Kingdom
#1
[Image: 77346.jpg]

Broj epizoda: 38, druga sezona ongoing.

Godina: 2012/2013

Category: Feudal Warfare, Historical, Manga, Seinen, Swordplay

Tokom prolecnog i jesenjeg perioda Kine, u zapadnoj drzavi Qin, zive dva decaka Xin i Piao, ratna sirocad. Dane provode trenirajuci kako bi jednog dana postali velike vojskovodje. Preokret sledi kada Piao zapazi ministar Changwenjun, koji mu daje priliku da sluzi u kraljevskoj palati. Ubrzo krece borba za prevlast. Piao biva ranjen i predaje mapu Xinu pomocu koje nailazi na mladog kralja Qin Zhenga, koji je kasnije poznat kao ShiHuangDi.

Jedan od novijih animea koji je uspeo da ostavi pozitivan utisak na mene. Kako bi ga najlakse opisao, hm, igrica Dynasty Warriors u vidu anime verzije Big Grin Bukvalno! Anime je prepun ratova, strategija, od obicnog vojnika do generala, politike, intrige i prevare uz onaj shounen stil glavnog lika koji polako i postepeno jaca, lestvicu po lestvicu, s tim sto je zacinjen sa dozom seinen akcenta. Jedan od definitivno najjacih likova su general Wang Qi i njegova desna ruka Teng, Teng koji je meni jedan od najsmesnijih likova u animeu (avatar koji vidite da nosim) Big Grin
Ako bih izdvojio manu u ovom animeu, onda bi to bilo povremenih preterivanja kod vodecih generala i vojskovodja koji zaista seku poput onih iz Dynasty Warriors, takodje mana na koju se vremenom covek navikne i vremenom se sve vise poboljsava je u izobilju CGI za koji znam da se ovde hejterski dozivljava, ali osim tog CGI i gore navedenog, anime je prava uzivancija za gledanje Anime

Gledao jos neko? Utisci?
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#2
vidi se da je taj lik neki zajebant, ali badava kda me sam žanr ne privlači + po trejleru vala ni animacija

[hint]AniDB ne podržava hotlinking slika[/hint]
Reply
#3
Nismo imali temu za ovaj anime? Kao dam sa je već vidio ovdje, hmmm

Inače, nisam gledao, ali par puta sam htio početi i kad god bi se raspitivao, rekli bi da nije nešto i da ne gledam.
Reply
#4
@Sajber: Jedino sto bi realno trebalo da te odbije u pocetku je animacija, ali ostalo je sasvim ok, prvih 15ak je solidan, no posle toga kada krenu bitke onda biva extra, inace jedino sto je kroz ceo anime konfuzno su imena, prepuno kineskih imena koji se izgovaraju na jedan nacin u prevodu stoji skroz neki levi, tako da dok covek ne pohvata imena treba malo vremena Smile

@Zoro: Mrzelo me da trazim sliku, nisam znao, sad cu da vidim da nadjem neku.....cvrc ne moze edit prvog posta nakon 10 minuta :/
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
Namestio sam sliku. Za kačenje slika uvek koristim http://www.dodaj.rs/ nema potrebe za log in i slično. Samo odeš okačiš sliku dobiješ link i postaviš ga ovde.
Reply
#6
ae, što mi obični članovi posle 10min ne možemo da editujemo post, ali da mod ne može to je glupost.
Reply
#7
Modovi su ograničeni na svoje forume, samo super mod ima ovlašćenja po celom forumu. Anime i manga forum ne spada pod Eleranov forum pa tu nema nikakve mod opcije.
Reply
#8
Za to editiranje sam se ja žalio, ali Pegla je hladno odbio. Prava je muka za nas koji smo otvorili 50 i više tema.

OT:
Baš sam se sad zainteresirao za ovo i bacit ću pogled na prvu epizodu.
Reply
#9
Pogledao sam prvu epizodu. Čoeče, trajala je 50 minuta. Uglavom, svđa mi se! Nisam očekivao da će biti ovoliko dobro. Glavni likovi su tipični Shounen likovi. Ali ja volim Shounene. Skida se druga i treća epizoda pa će se gledati :))
Reply
#10
Citam mangu i manga je odlicna, isao sam probati vidjeti kakav je anime, gledao 2 minute i sve obrisao, jer je jako losa adaptacija, animacija je prelosa, glasovi mi ne odgovaraju. Anime adaptacije mangi me sve vise razocaravaju tako da ih ni ne gledam previse. Ako je netko za ovo zainteresiran neka cita mangu.
[Image: forumrulesi.gif]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)