Binbougami ga!
#1
[Image: 39333l.jpg]


Quote:At the expense of the people and things around her, Sakura has absorbed so much "happiness energy" that she has caused an energy imbalance in the world. In order to return balance to the world, the Poverty God, Momiji, sets out to take away Sakura's ability to absorb this energy. Will Momiji be able to put a stop to Sakura's absorbing abilities, or will the God succumb to her happiness?

Žanrovi: Komedija, Parodija

Nisam primetio da se mnogo priča Binbougamiju (pitam se zašto, deluje kao nešto što bi se mnogima dopalo), sasvim slučajno sam ga otkrio. Emitovan je prošle godine, a nisam ni znao da postoji. Bio sam vrlo skeptičan kad sam počeo, pošto mi ovakav tip animea obično nije smešan, ali vrlo brzo me je razuverio. Big Grin
Simpatičan je anime, zabavan i duhovit. Pošto parodira druge animee, potrebno je iskustvo sa njima, primetio sam aluzije na Lupina, One Piece, Naruto, Death Note etc. Naravno, ne svodi se humor samo na to.
Na momente je ozbiljan, ali ne dosađuje.
Reply
#2
^Yup to sto kazes, anime je prosao totalno nezapazen, a sasvim je ok, daleko bolje od vecine parody naslova, pored navedenih animea ima i Gundam parodije i mnogi drugi, sto kazes, treba malo iskustva da bi se provalilo, bila je mozda jedna-eventualno dve epizode koje su bile malo slabije, ali u globalu sasvim ok naslov...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#3
dok je bio aktuelan viđao sam ga dista na sankaku, pa sam bio u fazonu da sačekam BD

mda BD sam samo pogledao prvih par i nastavio DTV pošto je bio strašno zarazan + nije bilo cenzure

manga je aktuelna pa se samim tim nadam i drugoj sezoni i prava bi štata ako je ne odrade
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)