Zankyou no Terror
#1
[Image: 64447.jpg]

Epizoda: 11
Datum: 2014
Produkcija: Aniplex, FUNimation EntertainmentL, Fuji TV, MAPPA
Žanr: Psychological, Thriller
MAL

Jednog dana Tokio se nađe pod napadom terorista i jedini trag koji vodi ka počiniteljima je bizarni video klip uploadovan na youtube. Policija koja je totalno zbunjena s onim što se desilo je nemoćna da spreči širenje paranoje među narodom.

Dok ceo Japan traži zločince odgovorne za ove napade dvoje misterioznih tinejdžera, tinejdžera koji ne bi trebali ni da postoje genijalnim potezima počinju da izvršavaju svoj opaki plan. Prokleti da hodaju ovim svetom samo sa imenima 9 i 12 njih dvoje formiraju "Sphinx," tajno društvo kako bi svojim delima probudili ljude iz svog sna lažne sigurnosti.





Komentar: odlična 1 epizoda. Trebalo nam je nešto ovako među novim naslovima ovog leta, nema fanservice, nema humora, moći, supernatural elemenata itd. Prva epizoda to jest glavni likovi su me podsetili na Lighta iz DN.

Neću da otkrivam mnogo spojlere ali reći ću da mi se svidelo što su prikazali kako maltretiraju onu malu, klasično iživljavanje popularnih klinaca koje nam u animenu obično ublaže humorom dok su ovde ostavili kako je.
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#2
solidna prva epizoda, nadam se da će Vatanabe konačno da se iskupi...
Reply
#3
Ili mi se čini ili u zadnje vrijeme krenuli nešto baš ovi psihološki anime-i. Lov it Big Grin
Prva epizoda, stvarno odlična. Anime djeluje ozbiljniji, čini se da će biti dobro psihološki potkovan, još dodaj onu dozu misterije.
Na prvu mu se svidio onaj manji, ima luđačko-vragolasto-tajanstvene oči.
I mene dosta baca na Light-a. Mogu pretpostaviti zašto. Nadam se da neće biti previše sličnosti sa njim kroz iduće epizode...


Pratiti će se. Smile
Reply
#4
(2014-07-12, 08:06)Yuspawn Wrote: solidna prva epizoda, nadam se da će Vatanabe konačno da se iskupi...


Lik je izjavio da je ovo anime koji je oduvek zeleo da uradi i da ga je planirao 11 godina, a sada ako ga usere onda jbs sve. Smile
[Image: 76561198247150340.png]
Reply
#5
Ovo je jedan od rijetkih naslova ove sezone koje sam stavio na watch listu jer mi se koncept i okvir price svidio, posto je i njajavljeno samo 11 ep izdrzat ce se nekako dok skroz ne zavrsi, pa da se bacim na to i pogledam
[Image: 76561198098110211.png]
Reply
#6
Slažem se sa ostalima, anime je odličan Smile svidelo mi se kako se likovi ponašaju, vidi se da su oni dvojica drugačiji, da imaju nešto mračno u sebi. Samo je pitanje šta je to tačno. Zanimljivo da je ona glas naracije. Još jedna zanimljiva stvar kojom sam oduševljen je što Yoko Kano radi muziku za ovaj anime Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#7
Neka sam i ja dočekao neki novi anime, a da nema prenemaganja i glupih likova. Nadam se da će nastaviti ovako.
Reply
#8
Dobra prva epizoda. Kao što reče Lavi, bez ikakvog fanservicea, humora i moći. Mogla bih reći da čak na neki način prikazuje surovu svakodnevnicu.
OP me je oduševio. Ništa pretjerano, a opet poseban.
[Image: a3a77ab1208651095298401d936d852f141.jpg]
Reply
#9
Prilično eksplozivna prva epizoda. Dobra muzika. Nemam nekih drugih komentara već samo čekam da vidim šta će se dalje desiti. Onaj lik 12 ima prilično jeziv osmeh.
Reply
#10
Za sada se po malo ponašaju kao teroristi, ali namerno nisu ubili nikog. Mislim da oni rezultat nekakvog vladinog eksperimenta i da su zato besni na ceo svet. Ali je i moguće da je neka korporacija odgovorna i da ova zgrada što su srušili da je namerno odabrana. Videćemo uskoro Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)