Castlevania (2017)
#11
http://www.bg-anime.com/2017/07/08/castlevania/

Preveli su japanski dub. Ako si voljan - prevedi, ali mislim da nema potrebe. 

Castlevanija je Konamijev IP ali animirana adaptacija je potpuno američka: produkcija, scenario, režija, animacija. Nije ni koprodukcija sa nekim japanskim studijem. Netflixova Castlevanija je anime ko što je i Nickelodeonova The Legend of Korra anime. Adi Shankar je najavio i Assassin's Creed "anime" koji neće biti anime ako bude bio rađen isto kao i Castlevanija bez obzira što koristi anime artistički stil.
[Image: 76561198088028945.png]
Reply
#12
Da, BGA je ovo preveo u par dana nakon što je izašla serija.
Moja je greška što nisam najavio da ću raditi to.

@Roronoa
Srećo, kasno objavljujemo titlove zbog strimera koji ih iskorišćavaju i često menjaju titlove. Bila je mala rasprava o tome među prevodiocima.

P.S.
Da li ćete ubaciti seriju na spisak da prosledim titlove?
Reply
#13
Ako sam dobro shvatio Peglu (moze eventualno da potvrdi jos), necemo, posto nije klasifikovano kao anime.

Mislim eto neko moje licno misljenje bi bilo sledece:
- Americka kompanija radila za americko trziste, dakle to jednostavno nije anime. Bez obzira na stil.
- Ali opet, mozda jedan lokalni sajt kao sto smo mi i ne treba toliko da cepidlaci oko tehnikalija XD
- Ne znam samo da nije opasno zezati se sa americkom intelektualnom svojinom, i to jos sa netflixa kojeg ima i u Srbiji? Mislim nece niko da nas juri za titlove, ne znam za vas sto strimujete jedino XD
Reply
#14
(2017-09-10, 13:48)Knez Milos Wrote: Ako sam dobro shvatio Peglu (moze eventualno da potvrdi jos), necemo, posto nije klasifikovano kao anime.

Mislim eto neko moje licno misljenje bi bilo sledece:
- Americka kompanija radila za americko trziste, dakle to jednostavno nije anime. Bez obzira na stil.
- Ali opet, mozda jedan lokalni sajt kao sto smo mi i ne treba toliko da cepidlaci oko tehnikalija XD
- Ne znam samo da nije opasno zezati se sa americkom intelektualnom svojinom, i to jos sa netflixa kojeg ima i u Srbiji? Mislim nece niko da nas juri za titlove, ne znam za vas sto strimujete jedino XD

Za titlove ih nije briga, a strimove svako malo prijavljuju i skidaju.
Reply
#15
Ništa, ako šalju prevode neka pošalju ako ne onda roknite ovaj projekat u završene ili u kantu.
[Image: maxresdefault.jpg]
Reply
#16
Pošto neće stavljai seriju na spisak na AO, okačio sam titlove ovde na BGA:
http://www.bg-anime.com/2017/07/08/castlevania/
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)