Bleach Manga [Warning! Spoilers!]
WARNING! KILOMETARSKI POST! XD
Nakon one petonedeljne pauze ili sta vec i ja sam napravio pauzu i sad evo procitao sve u cugu. Voleo bih jednom, jedan ark, ali samo jedan ark da odjebe od ponavljanja jedne te iste price. Toliko je repetativno da zamara. Covek ima koncept po kojem gradi svaki ark i nikako da odjebe od tog koncepta. Razdelicu ga ovako:
1-Pojavljuje se glavni negativac arka, Ichigo dobije takve batine da je sramotno
2-Trening
3-Idem da im ebem kevu
4-Upadam i nalecem na nebitnog lika ili eventualno nekog ko je malo jaci rank i ispucam sve svoje moci sto sam naucio
5-Shvatam da nisam dovoljno jak ni za desnu ruku negativca, a kamoli negativca samog
6-Dodatni instant trening koji smo izvukli iz guzice, jer nije bitno gde smo (neprijateljska teritorija na primer) i dalje postoji specijalni nacin da te istreniramo na brzaka
7-Ichigo se vraca sav badass sa filozofijom e ovaj put cu ipak da ti ebem kevu
8-Usred fajte glavni negativac tog arka otkriva svoju moc u kojoj Ichigo shvata da ipak nece uspeti da ga odvali, ALI! ALI! Iz guzice Kubo vadi skriveni potencijal iz Ichiga koji se manifestuje sam od sebe tokom borbe i odvali svog protivnika.
kao tacku 9- bih stavio cinjenicu da svaki lik koji je odvaljen od strane nekog drugog lika ce kasnije sav power up nakon sto je presao diablo na nightmare i hell da dodje ovom istom u pomoc nakon sto ga bude tresao iz gaca neki smarac od negativca.
10-Neki lik uvek mora da bude ucenjen/primoran da bude zatvoren i slicno i zatim Ichigo ide da ga spasi, najcesce sa svojim prijateljima i po kojim Shinigamijem.

E a sada idu primeri i argumenti svega ovog sto sam naveo XD Fak yeah! Post je tek poceo! XD

1- Davnih dana kada smo imali prilike da vidimo Bjakuju kako prvi put dolazi u obican svet sa Renjijem da vodi Rukiju, prisustvujemo gazenju Ichiga kao da je noob koji tek pravi lika XD Isti primer imamo kasnije sa Grimjow i tako dalje i tako dalje, da ne nabrajam bas sve primere.
2-3 (ovaj deo ne moram da objasnjavam) Mada bih dodao da je svaki upad bio teatralan (Soul Society, Hueco Mundo, opet u ovom arku Soul Society teatralni upad sa lobanjom n' stuff)
4-U soul society to je bio Ikaku, u Hueco Mundo totalno nebitni Arankari koji cak nisu ni u top 10, ovde u ovom arku su to sad ove cetiri glupace koje nemaju veze sa vezom
5-U soul society nakon Renjija i Zarakija sam shvatio da nisam dovoljno jak ili mi je receno posto sam kao Ichigo cesto glup i 6-idemo na dodatni trening i gle cuda, ima pecina usred soul society sa sve fontanom koja leci, Rukiju treba da pogube? Ma ebes ti to, ja idem da treniram da dobijem Bankai! XD Hueco Mundo? Dodatni trening pred Ajzena, jer me Ulkiora urnisao? Ma daj, nemoguce! Kako? Jok, moguce je, ako ja kao tvoj cale, koji naravno da treba da bude badass, te ubacim u ovaj tunel u kojem vreme ebe zakone fizike, ima da budes dovoljan level i nafarmas exp da odvalis Ajzena. Siguran sam da ce i u ovom arku biti isti slucaj, krenuce fajta, zatim ce king of souls ili njegovih ovih pet pajtasa da mu kaze kako ima drugi deo treninga koji ce da odradi kako bi dobio Supu Baha Big Grin Meni to juha vuca na supa pa ga tako pamtim Big Grin
7-U soul society odvali ono koplje feniksovo sto je trebalo Rukiju da pogubi, u Hueco Mundo nece da koristi holovifikivimikizaciju XD jbg tesko mi da izgovorim XD Ovde ove cetiri golim rukama baca kao frizbi i tako dalje i tako dalje, ne moram da objasnjavam epic entrance XD
8-Bjakuja mu otkriva svoje polje maceva, Ulkiora mu otkriva da ima drugi stepen transformacije, Aizen mu otkriva da je seljacina XD Ovde vec vidim istu semu po kojoj ce Juha ili Ishida da odradi isto.
9-Ishida odvali Majurija, Ichigo Odvali Zarakija, ovi im u Hueco Mundo dolaze u pomoc, sad ovde imamo obratno i tako u krug jasno je da ne objasnjavam Smile
10-U Soul Society je to bila Rukija, u Hueco Mundo je to Otohime, ovde sad imamo Ishidu i kad sam video da opet ide filozofija, idemo po Ishidu doslo mi da barfujem celu scenu ne zvao se ja Barfimichigo. Takodje svi ti likovi koje vode kada se Ichigo dere na njih zasto? Why? zasto? Ovi su mrtvi hladni sa pogledom I don't care! XD
Ono sto mene zanima je.....dokle?
Kako te nije smorilo da radis jedno te isto od samog pocetka mange? Ne zelim da ga poredim ni sa One Piece ni sa Naruto ni Fairy Tail. Mene interesuje kako tog coveka nije to smorilo. Pa jbt kad jedes omiljeno jelo 2-3 dana dojadi, a ne deset godina dubiti i trubiti jedno te isto.
Takodje, jbt kad sam znao da ce od arankara koji ce da dodju u pomoc on da izabere najodvratnije, najogavnije i najdosadnije od svih. Pored toliko izbora koji je Majuri imao pred sobom, on je napravio zombije od najdosadnijih ikada.
P.S. Ne treba se paliti. Ne da je ocigledno da nema nista od smrti Hitsugaye Toshiroa. Jos kad je Majuri pita, cek znaci ti si ga pretvorila u zombija dok je bio ziv? Bice filozofija sledeca, kada je odvali moc ce prestati da deluje i ovaj vise nece biti zombi.
P.P.S. Kod onog Hero lika je malo falilo da batalim mangu. Kada se setim kako je u soul society bio kul charater design, svi su bili samom pojavom badass i moci su bile kul, a sada imamo ove fekalije od likova koji kidaju iste te badass likove -.- Bice da je u stvari soul society bio kul zato sto je bio prvi i tada je sve bilo novo pa nam nije delovao tako repetativan i dosadan kao mangaka. Mogu borbe da eksaliraju do vasione, dzaba kada nema logiku kojom bi podrzao sve to -.- Elem, kao i svi ovde koji kazu da citaju iz navike i ja se svrstavam u tu listu, jer je meni jos od pocetka Hueco Munda izgubila sav moguci smisao, ali sam se kao i ostali nadao :/

mali dodatni edit:
P.P.S. Oko holovolovifikifizacije i kvinci porekla nisam hteo ni da pocinjem, predugo bi trajalo XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply


Messages In This Thread
RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - by Ichigo Kurosaki - 2011-07-25, 14:26
RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - by Eleran - 2014-08-13, 15:09



Users browsing this thread: 2 Guest(s)