Silver Spoon (2013)
#1
[Image: kasika.jpg]

Vrsta: TV serija
Broj epizoda: Ongoing, 5/11
Žanr: Slice of life, komedija
Studio: A-1 Pictures
Godina: 2013

Dečak Hačiken Jugo žudi da živi daleko od svoje porodice. Zato upisuje srednju poljoprivrednu školu, gde učenici žive u domu. Smatra da usled svog talenta za učenje nikakav problem ga ne može sputati koju god školu da pohađa. Ali saznaje da nije tako. Iako je odrastao kao gradsko dete bez obaveza primoran je da otrkije sve ne tako prijatne tajne vezane za poljoprivredu. Uživajte u priči Hačikena, koji pokušava da drži korak sa svojim prijateljima, naslednicima porodičnih farmi koji su već naviknuti na težak život farmera.





Vrlo prijatan i vedar anime. Pratimo Hačikena, gradsko dete, koji nije video ne kučeta ni mačeta kako se snalazi na ogromnoj farmi i svaku epizodu uči nešto novo. Što se tiče edukativne vrednosti dosta me podseća na Otkrića bez granica. Kao što Ippo pali ljude da treniraju boks, verujem da će dosta ljudi jednog dana upisati poljoprivredni fakultet radi inspiracije koju su dobili od Hačikena.
Reply
#2
Ne znam kako se nisam javio na ovoj temi ranije, ali evo sad odgledah ovaj anime do kraja (sa ovdasnjim prevodom), i sto se mene tice ovo je najbolji anime ove sezone.

U pitanju je jednostavna, vesela, dobro tempirana prica o momku iz grada koji sazreva snalazeci se u nepoznatom mu okruzenju. Teme koje se provlace kroz ovaj anime su nalazenje sopstvenog puta, prijateljstvo i postovanje prema zivotinjama koje nas hrane. U principu kombinacija koja je meni sasvim dobro legla. Nastavak cu obavezno gledati, a nadam se da ce i za njega biti prevodi koji su sasvim dobro odradjeni Big Grin
Reply
#3
da, anime sezone/godine za sada (dok ne krene Ippo u akciju) i uzivao sam u svakoj epizodi
Reply
#4
Sve isto sto i vi kazete, definitivno cu da gledam sledecu sezonu, nestrpljivo iscekujem, a ima i nekih naglasaka da ce da se razvija delom i u neki romance pravac. Mada je skroz kul kako prolaze kroz sve faze njihove poljoprivrede. Krajnje poucno Smile A ona scena sa jelenom i medvedom je bila ultra lol Big Grin
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
Anime je jako dobar, nema klasicnih shonen proseravanja, nema fan service-a, možeš svašta i da naučiš gledajući.
Reply
#6
Zaboravih da prokomentarisem ovde po zavrsetku druge sezone, pa aj sad.

Bio je to jako lep anime, i rekao bih potcenjen, jer vidim samo malu (doduse probranu) grupicu ljudi da ga hvali. Definitivno ono sto nedostaje anime industriji danas. Tako obicna, a tako dobro realizovana prica - vidi se i iskustvo autora, kako kaze wikipedija, Arakawa je sedam godina zivela i radila na farmi, i sto je zanimljivo, ima i kratku mangu o tome (Noble Farmer).

Posto je manga ongoing, bas bih voleo da vidim nastavak. Do tada mozda bacim pogled na onaj igrani film kada bude dostupan:
http://www.dailymotion.com/video/x18e7sa...shortfilms
Reply
#7
Manga nije mnogo odmakla u odnosu na anime, pa ćemo morati malo da sačekamo.
Za sada ima materijala za samo 4-5 epizoda.
Manga je posle animea postala prilično popularna i po prodaji je među top 10, što je sjajno sa obzirom da ovo nije battle shonen. XD
Reply
#8
Drzim fige da se nastavi, ali kao i u prosloj, tako i u ovoj sezoni, nadam se da ce jos malo samo da razviju neki romance izmedju glavna dva lika. Nije da nije bilo naznaka, ali ide izuzetno sporo Smile U ovoj sezoni mi je bilo dobro kada prave sir. Posto nisam nista znao, maltene sam reagovao kao i oni sa onim reakcijama "I znaci sada ce od toga da bude sir"? XD
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)