[Jesen 2020] Dragon Quest: Adventure of Dai (preuzeo Uchiha163663)
#1
Dragon Quest: Dai no Daibouken
Dragon Quest: Dai's Great Adventure

[Image: Dragon-Quest.jpg?w=425&ssl=1]

Tip serije: TV
Broj epizoda: 100
Žanr: Akcija, avantura, fantazija
Studio: Toei Animation
Godina: 03. 10. 2020.
Opis:
Nekada davno, postojao je hrabri mačevalac poznat samo kao „Heroj“ koji je porazio demona koji je ljudima nanosio patnju.

Mnogo godina kasnije neko je oživeo demona. Dai živi na udaljenom ostrvu u južnim morima i sanja da postane veliki heroj. Kada čuje za oživljavanje demona Dai okuplja prijatelje i kreće u avanturu da porazi demona.

Trailer:


Reply
#2
Bude od ovog nešto?  XD
___________________________________________________
Projekti:
             SERIJE:
                   - Pokemon (2023) Horizons: The Series
                   - Sengoku Youko
             FILMOVI: Rascal Does Not Dream of a Knapsack KidDigimon Adventure 02: The BeginningThe Boy and the Heron

Stranice: FacebookMyAnimeListDigimon Balkan, Discord: EpicMan®️ #5166
Reply
#3
Što pitaš, jel hoćeš da preuzmeš? Smile

Preveo sam malo više od pola prve epizode.
Reply
#4
(2020-10-14, 12:48)Happy Wrote: Što pitaš, jel hoćeš da preuzmeš? Smile

Preveo sam malo više od pola prve epizode.

Ne, ne zelim. Želim samo gledati s prevodom.
Reply
#5
OK.

Razmišljam se da stavim crnu traku oko titlova.
Meni je tako lakše za gledanje.

https://i.imgur.com/mHxeTd5.jpg

Kako se vama ostalima čini?
Reply
#6
ok je, samo možda da staviš da bude malo svetlija, ali o5 ako je softsub onda nije bitno (pa svako neka stavlja kako mu odgovara)
Reply
#7
Nastavio sam dalje ovo da prevodim. Nedeljno ću prevoditi po jednu epizodu, ponekad i više sve zavisi od obaveza.
Odmah kačim prevodim i stream.

Čačkao sam razna podešavanja za enkod i došao sam do zadovoljavajućih rezultata.

Radim po 2 streama za svaku epizodu, 720p (~144 mb) i 1080p (~229 mb). Izvorni materijal je 1080p ~1,5gb.

Enkod podešavanja su mi:
Pass: 2, Tune: Animation, Speed: Slower (manja pikselizija u akcionim scenama ali enkodovanje duže traje), 720p bitrate: 700, 1080p bitrate: 1200.
720p ~60 minuta traje enkod.
1080p ~120 minuta traje enkod.

Zadovoljan sam kvalitetom enkoda.

Ne znam šta je danas sve aktuelno od raznih stream sajtova.
Nisam stavljao logo ili watermark na streamove, u sredini epizode kada je džingl za reklame piše anime-overdose, kao i na kraju epizode.
Ko hoće slobodno neka downloaduje epizode pa kači kod sebe na sajt. Cilj je širenje anime zaraze Big Grin

ps. Nemojte samo da skinete prevod i na brzinu napravite vaš enkod koji će biti 2x lošiji od mog a zauzimati više mesta, kad već 3 sata enkodujem svaku epizodu. Imate na stream linku pored ikonice za zvuk strelicu za download videa Smile
Reply
#8
Baš lijepo od tebe što si nastavio prevoditi da mogu i oni koji ne znaju engleski gledati jer je ovo stvarno dobar naslova sa prilično dobrom pričom i vrhunskim razvojem likova čega baš u današnje vrijeme i nema toliko.

Pohvala što radiš u dvije rezolucije. Kojim to programom enkodaš da toliko traje ili je do PC-a?
___________________________________________________
Projekti:
             SERIJE:
                   - Pokemon (2023) Horizons: The Series
                   - Sengoku Youko
             FILMOVI: Rascal Does Not Dream of a Knapsack KidDigimon Adventure 02: The BeginningThe Boy and the Heron

Stranice: FacebookMyAnimeListDigimon Balkan, Discord: EpicMan®️ #5166
Reply
#9
Program je StaxRip, ali mislim da su svi ti free programi isti. Samo imaju drugačiji grafički interfejs.

Imam i stariji računar, i5 3750k, 8 GB, GTX 1050 Ti. Veže me nostalgija, ne menja mi, sve još uvek šljaka Smile

A opet sutra da uzmem novi moderan računar, staviću mu Speed na Very slow, pa sam opet na istom što se tiče vremena XD
Reply
#10
(2021-11-03, 19:40)Happy Wrote: Program je StaxRip, ali mislim da su svi ti free programi isti. Samo imaju drugačiji grafički interfejs.

Imam i stariji računar, i5 3750k, 8 GB, GTX 1050 Ti. Veže me nostalgija, ne menja mi, sve još uvek šljaka Smile

A opet sutra da uzmem novi moderan računar, staviću mu Speed na Very slow, pa sam opet na istom što se tiče vremena XD

Ja koristim VidCoder sa postavkama veryfast 1080p30 i encode mi traje od nekih 20-30 minuta zavisi od datoteke i titla. 

PC komponente su i5 2450m, 8gb RAM, intel hd graphics family 3000. Reklo bi se krš, no odradi svoj posao svoj dosta dobro.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)