Japanski Film
#11
definitivan must-see je samurajski Azumi, ima dva dela i oba su odlicna, sad me mrzi da jurim slikice i slicno, ali devojcica koja glumi glavnu samurajku je ODLICNA Smile
I naravno, oba filma su odlicno odradjena, u pitanju su klinci samuraji koji idu da se osvete nekim vorlordovima i usput pokolju brda i brda placenika Smile

Takodje bih spomenuo i filmove Lone wulf and cub, radjene po stripu. To su matori filmovi iz nekih 70ih godina, nema preterano mnogo dijaloga ali su zato pravi samurajski Smile

EDIT: Stavise, toliko su dobri da sam preveo sve ovde spomenute filmove Big Grin
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
#12
Evo od mene preporuka za filmove:

[Image: 2005_11_02_Dragon_Tiger_Gate_163.jpg]
Dragon Tiger Gate (jest da nije japanski ali je tuca nevidjena XD)

http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_Tiger_Gate

Reply
#13
[Image: Shinobi_(Movie_Poster).jpg]

http://en.wikipedia.org/wiki/Shinobi:_Heart_Under_Blade

Ovu preporuku dobio sam od svog starog koji ga je gledao na televiziji i kaze da je film odlican ali nisam ga nazalost jos stigao pogledati. Rađen je po istoj noveli po kojoj i Basilisk.
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
Reply
#14
Moj matori je u zadnjih 2-3 meseca poskidao preko 20 japanskih filmova a ja još ni jedan nisam uvatio da gledam. Pogledao sam samo pola sata Azumi 1, najjače mi je bilo kad im učitelj kaže uzmite za para svog najboljeg prijatelja...

@Pegla
Imam neki samurajski od 5-6 delova crno beli, mislim da se filmovi zovu ime nekog samuraja ali nisam siguran, za šta si tačno radio titlove, jesi ih okači na neki sajt za movie titlove? Verovatno ću skinuti filmove za te tvoje prevode.[
Reply
#15
Virgin snow,ovaj film je prelep,mogao bi da ga gledam hiljadu puta,a i glumi Aoi Miyazaki Love



Reply
#16
Meni se Shinobi uopće nije svidjeo...
Snimljeno je vrlo lijepo... Neke scene izgledaju prekrasno, ali priča kao priča mi se nije svidjela, nema niti jedne scene koja je na mene ostavila ikakav dojam (jedina malo snažnija scena je kada si ona žena iskopa oči)
I ne drži se previše Basiliska...
Summer rain
Reply
#17
(2008-09-22, 20:56)Maxis Wrote: Virgin snow,ovaj film je prelep,mogao bi da ga gledam hiljadu puta,a i glumi Aoi Miyazaki Love

ja obozavam aoi miyazaki Big Grin salji torrent ili link ako Boga znas!
preporucujem svima "tada,kimi wo aishiteru". to mu dodje ljubavna drama [razlikuje se od ovih samurajskih sto ste pobrojali, hehe], ali je veoma lepa prica i dosta je tuzan. isto tako "shimotsuma monogatari" je simpatican filmic, komedija, ali je vise usmeren ka zenskoj publici.
nego, odakle downloadujete torrente za filmove? ja retko gde mogu da nadjem... htela sam da skinem "ran" ali nema seedera Sad
[Image: AProgo.gif]
Reply
#18
Torenti su dobri samo za nove stvari, čim je nešto malo matorije (pola god-god) skoro da i nema seedera. Koristi Rapidshare.
Reply
#19
(2008-09-22, 21:19)Jashin Wrote: Meni se Shinobi uopće nije svidjeo...
Snimljeno je vrlo lijepo... Neke scene izgledaju prekrasno, ali priča kao priča mi se nije svidjela, nema niti jedne scene koja je na mene ostavila ikakav dojam (jedina malo snažnija scena je kada si ona žena iskopa oči)
I ne drži se previše Basiliska...

meni je shinobi bio dobar, istina da nisu imali neku ideju ali ipak je taj film dosta dobrim dijelom po istini (koliko ja znam), osim toga bilo je zanimljivo vidit ko kakve moci ima i sve to... Big Grin
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#20
(2008-09-22, 22:12)twamp-chan Wrote: nego, odakle downloadujete torrente za filmove? ja retko gde mogu da nadjem... htela sam da skinem "ran" ali nema seedera Sad

Angažirati ću Sunu (sutra kada se vrati s posla) da ti pošalje link za Ran (preko Torrenta); ona ga je meni našla...
Film je fantastičan, stvarno mogu reći kultni Big Grin
Summer rain
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)