[Jesen 2020] Dragon Quest: Adventure of Dai (preuzeo Uchiha163663)
#11
Jeste, Epice, ali je stos sto zbog sporijeg enkodovanja, program ima fore bolje da analizira u kom trenutku kako da odradi enkod, dok kad stavis fast ili very fast, on samo preleti, i napravi ok rezultat, naravno, ako je original kvalitetan. I, najvaznije, na kraju napravi poprilicno veliki fajl u poredjenju sa sporijim enkodovanjem i smanjenim bitrejtom.
Kad bi smanjio bitrejt na 1000-1200, kao Hepi, sa brzim enkodom ne bi izgledalo najsjajnije, ako se ne varam, narocito u malo brzim scenama gde ima brzog smenjivanja kojekakvih razlitih boja.

Ja na laptopu i7 8. gen. 16gb rama i gtx 1050 Ti, radim na osrednjoj brzini, sa nekim dodatnim dodacima i dva pasa, enkod standardne epizode odradim za tako nekih 15-20 minuta. Ali sve pakujem na 200mb. Do nedavno sam radio sa 720p epizodama, sto master sto enkod, a od prosle sezone sam poceo da radim sa istim podesavanjima, ali 1080p. I sad primecujem da izgleda bolje iako ima isti bitrejt od 1000 kbps, jer ima vise piksela sa kojima moze da se igra i rasporedi sta ce gde i kako da stavi Smile
---------------------

Glava AO porodice  Whistling
Reply


Messages In This Thread
RE: [Jesen 2020] Dragon Quest: Adventure of Dai - by Pegla - 2021-11-04, 07:44



Users browsing this thread: 1 Guest(s)