Whisper of the Heart
#1
[Image: 10478.jpg]

Whisper of the Heart (AniDB|MAL)

Genre: Comedy, Coming of Age, Manga, Romance, Shoujo

Plot/Summary
Quote:* Based on Mimi o Sumaseba (Whisper of the Heart) by Hiiragi Aoi.

Mimi o Sumaseba, which literally means If You Listen Closely, tells the story of Tsukishima Shizuku, a junior-high school student who is struggling to find out who she is. The movie takes you on a journey through her imagination and daily life as she makes decisions that will ultimately decide her future.

Comment:
Tip filma kao Only Yesterday, sto znaci da ne izaziva uobicajene konvulzije kod onih koji manje vole Ghlibli (haters gonna hate, znam). Jedna svakodnevna pricica o odrastanju sa krajnje realnim porodicnim i drustvenim prilikama, nije bilo bas nikakvih ekstrema ili stereotipa koji bi stvorili pogresnu predstavu.

Shizuku, glavna likusa, voli da cita, average Josephine lik je i ne istice se posebno, niti se bilo ko istice kada sam vec kod toga posto je totalno prizemno i bez preterivanja prikazan zivot decurlije tog uzrasta. U svojoj clanskoj karti biblioteke uocava da neki baja uzima pre nje uvek knjigu i ona se zainteresuje za osobu u pitanju, iako ne zna ko je tacno to. Trebam reci i da romanticni aspekt nije lose odradjen iako je bilo predvidljivo u vezi nekih stvari, [spoiler]bilo je jasno kao dan da je baseball kid zaljubljen u Shizuku[/spoiler].

Crtez je ok, film je radjen '95 tako da nema neke sugoi bullet time animacije i bljestavih boja ali za ono vreme je potpuno konzistentan i bez gresaka. Smesno mi je bilo oko muzike kada sam cuo na pocetku:

http://www.youtube.com/watch?v=KY1pm5fN5n0

Prvo sam mislio da je neki gaf u americkom dubu posto je film imao vise audio track-ova ali se ispostavilo kasnije da je to "centralna muzicka tema" koja se vise puta ponavlja u originalu ovog naslova.

Romansa me nije previse odusevila iako je solidno odradjena, vise mi se dopalo kako je lepo prikazan svakodnevni zivot, bez nekih ups and downs, bas uobicajene stvari, koje kada se malo osvrnem na druge SoL naslove, uglavnom nisu bas tako sjajno docarane. Za one kojima se gleda fina coming of age drama, bez tinejdzerskog angst-a, ovaj film bice potpuno ok verujem.

- - -

2011. decembar, kandidat za najbolji Ghibli film.
Reply


Messages In This Thread
Whisper of the Heart - by Corwin_r - 2013-03-15, 20:38
RE: Whisper of the Heart - by Eleran - 2013-03-18, 00:57
RE: Whisper of the Heart - by Knez Milos - 2013-03-23, 15:37
RE: Whisper of the Heart - by SerbianGod - 2013-07-01, 22:26



Users browsing this thread: 1 Guest(s)