pocele nadjacavati. Ne vidim kako je to sto je pojeo Gluttony-ja uticalo negativno na njegovo ime i greh.
[Image: 2.png]
Reply
Nema me nekoliko dana i ovako nešto se desi?? XD Frog neslažem se sa tobom u potpunosti zašto Greedu smanjuje njegovu pohlepnost ako je želeo prijatelje?? On to nije imao i želeo je nešto što nema, Wrath je bio dovoljno bestan u većini svojih pojavljivanja, posebno u borbama, Lust nije imala dovoljno pojavljivanja da pokaže svoje osobine, Sloth je sasvim odgovarao svom grehu, bio je lenj ali je bio izuzetno brz i on je ono mogao da iskopa za nekoliko meseci ne za nekoliko stotina godina koliko je radio, Envy je u trenutku kad je priznao da zavidi ljudima dobio apsolutno i sigurno objašnjenje za svoje ranije ponašanje, ne vidim u čemu je problem sa njim?? Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
Opet ne mogu da kazem da je Greed zeleo samo da ima naklonost ljudi, u 2, 3 navrata je pokusao od oca da preuzme njegovu moc kako bi vladao svetom i nije uspeo, onaj ko ga je urazumio i uputio na to da ce da bude daleko ispunjeniji sa ljudskom naklonoscu jeste Lin...Sto se tice Pride-a, slazem se, nije u potpunosti ispunio ocekivanja svog imena, ali je zato dobio kaznu zbog toga od Kimblija Wink A kao sto rece Dream, Lust je dozivela Blast i nije stigla da iskaze svoje osobine XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)