Najtuzniji Anime
(2016-02-15, 02:49)Nightwalker Wrote:
(2016-02-14, 23:52)Roronoa Zoro Wrote: a po čemu je DN tužan anime?

ne mogu reći da sam bio tužan gledajući ga. slobodo baci u spojler, ali sumnjam da neko do sada nije gledao

Cela priča je tužna. Lik je odličan učenik, popularan kod devojaka, ima dobru i poštenu familiju, uvek u centru pažnje, jednom rečju ima sve što bi jedna osoba poželela a on krene putem zla i uništi svoj život i druge oko sebe. Takođe ima mnogo tužnih momenata. Ne znam, meni je tužan i dao sam svoje objašnjenje.

Ali stvar je u tome što njemu to ništa ne znači. Koliko se ja sjećam Light je bio prilično indiferentan i pomalo pesimističan i prije nego je našao death note. Iako je imao sve što se inače smatra receptom za sreću opet mu je nešto falilo da se osjeća ispunjenim. Sa death noteom je konačno dobio životni cilj i, u njegovim očima, "misiju". Teško da bi tako egoistična i ambiciozna osoba ikada mogla biti zadovoljna svojim životom u normalnom svijetu, a tijekom priče smo vidjeli i da je lik potpuni sociopat i da mu većina "prijatelja" i "voljenih" znači ili malo ili ništa.

Na kraju je dobio što je zaslužio i u zadnjim scenama mi ga nimalo nije bilo žao (pogotovo u mangi). Jedini donekle tužan dio je sudbina Raya i Naomi.
Reply
Ne bi rekao da je kraj toliko tuzan jer Rajt na kraju postaju shinigami
Reply
Samurai X Trust and Betrayal

Dobra i kompleksna priča, koja opet i pored svoje tragičnosti nije otišla u neku emotivnu patologiju.
Reply
@Nokutisu: Dobar primer, potpisujem Smile
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
Poslednji tužan anime koji sam pogledao bio je Giovanni no Shima. Ima dosta sličnosti sa Hotaru no Haka.
Reply
(2016-02-15, 19:52)Nightwalker Wrote: Vidi Peglu kako me troluje. Toungue

kako li si samo dosao do tog zakljucka, da mi je znati, samo sam napisao sta se meni cini kao tuzan naslov Smile
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai (Anohana: The Flower We Saw That Day)
Reply
Byousoku 5 Centimeter prvi put da sam zaplakao gledajuci nesto...
Reply
Lelouch, kako si uopste izveo taj prevod za tu seriju? Big Grin Toliki fals od prevoda da nemam reci. Big Grin

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai - Tog dana smo videli cvet cije ime jos uvek nismo znali.
心未だあなたの記憶の中で、体探してる足りない私を
今日も何所かで誰かの流す泪、冷たく笑う定め生きて行く事
泣くせない物を握りしめ乍ら、私は今も此処にいるの
枯れない花は美しくて揺るぎない思いを胸に咲き続けてた
千切れた雲の断罪の空止まらない悲しみを抱き締めていた
どんな痛みにも始まりは合って、何時か訪れる終わりを待ってる
あの日あなたに感じた温盛も、気付けば手が好ける位色褪せてた

小坂 梨由 「断罪の空」

Reply
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Anohana:...w_That_Day
Amerikanci su tako preveli
Reply