Poslednja knjiga koju ste procitali
#1
Star 
Prosto napisite koju ste poslednju knjigu procitali, neki utisak o istoj, preporucite neku.
Nemojte pisati zadnjih 10 knjiga jedno za drugom, neko od sadasnje, pa dokle stignemo. Big Grin
Majkl Frensis-Telohranitelj(desna ruka rokenrola)
Knjiga dosta dobro opisuje rock 70, 80, 90 godina, prati uspon Zeppelina(doduse povremeno, cisto radi poredjenja sa Bon Jovi bendom), covek je telohranitelj, trenirao boks godinama, cuvao je Zeppelin, Boh Jovi, Ser, Kiss i jos par umetnika i bendova, medju kojima je Pol Rodzers.
Odlican opis sveta rock'n'rolla i svega sto se desava, od ludih non-stop zurki do predoziranja kokainom.
Preporucujem, i ubrzo sam tu sa novom preporukom. XD
對酒當歌,人生幾何? 譬如朝露,去日苦多。 慨當以慷,憂思難忘。
何以解憂?唯有杜康。 青青子衿,悠悠我心。 但為君故,沈吟至今。
呦呦鹿鳴,食野之蘋。 我有嘉賓,鼓瑟吹笙。 明明如月,何時可掇?
憂從中來,不可斷絕。 越陌度阡,枉用相存。 契闊談宴,心念舊恩。
月明星稀,烏鵲南飛, 繞樹三匝,何枝可依? 山不厭高,海不厭深。
周公吐哺,天下歸心。
Reply
#2
Zmaj Njegovog Visocanstva od Naomi Novik, knjiga govori o dobu Napoleona i njegove invazije na Englesku, s tim sto je jedina razlika sto u ovom svetu postoje kopnene jedinice, mornarica i avijacija (zmajevi), sve ovo zvuci nezamislivo, ali je neverovatno kako je uklopljeno u pricu, prica govori o jednom od kapetana koji je prilikom napada na francuski brod nashao jaje zmaja koje nije imalo karakteristike ni engleskih ni francuskih zmajeva (inace ovde svaka zemlja ima svoje vrste zmajeva) i dobija od Engleske zadatak da uzgaja i uzdize ovog zmaja i tako prica pocinje, inace devojka je studirala istoriju i specijalizovala se upravo za 16-18 vek, brodovi i slicno tako da su joj opisi fenomenalni i knjiga je fenomenalna, pored toga je radila pricu (doduse ne celu vec neke delove) za Neverwinter Nights tako da je devojka poprilicno kul, ali u svakom slucaju toplo preporucujem ovu knjigu svima koji vole iole fantastike, a oni koji vole zmajevi ce ovo naci kao veoma osvezavajuce stivo Wink
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#3
Pre par dana pročitao Beowulfa of Kejtlin R. Kirnan. Sada ponovo čitam Gospodara Prstenova a zatim na red ide Sumrak. Anime
[Image: inxqat.png]
Reply
#4
citam tihi don mihaila solohova, doduse za lektiru. knjiga je blago receno odvratna. ok, odlicno napisana, brzo se cita, ali vidi se da covek ima nekih psihickih falinki [opsednut je znojem, npr. na svakoj stranici mora, ali MORA jednom da pomene miris necijeg znoja, nekog znojavog konja itd]. puna je nasilja, zlostavljanja, silovanja, [samo]ubistava, preljuba i naravno znoja XD
sledece planiram neku knjigu haruki murakami-a [skinula sam komplet Anime]
@ zabuza - prvo knjiga, onda film [da se ne bi razocarao filmom pa odustao od citanja]
[Image: AProgo.gif]
Reply
#5
Ovo je malo off ali moram da pomenem zbog svih fanova Witcher-a. Big Grin
[Image: zelja.jpg]
Upravo sam držao u ruci knjigu "Poslednja želja" čiji je autor Andrzej Sapkowski prva knjiga u sagi o Geraltu i o Witcherima. Konačno je prevedena na domaći jezik. Svi oni koji su probali igru "The Witcher" bi svakako trebali da pročitaju ovu knjigu. Anime
[Image: inxqat.png]
Reply
#6
Poslednje što sam pročitao je "Ćilibarski durbin" poslednji deo iz trilogije "Njegova mračana tkanja",fino delo,ne preterano uprošećeno i to je svakako za pohvalu,well pošto mi je Pulman jedan od omiljenih pisaca,sve što on napiše za mene je odlično.A ako računamo i lektire tu je "Starac i more",ne razumem zašto je ovo delo u planu i programu ali pogrutao sam ga nekako hvala bogu pa ima samo 80 strana.
Twamp-chan nama je profesorka skinula "Tihi Don" iz programa ali rekla je da se ne hvalimo time XD,ali zato me čekaju "Seobe",sa kojima verovatno ću dušu ispustiti.
I da ne znam šta ću dalje.........................možda počnem sa serijalom "Pesma leda i vatre" ali još ništa ne znam videćemo........



Reply
#7
En Mekafri - Beli Zmaj, pre jedno 2 god Big Grin a izgleda da ću za nedelju dve da kupim Poslednju želju Smile
Reply
#8
Pulman nije los pisac, za tinejdzere. Finu zabavu pruza, to stvarno stoji, ali MENI nije nista posebno kao pisac (govorim o skillu pisanja ovde, ne o radnij). Martin je predobar. Pesme leda i vatre su jedan od boljih EF serijala uradjenih devedesetih godina. On i Dzordan su obelezili proslu deceniju sa Pesmom leda i vatre i Tockom Vremena. Sta god da uzmes, neces se pokajati. Wink

@Zabuza: Ama ko je izdavac?! Pretopstavljam da je Hrvatska izdavacka kuca, posto znam da IPS cini mi se treba da izda tek Krv Vilovnjaka. Sem toga, Last Wish sam citao, i to je obicna prica cini mi se...tek je Blood of Elves roman.
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply
#9
@Perin
Pročitaj ti Narniu pa ćeš videti šta je loše,Zlatni kompas(prvi deo iz Njegova mračna takanja za one koji ne znaju) je za mene predstavljalo pravo osveženje posle Narnie,a i ja sam tinejdžer tako da Pulman trenutno zadovoljava moje čitalačke potrebe.Inače za Pesme leda i vatre sam čuo da ima jako specifične likeove i da ne mogu da se podele na pozitivne i negativne što mi se jako sviđa,tako da verovatno ću to uzeti kad budem imao vremena.



Reply
#10
Hehehe, citao sam ja i narniju....narnija nije za tinejdzere, ono je fina bajka za decu i nista vise. Ni meni se nije svidela. Sto se tice fentezija, nemoj ici dalje - ako ti treba savet, slobodno me priupitaj, ja sam procitao sv sto je izdano i u Srbiji i u Hrvatskoj, a proitao sam i masu knjiga koje jos nisu izdate niti ce biti. Ne lazem kad kazem da sam sigurno procitao preko 3000 naslova fantastike, ako ne i vise. Wink
Šta čitati? Hm...možda: http://klub-knjige.blogspot.com/

Reply




Users browsing this thread: 2 Guest(s)