Dokle vise???
#31
Drago je to extra složio.
Najbolje je onome ko ima oboje konzolu i kompjuter.
Al' ostali pate na svoj način recimo igra izlazi samo za Konzolu ili samo za Kompjuter.
Reply
#32
Slično kao Drago i ja volim i konzole i PC. Sve zavisi od tipa igara koje ko igra. Veliki problem mi je što nema pun žanra igara koje najviše volim na konzolama. Potezne taktičke strategije. RPGovi slični Baldur's Gateu, Neverwinter Nights 2, Planscape Torment, XCOM i slično. Igrao sam puno igara na konzolama i neke od najpopularnijih mi se nisu toliko svidele. Kao Halo i GTA i slične igre. Nisam baš fan FPS igara na konzolama. Osim Killzone, taj mi se svideo. Igrao sam sve Halo igre osim Halo 2. Nisam fan akcionih RPG igara. Slabo volim FPS igre. Uncharted je ok, ali nisam baš oduševljen.

Konzole dobro rade igre kao Mortal Kombat i Street Fighter. Takve igre bi mogao uvek da igram. Volim i puno jRPGova. Zato mi je GBA i NDS jedne od omiljenih konzola. PS2 je isto veoma dobar. Ima mnogo igara koje mi se sviđaju. Zato sam uve imao problme sa Xboxom, nikad nije imao nešto što mi se sviđa. Zato i planiram da uzmem PS4, kad se pojavi više interesantnih igra.

PC je dobar baš zato što ima toliko puno opcija i može da se radi skoro sve što hoćeš sa njim. Ima podršku za sve i svašta. Nemoraš da se samo igraš Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#33
@pera
Priznajem nisam znao za RGH (iliti Reset Hack Glitch) do sada. Ali kako vidim ovo je exploit za izvrsavanje nepotpisanog koda (drugim recima programe za XBox 360 koje moze praviti bilo ko). Sto omgucava ljudima da rade sistemu sta hoce. Smile

U ovoj diskusiji CFW-ovi (imam 6.60PRO-C na PSP-u) i exploiti poput RGH nemaju argumenta jer pricamo o konzolama sa originalnim firmwareom vs PC-a. Firmware je zatvoren od samog pocetka, dok PC je otvoren i ne treba ga hakovat.

Za XBox i Playstation koristenje exploita i CFW-ova se jednostavno ne isplati jer previse mozes izgubiti za premalu dobit, a znaj da ljudi koji prave CFW-ove i nalaze exploite na eksperimentalan nacin. Nemas nekog oficijalnog nacina da se to radi tako mozes vrlo lako brickovat svoju konzolu ako ne znas sta radis i ako program koji koristis ima neku gresku.

Ne treba spominjat da kad ti banuju konzolu gubis veliki dio igrivosti na njoj (i.e bilo kakvo online igranje, u ovom slucaju citav XBox Live). Naravno mozes sve to na privatne servere, muzika itd. kao sto kazes samo problem tu je da si odkacen od standardnog multiplayera i ostalog svijeta (npr. tvoji prijatelji su na XBox live na multiplayeru, a ti ne mozes igrat sa njima zbog toga sto ides preko RGH exploita).

Igre za PSP su pravljenje oko Ad-Hoc multiplayera vise nego interneta (iako ima i tog) i samim time CFW za njega je isplativ. Smile

Reply
#34
Drago to je cip koji ugradis u xbox 360 ili ps3 ( radi na oba ) i onda samo preradis programe po svome. To ti dozvoljava pirateriju, da ti vise netrebaju oni kljucevi za igrice, nemora da bude CD u konzoli dok igras itd.
In the sea without lees
Standeth the bird of Hermes
Eating his wings variable
And maketh himself yet full stable
When all his feathers be from him gone
He standeth still here as a stone
Here is now both white and red
And all so the stone to quicken the dead
All and some without fable
Both hard and soft and malleable
Understand now well and right
And thank you God of this sight
Reply
#35
Pero ono što si rekao za banovanje konzole čisto ono da napomenem, oni ne banuju totalno tvoju konzolu ako se nekako sa piratima i nekim kako da kažem, hakerskim programom ušunjaš na online... Oni banuju samo taj nalog sa kog si se nakačio, ne bih rekao da nekako mogu da ti uđu u ceo sistem i da ti daju nešto poput perm ban tj ma kakav god nalog da napraviš više ne možeš da uđeš.
Ali kada si se već odlučio za pirate tu i ostani, nema šta da tražiš na online i onaj koji non stop pravi naloge i banuju ga ko majmuna onda je lud. To je ne kažem tebi lično, nego ovako uopšte.

Vedo: Ja nikada nisam smatrao da je PC stvoren za igre niti sam za to da se igre igraju na njemu.

Moj drug je pre 2 godine kupio neku dobru grafičku i evo ga juče sam ga pitao da li je i dalje zadovoljan, a on mi se žali da hoće bolju jer nije zadovoljan kako mu neke od novijih igara rade na njoj.
Da konzole imaju opciju menjanja grafičke kartice, to bi bilo smešno, što je dokaz da grafička kartica nije na prvom mestu.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#36
@Nightwalker oni te banuju sa online igranja ( xbox live, ne znam ime za ps3 ), ali ti je skoro sve vezano za to, video player ti postane onemogucen, ne mozes vise sa netom ni wallpaper da skines... E fazon je da kad te oni banuju ti vise ne mozes da ides na online igranje jer ne mozes dva profila da napravis sa iste konzole, jer ti oni banuju IP ( sad samo nisam siguran da li se kaze IP i za konzole? ), ali ako ugradis RGH onda imas sve to ali piratsko, gde ti niko nista ne moze, samo je dosta manji broj igraca.
In the sea without lees
Standeth the bird of Hermes
Eating his wings variable
And maketh himself yet full stable
When all his feathers be from him gone
He standeth still here as a stone
Here is now both white and red
And all so the stone to quicken the dead
All and some without fable
Both hard and soft and malleable
Understand now well and right
And thank you God of this sight
Reply
#37
(2014-04-22, 02:16)Nightwalker Wrote: Vedo: Ja nikada nisam smatrao da je PC stvoren za igre niti sam za to da se igre igraju na njemu.

Hm... kažeš kako neko hejtuje konzole ovde (ja to nisam primetio), a onda napišeš nešto ovako. Oh, well... console fanboy...
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
#38
(2014-04-22, 13:43)Saša Pilja Wrote:
(2014-04-22, 02:16)Nightwalker Wrote: Vedo: Ja nikada nisam smatrao da je PC stvoren za igre niti sam za to da se igre igraju na njemu.

Hm... kažeš kako neko hejtuje konzole ovde (ja to nisam primetio), a onda napišeš nešto ovako. Oh, well... console fanboy...


Jesam fanboy, ali iskren da budem prezirem MS i sve što je vezano za njih. Macintosh je bolji, milion puta bolji.
Jedini sam ovde koji nešto priznaje Big Grin

Pero: Nope, na Xbox Live jedan ban kad dobiješ, to ti je za sva vremena (ukoliko se nakačiš sa piratske igre).
To više nije moguće na PSN zbog updejta i drugih gluposti bez kojih ne možeš da se nakačiš na online, ranije ne nešto bilo ali sada je to skroz palo u vodu.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#39
Preferiram PC jer sam prokleto nespretan sa džojstikom. WASD 4life. XD
[Image: 317bpjd.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)