Savjeti za Konfiguraciju Kompa
#1
Treba mi help,doslo vreme da se kupi nov komp,Big Grin
Konfiguracija
Matična Ploča ASUS / GIGABYTE
Procesor AMD Athlon64 X2 4000 Box
Memorija 2 X DDR2 RAM 1GB (2GB)
Hard Disk WD / Hitachi 250GB
Grafička karta GF 8600GT
DVD Rezač LiteOn/Samsung/LG/Optiarc/Pioneer
Kućište ATX 400W
e sad problem je u tome sto ima slicna konfiguracija samo procesor drugaciji,a cena skoro ista.
Rec je o Procesoru AMD LE-1600 (2.2GHZ 1MB),
Sta da uzmem,koji procesor je bolji ?
Pls helpSmile
Reply
#2
Sačekaj InuYashu on ti je maher za ove stvari
Nego koliko para daješ za komp, možda sklepamo nešto bolje od ovoga što si napisao.

Nego izašla je XFX Geforce 8500GT, 450MHz, 1024MB, GDDR2, PCI Express x16, D-Sub, DVI, S-Video Out
Kakva je sprem 8600GT jeftinija je za oko 15e, za 1/4 ili 1/3 je sporija ali ima duplo više mem.
Reply
#3
Pa dajem oko 27-29 000dinara
Reply
#4
Evo sastavio sam neshto, dodushe koshta za 20 eura vishe, ali bolje nego ono shto si ti sastavio Anime

Kuca - CODEGEN 6097 Briza 400W ~45 eura
Maticna - BIOSTAR TF560 A2+ ~60 eura
Ram - PQI DDR2 800 1gig x2 ~ 35 eura
Procesor - AMD Athlon 64x2 4800+ ~70 eura
Grafa - XFX GeForce 8600GT 256MB DDR3 ~ 90 eura
HDD - SEAGATE DiamondMax 21 STM3250820AS 250GB 7k 8MB SATA300 ~ 45eura
Optika - PIONEER DVR-111D ~35 eura
Reply
#5
HvalaAnimeali se trenutno dvoumim izmedju ove dve sto sam napisao,zbog zategnute materijalne situacije i pristupacnih kredita u ovoj radnji Big Grin XD
Reply
#6
Pazi, ovo shto sam ti sastavio je definitivni best buy u tom cenovnom okviru. Sada, znam da su pare uvek problem, ali za tih 20 jevreja vishe, bolje sastavi u toj istoj radnji ovo shto sam ti ja dao. Necu da te lazem, razlika izmedju dve konfe (moje i tvoje) je nekih 30% razlike u performansama. Sve ide na kasikice XD
Reply
#7
Čini mi se ovo dobro što si napisao ali ipak razmotri ovo što ti Inuyasha reče ipak je maher za kompove...

Inuyasha kad budem kupovao laptop ću te pitam za savet tako znaj šta te čeka... Smile Smile
[Image: eamo2s.gif]
Reply
#8
Laptope ni slučajno ne kupuj kod nas. Raspitaj se ko od studenata ide u Ameriku pa nek ti odande donese laptop. Kupio drug pre 2 god tamo laptop za 800-900 dolara, i gleda po NS koliko košta kod nas u većini radnji su mu rekli da takav leptop ne postoji a neke su ga prodavale za 1500e. Moj stari cimer već 5 god svako leto ide tamo da šljaka, iz NS ide godišnje oko 200 studenata, i još tamo sastavljaš lap po želji, taj cimer je kupio lap koji je bio mnogo jači od stonih računara pre par god, a mnogo jeftiniji.
Reply
#9
Čuo sam za to... Možda bude iz Italije pošto iz u Ameriku odavde niko ne ide...
[Image: eamo2s.gif]
Reply
#10
Odakle god da je biće ti jeftiniji sigurno za 30% Smile
Baš sam pre mesec dana gledao po Americi komponente, grafička kartica što tamo košta oko 240 dolara, kod nas je bila oko 220e. Ogromna razlika.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)